Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. ks. Jana Twardowskiego w Chylicach

Chylice, ul. Dworska 2, 05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. (22) 756-41-25, fax (22) 750-23-00
www:   http://szkolachylice.pl
e-mail:   szkolachylice@op.pl
 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- pomoc lodopedy
- klasy zerowe - język angielski
- opieka pedagoga, psychologa
- gabinet profilaktyki zdrowotnej
- działalność Samorządu Uczniowskiego
- zajęcia szachowe (nasi uczniowie zdobyli
  Mistrzostwo Mazowsza w 2012 roku)

- smaczne obiady

GIMNAZJUM

- teatr "Nie Od Rzeczy"
- nauka języków obcych: angielski oraz
  niemiecki, hiszpański

- doradca zawodowy
- różne konkursy i zawody sportowe
- Szkolne Centrum Multimedialne
  i Informacyjne

- zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze

Kto cię zbudził, kim jesteś, gdzie płyniesz
W nieskończoność wieczorów i dni ...

ks. Jan Twardowski

Nasza szkoła - Zespół Szkół w Chylicach - mieści się w Chylicach niedaleko Piaseczna. Piaseczno zaś jest miasteczkiem położonym nieopodal Warszawy. Szkoła składa się ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

W szkole spędzamy dużo czasu. Po lekcjach wielu z nas uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne. Bierzemy udział w różnych konkursach i zawodach sportowych. Jeździmy na wycieczki, na basen, do kina i do teatru. Mamy własną gazetkę gimnazjalną "Kurier Szkolny" i teatr "Nie Od Rzeczy". Są też zapaleńcy, którzy z miejscowym klubem "Laura" grają w piłkę nożną, lub rozgrywają bitwy i potyczki na polach szachowych.

W ramach międzynarodowego programu Erasmus+ zaakceptowany został projekt edukacyjny, w którym bierze udział nasze gimnazjum. Projekt nasz został wysoko oceniony przez ekspertów z Komisji Europejskiej. Uczniowie naszej szkoły będą realizować cele projektu wspólnie z uczniami z Węgier, Estonii, Turcji i Grecji (dwie szkoły z Grecji - z Kissamos na Krecie i Kifisia w pobliżu Aten). Projekt nosi tytuł "Podróżując przez Europę z interaktywną walizką kultury" i będzie realizowany w latach 2014 - 2016. Językiem projektu jest język niemiecki.

Nasza szkoła została rozbudowana. Nowa część posiada 5 sal oraz cudowną stołówkę. Na parterze stoją szafki uczniów gimnazjum, zamiast szatni na ubrania. Korzystamy już z sali pierwszym piętrze. Jest to pracownia przedmiotowa, a mianowicie matematyczna, są tam już szafy oraz tablica i przyrządy geometryczne.

W szkole funkcjonuje świetlica. Świetlica szkolna pełni rolę opiekuńczo-wychowawczą. Jest integralna częścią szkoły i jej działalność stanowi przedłużenie pracy dydaktyczno-wychowawczej. Oprócz oferty zajęć świetlicowych, uczniowie mogą zjeść obiad czy odrobić pracę domową z pomocą wychowawcy. Proponujemy szeroką ofertę zajęć np. zajęcia plastyczne, szachowe, sportowo-zabawowe, relaksacyjne.

Do świetlicy uczęszczają uczniowie z klas 0-IV. Pobyt dziecka w świetlicy jest odpłatny (symboliczna kwota w skali miesiąca). Pieniądze te są przeznaczane na zakup potrzebnych pomocy dydaktycznych (artykułów plastycznych) zabawek, gier edukacyjnych, książek, a także nagród rzeczowych.

Głównymi celami pracy świetlicy jest stworzenie uczniom warunków do bezpiecznego wypoczynku oraz stymulowanie ich rozwoju poprzez zabawy, rozmowy i aktywność twórczą, jak również pomoc w nauce. Opiekę nad dziećmi sprawują doświadczeni i wykwalifikowani wychowawcy.

DRUŻYNA HARCERSKA
27 Drużyna Harcerska "Watra" im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki"

27 Drużyna Harcerska „Watra” powstała w 1962 r. W 1995 r. została podzielona na część męską i żeńską, które zostały ponownie połączone w kwietniu 1997 r. W 2000 r. Otrzymała miano drużyny starszej ze względu na wiek uczestników (13-16 lat), równolegle działała do niej działała drużyna młodsza (dzieci w wieku 10-13 lat) pod tą samą nazwą i barwami. Obecnie (od 2005 r.) drużyna skupia harcerzy i harcerki w wieku 10-13 lat.

OBRZĘDOWOŚĆ I TRADYCJE DRUŻYNY:
Drużyna posiada wiele tradycji i obrzędów, m.in. coroczny biwak podsumowujący pracę w ciągu roku harcerskiego, podczas którego przyznawane są plakietki drużyny (po roku obecności – płomień, po dwóch latach – żagwie, po trzech – krąg). Pełnoprawny członek drużyny nosi czarno-zieloną chustę, natomiast kandydat chustę czarną. Drużyna posiada również własny hymn, kronikę oraz sztandar.

GALERIA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie