Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Uczymy się dobrych manier savoir-vivre nastolotka

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1922 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 


Scenariusz zajęć jest efektem moich doświadczeń, które zdobyłam jako wieloletni wychowawca młodzieży.Wiem jak trudno jest dzisiejszą młodzież zainteresować zwłaszcza
na lekcjach wychowawczych. Mam nadzieję że mój scenariusz zajęć będzie pomocny
w pracy zwłaszcza dla młodych i poczętkujących nauczycieli.

Czas trwania 45' klasa I gimnazjum

TEMAT : Uczymy się dobrych manier savoir-vivre nastolotka.

CELE
Uczeń
* zna zasady dobrych obyczajów,
* potrafi zastosować w życiu określone normy postępowania,
* umie ocenić poziom kulturalny swioch kolegów,
* potrafi określić niezbędne zasady zachowania się w szkole,
* jest świadomy znaczenia przyjętych norm postępowania,

METODY
dyskusja, pogadanka, rozmowa kierowana, metody aktywizujące -
metaplan, burza mózgów, plakat.

FORMY PRACY

indywidualna, grupowa, zbiorowa.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE

arkusze szarego papieru, mazaki, koperty z zadaniami dla każdej z grup,
kolorowe kartki samoprzylepne z buziami - jako element ewaluacji.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Część wstępna

1. Czynności organizacyjne.
2. Przedstawienie tematu lekcji.

Część główna

1. Prowadzący dzieli uczniów na grupy, które będą zastanawiały się nad tym jak
wygląda przestrzeganie zasad kultury w klasie i szkole.
Zadaniem jednej z grup będzie wymyślenie haseł propagujących kulturę, które
będą wyeksponowane w klasie.
Uczniowie w grupach otrzymują przydzielone zadnia do wykonania na
schematach metaplanu.
2. Liderzy grup zawieszają opracowane plakaty poszczególnych grup na tablicy
i wspólnie z innymi uczniami je omawiaja, oceniając stan faktyczny,
stan oczekiwania i i przyczyny złego postępowania.
3. Wnioski.
Podczas analizy wniosków uczniowie wybierają po jednym, najbardziej realnym
do realizacji. Następnie każdy z uczniów zastanawia się, co on mógłby zrobić,
aby poprawić poziom kultury w szkole.

Część końcowa

1. W podsumowaniu uczniowie odpowiadają na pytania i dokonują wspólnej refleksji.
2. Ewaluacja zajęć.
Uczniowie oceniają zajęcia i swój w nich udział przyklejając kolorowe karteczki
samoprzylepne w kształcie buzi na jednym plakacie.
Buzia uśmiechnięta - jestem zadowolony,
Buzia bez wyrazu - tak sobie,
Buzia z grymasem - jestem niezadowolony z lekcji.
3. Zakończenie zajęć.

Iwona Brzęk

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie