Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum

im. Jana Pawła II

Parznice 53, 26-624 Kowala
tel. (48) 610-19-21
www:   http://www.gimnazjumparznice.pl
e-mail:   gimnazjumparznice@hot.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1504 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- pracownie komputerowe z dostępem do Internetu
- biblioteka multimedialna z dostępem do Internetu
- dobry poziom nauczania
- pełnowymiarowa sala gimnastyczna
- opieka pedagoga i psychologa szkolnego
- zorganizowany dowóz dzieci do szkoły
- stołówka szkolna, sklepik
- redakcje gazetek szkolnych

Już w pierwszych latach powojennych istniała w Parznicach szkoła podstawowa o pełnym stopniu organizacyjnym. Z dniem 31 sierpnia 1999 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Parznicach została zlikwidowana, a na jej bazie powstało Publiczne Gimnazjum w Parznicach obejmujące obwodem teren całej gminy Kowala. 17 maja 2006 roku Publiczne Gimnazjum przyjęło sztandar szkoły i otrzymało imię Jana Pawła II.

Eurogim

Szkolny Klub Europejski - " Eurogim" działa przy Publicznym Gimnazjum w Parznicach od lutego 2001. Klub ma na celu przygotowanie uczniów do podejmowania działań, jakie stają przed Polską w zjednoczonej Europie oraz włączenia ich w kształtowanie wartości europejskich. Posługuje się różnymi formami i metodami pracy, pamiętając, że poprzez współtworzenie, zabawę i przeżywanie gimnazjaliści (nie tylko) przyjemnie i łatwo zdobywają wiedzę. SKE nie ogranicza się do działalności wyłącznie na terenie gimnazjum, ale wychodzi z propozycją współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Szkolne Koło PTSM

Nasza przygoda turystyczna sięga początków istnienia gimnazjum w Parznicach. Od pierwszej chwili działalności Szkolnego Koła PTSM czynnie włączyliśmy się w realizację założeń programowych PTSM ODZIAŁ MAZOWIECKI "ZIEMIA RADOMSKA".

Towarzystwo podejmuje i rozwija podstawowe cele wyznaczone turystyce szkolnej przede wszystkim pogłębiając wiedzę oraz zaspakajając zainteresowania dotyczące znajomości kraju, narodowej kultury, chlubnych tradycji i współczesnych jej osiągnięć. Ponadto skupia uwagę na rozwijaniu i doskonaleniu sieci schronisk młodzieżowych, uprawianiu i rozwijaniu turystyki wędrownej, organizowaniu różnego rodzaju imprez krajoznawczo - turystycznych, jak zloty, rajdy, konkursy...

Wielokrotnie w ciągu istnienia Szkolnego Koła PTSM w Parznicach uczestniczyliśmy w wielu imprezach turystycznych, zaznaczając swój ślad poprzez czynny udział w różnych konkursach i zawodach. Dzięki tym wędrówkom mogliśmy być w wielu ciekawych miejscach i przekonać się, jak piękny i interesujący jest region radomski. Nasze stopy dotarły do miejsc, które odkryły przed nami swe tajemnice. To piesza wędrówka z opiekunem szkolnego koła oraz organizatorami rajdów pozwoliła nam dostrzec uroki malowniczego Solca nad Wisłą, ciekawą historię Skaryszewa czy Radomia oraz poczuć atmosferę zamku w Szydłowcu.

Gazetki szkolne

  • Szkolne echo - gazetka jest dwumiesięcznikiem.
  • Świętoszek - jest dwumiesięcznikiem. Pierwszy numer tego czasopisma ukazał się w październiku 2002 r. Głównym celem jaki stawiają sobie wszyscy współtworzący gazetkę jest ukazanie i propagowanie wartości chrześcijańskich wśród młodzieży.

Koła zainteresowań

  • koło dziennikarskie
  • koło teatralne

Pro-natura
Współpraca z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody "pro Natura" - inwentaryzacja gniazd bociana białego na terenie gminy Kowala W ramach programu Bocian prowadzonego przez PTPP "pro Natura" uczniowie naszej szkoły pod opieką dokonali inwentaryzacji gniazd bociana białego na terenie gminy Kowala.

Celem zadania jest wykrycie i skontrolowanie wszystkich gniazd bocianich znajdujących się na badanym terenie. Udział w gromadzeniu danych o bocianie rozbudza w uczniach aktywność na rzecz bocianów, pozwala mile spędzić czas, a także czerpać przyjemność z obcowania z prawdziwą przyrodą.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie