Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Spotkanie integracyjne klasy II z grupą przedszkolną

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1281 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 


Celem spotkania będzie:
- Zapoznanie przedszkolaków z budynkiem szkolnym ( pokazanie sekretariatu i gabinetu dyrektora, pokoju nauczycielskiego, świetlicy, gabinetu lekarskiego, biblioteki, stołówki oraz sal lekcyjnych, do których w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczały pierwszaki);
- Zapoznanie przedszkolaków z klasą II B poprzez zabawę;
- Wdrażanie uczniów i przedszkolaków do wspólnych zabaw ruchowych.

Przebieg spotkania
1. Przejście przedszkolaków po terenie budynku szkolnego.
2. Spotkanie przedszkolaków z klasą II B - zabawa zapoznawcza "Imię do imienia" - zabawa polega na tym, że dzieci siedzą w kole.
Prowadzący zaczyna zabawę od słów " wszystkie dzieci o imieniu Jacek robią 5 przysiadów". Dzieci o tym imieniu wychodzą na środek i na sygnał zaczynają szybko robić przysiady, kto pierwszy wykona polecenie szybko siada na swoje miejsce. Ta osoba która wykona zadanie jako ostatnia, zaczyna zabawę od początku.
3. Zabawa integrująca grupy "Owocowy sad" - dzieci na dal siedzą w kole. Każde dziecko jest jakimś owocem np. jabłko, gruszka, śliwka. Jedno dziecko nie ma miejsca, stoi na środku, wypowiada nazwę jakiegoś owocu np. jabłko, wtedy wszystkie dzieci, które są jabłkiem zmieniają swoje miejsca. To dziecko, które nie zdąży zająć żadnego miejsca zaczyna zabawę od początku.
4. Przejście na salę gimnastyczną; zabawy ruchowe dla obu grup:
- Zabawa rozgrzewająca "Murarz" - z grupy dzieci nauczyciel wybiera 3, które ustawiają się na środkowej linii sali. Pozostałe dzieci ustawiają się po przeciwnej stronie. Na sygnał prowadzącego dzieci przebiegają na drugą stronę sali tak, by osoby wyznaczone na początku zabawy nie złapały je. Jeśli dziecko przebiegające zostanie złapane przez murarzy to zaczyna tworzyć na linii środkowej sali mur. Osoby, które do samego końca nie zostaną złapane wygrywają.
- Zabawa skoczna "Piłka parzy" - dzieci w luźnej rozsypce na środku sali. Na końcu i początku sali stoją osoby prowadzące, które rzucają pod nogi dzieci piłki. Zadaniem dzieci jest przeskakiwanie przez piłki, ta osoba, którą piłka dotknie odpada z gry.
- Zabawa ze śpiewem "Rolnik sam w dolinie".
- Zabawa bieżna "Berek" - troje dzieci z szarfami goni pozostałe. Jeśli dziecko zostaje dotknięte przez goniącego musi się zatrzymać i szeroko rozszerzyć nogi, po to, żeby pozostałe osoby mogły ją wprowadzić na nowo do gry, przechodząc je po nogami.
- Zabawa z mocowaniem "Ryby w sieci" - dzieci tworzą koło ? to sieć, a druga połowa dzieci wchodzi do środka koła - to ryby. Zadaniem ryb jest wydostanie się z sieci, przesuwając się pod rękami dzieci, które tworzą sieć. Po chwili następuje zmiana.
5. Wspólne pożegnanie się dzieci piosenką.

Przygotowała
Katarzyna Michalska




Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie