Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Zajęcia zintegrowane dla klasy II

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4362 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Zajęcia zintegrowane dla uczniów klasy II - utrwalenie znajomości baśni Ch. Perraulta

KONSPEKT ZAJĘĆ


Klasa: II

Temat zajęć: Lubimy czytać baśnie Charles’a Perraulta.

  1. Zagadnienie programowe:

Indywidualne opowiadanie ulubionych baśni. Zbiorowe wyodrębnianie postaci w utworach literackich. Wyrażanie własnego sądu o postaciach.

  1. Cele operacyjne zajęć:

Wiadomości:
    1. – Zapamiętanie wiadomości:
Uczeń potrafi wymienić tytuły poznanych wcześniej baśni Charles’a Perraulta.
    1. – Zrozumienie wiadomości:
Uczeń potrafi prawidłowo dobrać ilustrację do fragmentu baśni.

Umiejętności:
    1. -Stosowanie wiadomości w sytuacjach typowych:
Uczeń umie uporządkować wyniki działań według podanego warunku, poprawnie obliczyć działania
    1. -Stosowanie wiadomości w sytuacjach problemowych:
Uczeń umie wyodrębnić i wyjaśnić główne myśli zawarte w baśniach.

Postawy: wrażliwość na potrzeby innych , dbałość o własne bezpieczeństwo.

  1. Metody nauczania:
- rozmowa kierowana
- pokaz
- obserwacja
- ćwiczenia
  1. Zasady nauczania:
- aktywności
- poglądowości
- przystępności
  1. Typ lekcji:
- utrwalająca

  1. Zastosowane środki dydaktyczne:

- fragmenty tekstu baśni,
- tytuły baśni – małe i duże etykiety
- 4 lustracje przedstawiające fragmenty baśni Ch. Perraulta
- karty pracy
- koperty z ilustracjami baśni i ich tytułami
- rozsypanka wyrazowa, sylabowa
- nagranie magnetofonowe piosenki „ Kraina bajek”
- klej, nożyczki, kredki
  1. Literatura:

Charles Perrault „ Bajki”
„Scenariusze zajęć integralnych” – praca zbiorowa WOM w Poznaniu – Poznań 1998r.
Przewodnik metodyczny „ Moja Szkoła” – klasa II

  1. Przebieg zajęć:

☺ Podanie tematu zajęć.

Na tablicy umieszczone są karty. Każda z nich zawiera działanie( + i – w zakresie 100 ) oraz umieszczoną obok sylabę. Uczniowie obliczają w pamięci działania, a następnie układają obok siebie karty dające taki sam wynik. Kolejną czynnością jest uporządkowanie sylab tak, aby powstało zdanie, będące tematem lekcji: Lubimy czytać bajki Charles’a Perraulta.


Śpiew piosenki „ Kraina bajek”.

☺ Dobieranie tytułu oraz ilustracji do wysłuchanego fragmentu baśni – praca indywidualna.


Uczniowie wyjmują z kopert ilustracje oraz tytuły baśni. Słuchają czytanego przez nauczyciela fragmentu i dobierają odpowiednie ilustracje i tytuły.
Sprawdzenie prac – ułożenie dużych plansz ( z ilustracjami i tytułami wysłuchanych baśni ) na tablicy przez chętnych uczniów.

☺ Przepisanie tematu i wklejenie ilustracji wraz z tytułami baśni do zeszytu.

☺ Układanie zdań z rozsypanki wyrazowej.

Uczniowie otrzymują karteczki z wyrazami, z których układają zdanie ( nauki płynące z baśni ).
Chętni odczytują swoje zdania i zapisują je na tablicy.
Po wypisaniu wszystkich ( pięciu ) zdań uczniowie odczytują je i wyjaśniają ich znaczenie.

☺ Przepisanie zdań z tablicy do zeszytu.

☺ Obliczanie działań – dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 – karty pracy.

Na karcie pracy umieszczone są obrazki – symbole poznanych baśni Ch. Perraulta. W obrazki wpisane są działania, przy których są również litery. Po obliczeniu działań uczniowie porządkują wyniki rosnąco. Uporządkowane wyniki wpisują wraz z przyporządkowanymi im literami do specjalnej tabeli, która ułatwi im odczytanie hasła: Bajki bawią i uczą.
Wyjaśnienie znaczenia hasła.

☺ Zadanie pracy domowej uczniom.

Pokoloruj wklejone do zeszytu ilustracje baśni Ch. Perraulta.

☺ Podsumowanie pracy uczniów.


Opracowała: Joanna Stoltman

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie