Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Twórcy igrzysk i ich ojczyzna-Grecja

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1245 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Aby uczynic lekcję ciekawszą i atrakcyjniejszą dla uczniów, należy wykorzystać nowoczesne narzędzia-a takim jest dziś oczywiście internet.
Konspekt lekcji historii w klasie I gimnazjum


Mariusz Maroń
Gimnazjum w Medyce


Temat-Twórcy igrzysk i ich ojczyzna-Grecja


Cele ogólne:
-  Wyjaśnienie pojęć: polis, kolonizacja, kultura kreteńska i mykeńska, igrzyska

Cele operacyjne:
Uczeń potrafi:
- Pokazać na mapie i określić położenie geograficzne Grecji
-  Umiejętnie posługiwać się mapą i wykorzystywać ją jako źródło informacji
- Korzystać z innego źródła informacji-jakim jest sieć Internet
- Powiedzieć, czym różniły się greckie polis od państw-miast Starożytnego Wschodu


Metody i formy pracy-praca w grupach z wykorzystaniem technologii informatycznej-internetu i programów multimedialnych

Środki dydaktyczne-Encyklopedia multimedialna-„Starożytna Grecja”, Internet

Uwagi o realizacji: Lekcja odbywa się w pracowni informatycznej, w której komputery są połączone w sieć lokalną (LAN) oraz [posiadają szerokopasmowy dostęp do Internetu.


Przebieg lekcji:

I. Faza wstępna

Sprawy organizacyjno- porządkowe.
Wprowadzenie do tematu-omówienie położenia geograficznego Grecji-praca z mapą ścienną
Podział uczniów na trzy grupy i przydzielenie im zadań

II. Faza realizacji:

Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i każda z grup otrzymał zadanie do realizacj.Uczniowie mając do dyspozycji Internet, program multimedialny i mapę mają wyszukać następujące informacje:
a) Grupa I-informacje na temat kultury mykeńskiej i minojskiej ( nazwy kultur, okres i zasięg występowania, różnice i podobieństwa)
b) Grupa II- państwa-miasta, polis (zasady ustrojowe, różnice i podobieństwa)
c) Grupa III-religia grecka( wyjaśnienie pojęcia politeizm, najważniejsi greccy bogowie, mity greckie)
Czas na przygotowanie –15 minut

Po znalezieniu informacji przedstawiciele grup (max.2 osoby) prezentują swoje wyniki prac.(Dyskusja)
(Uczniowie udostępniają swoje materiały w sieci LAN)
Każdy uczeń otrzymuje na zakończenie lekcji przygotowany przez wszystkie grupy materiał-na dyskietce lub płycie.
Każda grupa zostaje oceniona za swoją pracę.



Podsumowanie
Dzięki wykorzystaniu Internet, uczniowie zapoznali się nie tylko z faktografią, ale mogli zobaczyć zdjęcia architektury greckiej;miasta dzisiejszej Grecji; nauczyli się wyszukiwać, wybierać i analizować informacje.

Mariusz Maroń
Gimnazjum w Medyce

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie