Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Zabawa karnawałowa

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1473 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 Przygotowania do zabawy karnawałowej zaczynamy ok. dwa tygodnie przed planowanym terminem imprezy. Każda klasa (klasy) losuje jedną spośród sześciu grup zwierząt:

  • owiec
  • wilków
  • bocianów
  • żab
  • sów
  • myszy
     Następnie w ciągu dwóch tygodni dzieci wymyślają charakteryzację i opracowują swój grupowy okrzyk. Każda klasa powinna też przygotować worek z ubraniami, tak aby na każdego uczestnika (z grupy) przypadała jedna część odzieży. W tym czasie uczą się też i opracowują trzy dowcipy lub skecze.
     Należy także przygotować: linę, 6 koców, 6 par rękawiczek pięciopalczastych dzianinowych, wystarczającą ilość cukierków w papierkach.
PROWADZĄCY ZABAWĘ JEST CZAROWNIKIEM (najlepiej, aby był to jeden z nauczycieli).
  1. Powitanie.
         Jestem Czarownik..... Witam Was w Zaczarowanym Gaju na wielkiej zabawie. Czeka na Was dziś wiele niespodzianek i atrakcji. Zaraz się przekonacie kogo dziś do siebie zaprosiłem...
  2. Prezentacja grup.
    Każda klasa prezentuje się za pomocą swojego odgłosu i demonstruje stroje. Pozostałe grupy zgadują kto przyszedł na bal.
I CZĘŚĆ: ZABAWY I KONKURSY
  1. Zabawa - gonitwa za odgłosem.
    Czarownik pyta:
    - Czy pamiętacie kto dziś bierze udział w zabawie? Zaraz sprawdzimy.
         Wszyscy biegają po sali i wydają swoje odgłosy. Na sygnał czarownika: CISZA! wszyscy milkną. Czarownik informuje, że przyszedł czas na małą przekąskę, więc zaczyna się polowanie:
    • bociany gonią żaby
    • wilki - owce
    • sowy - myszy
         Tylko uciekające zwierzęta wydają odgłosy, dzięki temu drapieżcy wiedzą gdzie uciekają ich ofiary. Następnie Czarownik odwraca role swoimi czarami i ofiary gonią drapieżców (którzy wydają teraz swoje odgłosy).
  2. Zabawa - najszybsi, najśmieszniejsi, najgłośniejsi, najcichsi, najmocniejsi, najskoczniejsi.

    Najszybsi

    Wyścig z ubieraniem.
         Każda grupa przygotowuje worek z ubraniami (aby utrudnić zadanie prowadzący może przetasować grupom worki, pilnując jednak , aby ilość odzieży zgadzała się z ilością uczestników). Na sygnał Czarownika jedna osoba z grupy wysypuje stos ubrań i każdy losuje jedną rzecz, rozpoznaje ją i prawidłowo zakłada na siebie. Każda grupa ubiera się w tym samym czasie. Wygrywa grupa, którą zgłosi jej opiekun podniesieniem ręki do góry.

    Najśmieszniejsi
    Konkurs opowiadania dowcipów, bądź prezentacji skeczy (każda grupa przygotowuje trzy), pozostałe grupy nagradzają je brawami (najgłośniejsze i najdłuższe - wygrywają).

    Najgłośniejsi
    Która grupa najgłośniej zaprezentuje swój odgłos. Prezentacja grup od najmłodszej.

    Najcichsi
    Która grupa najciszej pokona tor przeszkód (dowolny lub przejście pomiędzy rzędem krzeseł). Liczba uczestników musi być równa w każdej grupie (ochotnicy). Prezentacja grup od najstarszej.

    Najmocniejsi
    Przeciąganie liny. Grupy młodsze z młodszymi, starsze ze starszymi.

    Najskoczniejsi
    Grupa ustawiona jeden koło drugiego, w podskokach przemierza odcinek przestrzeni ograniczony liną trzymaną przez dwie osoby. Odmierzamy czas. Najsprawniejsi wygrywają.

    UWAGA!!! PROWADZĄCY TAK KIERUJE ZABAWĄ , ABY KAŻDA GRUPA MIAŁA SUKCES W JAKIEJŚ KATEGORII.
  3. Zabawa - powódź.
         Każda grupa ma koc - tratwę. Czarodziej włącza spokojną muzykę. Wszyscy poruszają się w jej rytm dookoła tratw. Nagle muzyka zostaje wyłączona i czarownik informuje: POWÓDŹ! Wszyscy ratują się skacząc na tratwę. Aby grupa przetrwała nikt nie może wpaść do wody (pierwsi, kórzy wpadną są eliminowani z dalszej gry). Dla pozostałych grup zabawa toczy sie dalej. za każdym okrzykiem: POWÓDŹ! koc - tratwa zmniejsza się o połowę.
  4. Zabawa - cukierkowa sztafeta.
         Każda grupa ustawia się w rzędzie jeden za drugim. Pierwsza osoba ubiera rękawiczki. Przed każdym rzędem stoi pomocnik, który trzyma worek cukierków w papierkach. Na dany sygnał pierwsza osoba jak najszybciej sięga po cukierka, odwija go z papierka, wkłada do buzi, ściąga rękawiczki i przekazuje następnej osobie i udaje sie na koniec rzędu. W sztafecie bierze udział tyle samo uczestnikow w każdej grupie, reszta jest pomocnikami.
PODSUMOWANIE:
Pochwała za aktywny udział, docenienie starań każdej grupy.
Zapowiedź części drugiej - zabawy tanecznej.
Prowadzący tworzy wężyka, który w rytm piosenki okrąża salę i zaczyna się:

II CZĘŚĆ: ZABAWA TANECZNA.
     Na koniec zabawy karnawałowej Czarownik ogłasza konkurs na najładniejszy, najbardziej oryginalny taniec: bocianów, żab, wilków, owiec, sów, myszy. Każda grupa prezentuje się osobno nagradzana brawami widzów.
Na koniec Czarownik dziękuje zwierzątkom za udział w zabawie.

Opracowanie:
Monika Oskołow
wychowawca internatu
przy OSW dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Krakowie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie