Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Bytnara ps. "Rudy"

Al. Wojska Polskiego 1a, 01-524 Warszawa
tel. (22) 839-07-45
www:   http://www.gim55.waw.pl
e-mail:   g55@edu.um.warszawa.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 6882 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

GIMNAZJUM nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi

- klasy integracyjne
- klasy ogólne
- klasy sportowe w dyscyplinach: piłka
  siatkowa, pływanie, piłka nożna,
  koszykówka

- oferujemy naukę j. obcych: angielskiego,
  hiszpańskiego, francuskiego
  i niemieckiego oraz fakultatywnie
  rosyjskiego i włoskiego

- ciekawe zajęcia dodatkowe poszerzające
  zainteresowania uczniów

Gimnazjum Nr 55 rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku. 12 grudnia 2000 roku odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru i nadania szkole imienia Jana Bytnara ps. "Rudy" - bohatera książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec." Patron gimnazjum został wybrany przez uczniów pierwszego rocznika gimnazjalistów.

Głównym naszym hasłem jest "Szkoła przyjazna dziecku"
Integracja z kolegami niepełnosprawnymi
Mamy do dyspozycji: salę gimnastyczną, salę-siłownię i boisko szkolne o powierzchni tartanowej; dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, w tym dwie klimatyzowane pracownie informatyczne i multimedialną bibliotekę z czytelnią (komputery z dostępem do Internetu), pracownię integracji sensorycznej; opiekę pedagoga, pedagogów wspierających, terapeuty SI, reedukatora, pielęgniarki i wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
Najlepsi uczniowie otrzymują stypendium i mają okazję zdobyć cenne nagrody w konkursach wiedzy organizowanym przez Samorząd Uczniowski "Mądrej głowie dość dwie słowie", "Konkursie wiedzy o Patronie" i innych...
Atrakcyjne wyjścia na lekcje muzealne, na spektakle teatralne, koncerty, wycieczki krajoznawcze i wyjazdy integracyjne dla uczniów klas pierwszych.
Zajęcia dodatkowe dla uczniów, dzięki którym uczniowie rozwijają swoje pasje i zainteresowania: organizujemy koła przedmiotowe, na których przekazywane są treści ponadprogramowe, przygotowujemy uczniów do udziału w konkursach (wewnątrzszkolnych, zewnętrznych, kuratoryjnych), dajemy możliwość uczestnictwa w nieodpłatnych zajęciach dodatkowych z języków obcych (rosyjski, włoski)
Języki obce w szkole: językiem głównym jest j. angielski kontynuacja nauki. Drugim językiem jest niemiecki lub francuski - do wyboru. Te języki są nauczane od podstaw. W ramach zajęć dodatkowych istnieje możliwość nauki języka włoskiego i rosyjskiego. Uczniowie korzystają również z zajęć wyrównawczych z angielskiego, francuskiego i niemieckiego.
Uczyć się w naszej szkole to sama przyjemność. Nasi nauczyciele prowadzą interesujące i ciekawe lekcje. Od pierwszej klasy uczymy się dwóch języków obcych.
Mamy możliwość wyboru klas w zależności od naszych zainteresowań.

Szkoła jest wspólnotą, opartą na zasadach partnerstwa, przyjaźni, szacunku, poszanowania wyznawanych przekonań i wzajemnej pomocy. Nauczyciele w swoich działań dydaktyczno-wychowawczych kierują się dobrem uczniów, troską o ich bezpieczeństwo i zdrowie, kształtują właściwą postawę moralną i obywatelską swoich wychowanków, dążą do pełnego rozwoju ich osobowości.

Szkoła pomaga uczniom w rozwoju poprzez stworzenie bezpiecznej i twórczej atmosfery procesu nauczania. Rozpoznawanie, zachęcanie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień i umiejętności na miarę posiadanych możliwości intelektualnych i predyspozycji fizycznych. Rozbudzanie chęci i szacunku do nauki, pojmowanej jako proces trwający przez całe życie, rozwijanie poczucia dumy z osiąganych wyników i zdrowej rywalizacji sportowej.

KLASY INTEGRACYJNE

Klasy integracyjne w naszej szkole istnieją od 2000 roku. Mamy tradycję pracy z uczniami z różnego rodzaju deficytami rozwoju lub ruchu. Gimnazjum zostało dostosowane do potrzeb uczniów z ograniczoną sprawnością ruchową - dla uczniów poruszających się na wózku zniwelowaliśmy progi, a za pomocą transportera mogą się dostać na każdą z kondygnacji. W klasach integracyjnych, obok nauczycieli przedmiotów, w zajęciach współuczestniczą nauczyciele wspomagający. Służą oni pomocą i wsparciem tym dzieciom, które potrzebują pomocy w czasie lekcji.

W celu wyrównywania szans edukacyjnych, pedagodzy specjalni prowadzą także zajęcia rewalidacyjne przeznaczone dla uczniów niepełnosprawnych. Celem tych zajęć jest usprawnianie zaburzonych funkcji oraz kształtowane umiejętności niezbędnych do zdobywania wiedzy.

Pedagodzy specjalni ściśle współpracują z rodzicami. Uczą ich współodpowiedzialności za proces dydaktyczny i wychowawczy oraz pomagają w przezwyciężaniu codziennych trudności, na jakie napotykają rodzice dzieci niepełnosprawnych. Służą także pomocą w realizacji planów związanych z edukacją dziecka.

Uczniowie z orzeczeniem do kształcenia specjalnego edukowani są w oparciu o program nauczania dostosowany do ich potrzeb i możliwości. Jest on modyfikowany w zależności od potrzeb rozwojowych dziecka i czynionych przez nie postępów. Dzieci niepełnosprawne mają możliwość brania udziału w różnych zajęciach i akcjach szkolnych, np. wyjazdach integracyjnych, kółkach zainteresowań, wycieczkach, przedstawieniach i konkursach.

ATUTY SZKOŁY

Dzieci mają duży wybór języków obcych. Dysponujemy doskonale wyposażonymi salami językowymi, tablicami interaktywnymi, co daje możliwość prowadzenia zajęć nie tylko atrakcyjnych dla słuchacza, ale przede wszystkim skutecznych. Nasi uczniowie biorą udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych i kuratoryjnych. Co roku w szkole są organizowany Europejski Dzień Języków Obcych, w obchody którego uczniowie chętnie się angażują. Proponujemy zajęcia z native speakerem.

Uczniowie funkcjonują w bardzo kameralnym środowisku. Jest to prawdziwy atut naszego gimnazjum, ponieważ żaden uczeń nie jest tu anonimowy, a grono pedagogiczne jest w stanie poświęcić swoim wychowankom maksimum uwagi.

Nasi uczniowie otrzymują nagrody i wyróżnienia za udział w olimpiadach i konkursach. Jesteśmy dumni z osiągnięć sportowych naszych uczniów, medali Mistrzostw Świata, Europy i Polski nie tylko w pływaniu i pięcioboju nowoczesnym.

KLASY SPORTOWE W GIMNAZJUM NR 55

W klasie sportowej jest miejsce dla dzieci trenujących sport wyczynowo od wielu lat, jak również dla dzieci uprawiających sport rekreacyjnie czyli chcących od września rozpocząć przygodę ze sportem. Dla kandydatów do klasy sportowej trenerzy przeprowadzają test sprawności fizycznej po to również, by zaplanować pracę z każdym z uczniów odpowiednio do jego możliwości i umiejętności.

Nauczyciele planują nauczanie materiału tak, by uczniowie klas sportowych, którzy wyjeżdżaj w ciągu roku szkolnego na obozy czy zawody krajowe lub zagraniczne, nie tracili możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia dobrych wyników na egzaminie.

Klasy pływackie

Gimnazjum nr 55 przyjmuje w swoje mury uczniów trenujących systematycznie różne dyscypliny sportowe. W głównej mierze jednak dotyczy to pływaków, którzy po gimnazjum mogą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym nr 1. Uczniowie rozpoczynają dzień treningiem na basenie. Tam opiekują się nimi trenerzy. Docierają do szkoły na drugie œśniadanie. Lekcje rozpoczynają od trzeciej godziny lekcyjnej.

Po zajęciach kontynuują trening pod opieką trenerów. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie