Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Liczymy kwiaty wiosenne

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3127 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Konspekt z pojęć matematycznych doskonalący porządkowanie i klasyfikowanie zbiorów przedmiotów na podstawie cech jakościowych.


Konspekt dla dzieci 6- letnich

Temat: Liczymy kwiaty wiosenne.

Cele ogólne:
  • porządkowanie i klasyfikowanie zbiorów przedmiotów na podstawie cech jakościowych,
  • doskonalenie umiejętności liczenia,
  • precyzyjne i estetyczne wykonywanie prac plastycznych
Cele operacyjne:
  • przelicza kwiaty i określa ich liczbę,
  • potrafi rozpoznawać i nazywać niektóre kwiaty wiosenne,
  • koncentruje się na wykonywanym zadaniu,
  • zgodnie współpracuje w zespole.
Środki dydaktyczne;
  • obrazki z kwiatami wiosennymi (sasanki, krokusy, zawilce, przebiśniegi),
  • karty z kwiatami (po 5 z krokusami, po 5 z zawilcami),
  • wycięte przez dzieci sylwety krokusów, przebiśniegów, zawilców, bazi wierzby,
  • podpisy , kartki z bloku technicznego.
Przebieg;
  1. Zabawa wprowadzająca:
    • wyjaśnienie przez dzieci: Co to jest wiosna?
      Jakie znacie pory roku?
      Po czym poznajemy wiosnę?
    • układanie prostych zdań o wiośnie.
  2. Rozpoznawanie i nazywanie kwiatów przedstawionych na obrazkach.
    • omawianie podobieństw i różnic między prezentowanymi gatunkami kwiatów,
    • liczenie kwiatów na obrazkach,
    • określanie gdzie jest więcej kwiatów.
  3. Zabawa ruchowa „Motyle i kwiaty”
    • dz. dobierają się parami, jedno jest „motylem” drugie „kwiatem”, w rękach trzymają chusteczki i tańczą przy muzyce zgodnie z poleceniami nauczyciela.
  4. Doskonalenie umiejętności dokonywania klasyfikacji:
    • przeliczanie kwiatów,
    • przeliczanie kart z krokusami,
    • przeliczanie kart z zawilcami
    • odszukanie i ułożenie karty z 6 zawilcami, 7, 8, 9, 10,
    • odszukanie i ułożenie kart z 10 krokusami, 9, 8, 7, 6,
    • odwrócenie kart,
    • odczytanie cyfr wzrastających 6, 7, 8, 9, 10,
    • odczytanie cyfr malejących 10, 9, 8, 7, 6,
    • określenie o ile wzrastają,
  5. Wykonywanie plakatów mówiących o ochronie przyrody:
    • Wypowiadanie się (kwiaty nie należy zrywać, deptać, łamać, śmieci wrzucać do kosza),
    • wycinanie sylwet wiosennych kwiatów
    • wybranie i ułożenie podpisu
  6. Podsumowanie zajęcia i wspólna ocena.
opracowała: Urszula Skrzypczak
nauczycielka MP Nr 3 w Legnicy

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie