Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Przebieg lekcji języka niemieckiego w kl.II

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6165 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Przedstawiam przebieg lekcji języka niemieckiego w klasie II szkoły podstawowej, którą przeprowadziłam w zeszłym roku szkolnym 2004/2005.
Konspekt z języka niemieckigo dla klasy II
Konspekt oparty na: „Programie nauczania języka niemieckiego dla kl.I-III, M.Szot, B.Sttarczewska, Wydawnictwo PWN Warszawa 2002, nr dopuszczenia DKW-4014-7/99

Poziom: klasa II – szkoła podstawowa
Czas trwania lekcji: 45 minut
Liczba godzin tygodniowo: 1 godzina
Termin: marzec 2005


Temat: Poznanie wiersza pt. „ Mein Kaspar”- nauka na pamięć.


Cele: uczniowie rozumieją tekst wierszyka „ Mein Kaspar”, potrafią go
Samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela powtórzyć ( powiedzieć z pamięci)

Materiały dydaktyczne: grafoskop, nagranie tekstu wierszyka, pajacyk tekturowy, kawałki kolorowego kartonu, nożyczki, igła, mocne nici. Podręcznik do nauki języka niemieckiego dla kl.II „ Eins, zwei, drei”

Techniki pracy: powtarzanie za wzorem, dyktando rysunkowe, dobieranie
rymujących się par wyrazów, pantomima, wspólna i indywidualna recytacja
wiersza.


Przebieg lekcji:

1. Wprowadzenie:
Rozgrzewka językowa i wprowadzenie do tematu ( 4 minuty)
Uczniowie śpiewają piosenkę oraz powtarzają z nauczycielem ostatnią lekcję.

2. Prezentacja nowego materiału:
Nauczyciel recytuje wierszyk rysując równocześnie pajacyka na folii.
( 3 min)

3. Semityzacja: ( praca nad nowym materiałem)
Poprzednia czynność powtarzana z udziałem uczniów, którzy naśladują
nauczyciela i rysują pajacyka na kartkach.
Wskazując na narysowane elementy uczniowie powtarzają fragmenty wierszyka za wzorem ( najpierw nauczyciel, potem nagranie z kasety).
Ćwiczenie to należy powtórzyć w razie potrzeby.
Podczas ćwiczenia wymowy należy zwrócić szczególną uwagę na nowe
słownictwo w wierszyku. ( 10 minut)

4. Przerwa śródlekcyjna:
Wspólna zabawa i taniec: „ Komm und tanz mit mir” ( 4 minuty)

5. Faza ćwiczeń:
Ćwiczenia utrwalające nowy materiał.
Nauczyciel bierze kolorową kredę, rysuje elementy pajacyka na tablicy,
uczniowie nazywają narysowane elementy.
Nauczyciel bierze do ręki pajacyka z tektury i razem z uczniami recytuje wierszyk, wskazując na wymieniane części. ( 5-7 minut)

6. Faza pracy samodzielnej:
Uczniowie sami wykonują z przygotowanych elementów, materiałów pajacyka.
W czasie pracy wielokrotnie odtwarzany jest wierszyk.
Kiedy pajacyki są gotowe, uczniowie całą klasą, potem chętni indywidualnie przedstawiają swojego pajacyka recytując wierszyk.
( 15minut)

7. Podsumowanie lekcji oraz wyjaśnienie pracy domowej:
Uczniowie mówią, a potem zaznaczają za pomocą buźki, co dała im dzisiejsza lekcja.
Zadanie pracy domowej: Wysłuchanie kasety z nagraniem wierszyka i przygotowanie się do recytacji na forum klasy.( 6 min)


Mein Kaspar

Punkt, Punkt, Komma, Strich,
fertig ist das Mondgesicht.
Hals und Arme, Beine, Füße,
schick uns allen
schöne Grüße!
Bauch und Ohren,
Haare, Finger
zeichne, male, tanze, singe!

Opracowała:
I. Orłowska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie