Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. Seweryna Nowakowskiego

ul. Komisji Edukacji Narodowej 1, 15-687 Białystok
tel./fax (85) 869-18-11
www:   http://www.pg6.pl
PG nr 6 na Facebooku
e-mail:   pubgim6@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4948 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

GIMNAZJUM NR 6 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

- klasy dwujęzyczne z francuskim jako
  językiem wiodącym

- w klasie dwujęzycznej lekcje historii
  i biologii prowadzone są, od klasy drugiej,
  częściowo w języku francuskim

- klasa angielsko - francuska
- klasa angielsko – rosyjska
- klasa angielsko – niemiecka
- klasa angielsko-niemiecko-francuska
- klasa sportowa
- grono doświadczonych nauczycieli
- biblioteka szkolna
- redakcja gazetki uczniowskiej
- bogata, ciekawa oferta zajęć
  pozalekcyjnych

- świetlica szkolna "Gimbuś"

Budynek szkolny jest nowoczesny, sale lekcyjne są przestronne i dobrze wyposażone. Kadra nauczycielska to znakomici fachowcy z doświadczeniem pedagogicznym, stale podnosząca swoje kwalifikacje w różnych formach doskonalenia zawodowego. Uczniowie mają zapewnioną opiekę pielęgniarki. Ze wszelkimi problemami mogą się zwrócić do pedagoga i psychologa. Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z różnymi szkołami za granicą – we Francji, Włoszech oraz na Litwie.

Języki Obce

W potocznej opinii uczniów i rodziców nasze gimnazjum funkcjonuje jako „szkoła językowa”. W naszym gimnazjum nauczane są: język angielski, j. niemiecki, j. francuski i j. rosyjski do wyboru przez uczniów.

Istnieją również klasy dwujęzyczne z językiem francuskim jako językiem wiodącym. W klasie dwujęzycznej lekcje historii i biologii prowadzone są od klasy drugiej częściowo w języku francuskim. Nauczanie dwujęzyczne odbywa się przy współpracy z Ambasadą Francji. Ambasada wspiera naszą szkołę poprzez wyposażanie jej w pomoce dydaktyczne, wydawnictwa książkowe i multimedialne.

Gimnazjum
współpracuje z VI Liceum Ogólnokształcącym, gdzie jest utworzona sekcja dwujęzyczna dająca uczniom klas dwujęzycznych gimnazjalnych możliwość kontynuowania edukacji dwujęzycznej.

Posiadamy sale do nauki języków obcych, które wyposażone są w sprzęt audiowizualny, zaś każde stanowisko uczniowskie w słuchawki i mikrofon, co pozwala prowadzić naukę języków metodami laboratoryjnymi.

Bezpieczeństwo

Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów podczas zajęć i na przerwach. Uczniowie podczas pobytu w szkole znajdują się pod ciągła opieką nauczycieli, mogą też przebywać w klubie "Gimbuś", gdy nie mają np. lekcji.

W chwili obecnej szkoła jest chroniona przez pracowników firmy ochroniarskiej i jest wyposażona w monitoring wizyjny w szkole i na zewnątrz budynku. Od października 2010 r. możemy się poszczycić Honorowym Certyfikatem Bezpieczeństwa „Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom”.

Pracownie

W szkole znajdują się dwie nowoczesne pracownie komputerowe z dostępem do Internetu. Sale przedmiotowe i pracownie wyposażone są w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. W szkolnej bibliotece funkcjonuje Centrum Multimedialne z którego mogą korzystać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Lekcje WF-u odbywają się w nowoczesnej hali sportowej oraz w innych salach bloku sportowego (siłownia, sala ping - pongowa, sala do gimnastyki korekcyjnej itp.). W ofercie szkoły jest także klasa sportowa w której dominować będzie piłka ręczna i lekka atletyka.

Placówce w kwietniu 2007 r. nadano nazwę Publicznego Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Uroczystość nadania szkole imienia Seweryna Nowakowskiego odbyła się 28.X.2009 roku.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6 co roku zostają finalistami i laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Możemy poszczycić się laureatami z: języka francuskiego, geografii, języka polskiego, języka angielskiego, języka rosyjskiego, matematyki, plastyki, chemii, historii, fizyki, informatyki.

Ponadto nasi wychowankowie osiągają liczne sukcesy w różnego rodzaju konkursach o zasięgu miejskim, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Ich ciężka praca niejednokrotnie została doceniona przez Prezydenta Miasta Białegostoku, który uhonorował naszych wychowanków stypendiami za wyniki w nauce, a także za działalność artystyczną.

Koła zainteresowań

W szkole uczniowie mogą brać udział w licznych zajęciach dodatkowych:
  • chór
  • koła przedmiotowe: polonistyczne, historyczne, fizyczne, geograficzne, chemiczne, matematyczne, ekologiczne
  • koło j. francuskiego, j. angielskiego

Oferowane są też zajęcia dla uczniów szczególnie zainteresowanych nauką konkretnego przedmiotu, np. w celu przygotowania się pod kątem różnych konkursów tematycznych.

Uczniowie mający trudności w nauce mogą korzystać z zajęć wyrównawczych z poszczególnych przedmiotów. Ponadto w naszym gimnazjum aktywnie działa Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.


Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie