Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Clean Up the World - Sprzątanie Świata

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3932 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 
KONSPEKT LEKCJI



Temat lekcji: CLEAN UP THE WORLD!

Cele lekcji:

- wyrabianie sprawności czytania ze zrozumieniem: uczeń potrafi wyszukać w tekście potrzebne informacje,
- wyrabianie sprawności w mówieniu: uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania do tekstu,
- wzbogacenie słownictwa,
- dostarczenie informacji na temat akcji „Sprzątanie Świata”,
- kształtowanie postaw ‘ekologicznych’: uczeń rozumie konieczność szanowania środowiska naturalnego oraz dbania o otoczenie.

Treści programowe:

1. słownictwo związane z akcją „Sprzątanie Świata”.

Metody: „burza mózgów”, metoda kognitywna, bezpośrednia, elementy metody
audiolingwalnej i komunikacyjnej.


Pomoce dydaktyczne: ilustracje, plansze rysunkowe, słowniki, materiały ksero (tekst), mapa
Europy


TOK LEKCJI:

I. Sprawy organizacyjne: powitanie, sprawdzenie obecności.

II. Sprawdzenie zadania domowego.

III. Podanie tematu lekcji.

1. What do people throw away? – Co ludzie wyrzucają?
Uczniowie uzupełniają na tablicy ‘spidergram’ pt. RUBBISH.
Praca zbiorowa. Metoda ‘burzy mózgów’.


2. Prezentacja nowych słówek z tekstu „Clean Up the World” przy pomocy ilustracji oraz rysunków wykonanych na tablicy.

Słownictwo: roadside, tree planting, recycling

3. Tłumaczenie pozostałych słówek – praca ze słownikiem: environment/environmental, participate, important, campaign, exhibition, competition, volunteer.

4. Objaśnienie nazw geograficznych z tekstu za pomocą mapy Europy: the Baltic Sea, the Black Sea, the Mediterranean.

5. Praca z tekstem „CLEAN UP THE WORLD”:

- Ciche czytanie tekstu przez uczniów,
- Wspólne czytanie tekstu na głos,
- Dodatkowe objaśnienia nauczyciela – w razie potrzeby.

6. Ćwiczenie typu TRUE/FALSE.
Uczniowie określają, czy zdania z ćwiczenia zawierają prawdziwe, czy też nieprawdziwe informacje, po czym poprawiają błędy w zdaniach.

7. Odpowiadanie na pytania do tekstu.
Uczniowie odczytują pytania przygotowane przez nauczyciela, formułują odpowiedzi i zapisują je na tablicy. Pozostali przepisują je do zeszytów.

IV. Podanie zadania domowego.

‘Zaprojektuj i wykonaj plakat zawierający przesłanie ekologiczne. Format A3, technika dowolna.’




TEKST:


CLEAN UP THE WORLD


“Clean Up the World” is a very popular international environmental program. The concept of it is simple but very effective. Volunteers choose a place in their area and work together to clean it up.

There have been lots of ‘cleaning-up’ programs in Europe so far, for example, cleaning up the Mediterranean or the Black Sea.

“Clean Up the World” started in Australia in 1993. A year later Maria Stanisławska Meysztowicz brought the idea to Poland. Maria is Polish but she lives in Australia now.

In 2003 people from 113 countries participated in the event to clean up, fix up and conserve the environment. Clean-up activities took place in such places like beaches, parks, markets, roadsides and schools.

Usually, ‘clean- up events’ are organized around the third weekend of September. This is the so called “Clean Up the World Weekend”.

Some ‘Clean Up the World activities’ include: tree planting, recycling, exhibitions, competitions and education campaigns.

The program is very important in two ways. First of all, it makes our planet a cleaner, better and safer place both for us and for our children. Secondly, people who work on the program, begin to think more about the earth and the environment.

If you want to find out more about this environmental program, or become a part of it, please contact:

Clean Up the World
CAN 054 915 249
18 Bridge Road
Glebe - Sydney
Australia 2037
Tel. 61 2 9692 0700
Fax 61 2 9692 0761
Email world@cleanup.com
http://www.cleanuptheworld.org/





Are these sentences true or false? Correct the false sentences.

1. “Clean Up the World” came to Poland in 1994.
…………………………………………………………………………………

2. Maria Stanisławska Meysztowicz is Australian.
............................................................................................................................

3. „Clean Up the World Weekend” is organized on September 3rd .
…………………………………………………………………………………

4. Some “Clean Up the World” activities include art contests.
…………………………………………………………………………………

5. The program helps people think more about our planet.
…………………………………………………………………………………



Jadwiga Danek
nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza
w Hecznarowicach, woj. śląskie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie