Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Dom Pocahontas

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 615 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców w grupie pięciolatków mający na celu rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej na przykładzie filmu Pocahontas.

Tematyka kompleksowa: Wszystkie dzieci nasze są...


Temat: ,,Dom Pocahontas” – ćw. graficzne.

Cel ogólny: rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej ,
spostrzegawczości wzrokowej, koordynacji wzrokowo - ruchowej,
wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną poprzez wspólne
uczestnictwo w zajęciach dzieci z rodzicami .


Cele operacyjne: dz. potrafi przedstawić najbliższą mu osobę ,
dz. improwizuje przy muzyce taniec,
dz. umie wykonać razem z rodzicem prace ,
dz. dostrzega i wskazuje szczegóły różniące dwa obrazki ,
dz. potrafi odrysować szablon namiotu,
dz. precyzyjnie wypełnia kontury elem. literopodobnymi ,
dz. wie , jak ozdobić indiański namiot .

Metody:
Ř Czynne- zadania stawiane do wykonania
Ř Słowne -objaśnienia, instrukcje
Ř Oglądowe-obserwacje, pokaz

Forma:
Ř Z całą grupą
Ř Indywidualna
Środki dydaktyczne: film ,,Pocahontas”, karta pracy- ,,W indiańskiej wiosce”,
farby do malowania twarzy , karty ze wzorami
literopodobnymi , kartki z bloku ,mazaki , szablony
przedstawiające indiańskie namioty.

Przebieg
1.Zabawa integracyjna - „ Spacer” – witanie napotkanych kolegów, koleżanek, osób zaproszonych słowami „cześć” , „dzień dobry” , „ przesłanie całuska” ,,kiwanie ręką”.
2.Zaproszenie do wspólnego obejrzenia fragmentu bajki animowanej pt.,,Pocahontas” ukazującej życie Indian . Po obejrzeniu filmu dzieci odpowiadają na następujące pytania:
-jak mieszkają Indianie?
-jak się ubierają?
-w co bawią się dzieci?
-jakie mają imiona?
Wyjaśnienie znaczenia wyrazu ,,wigwam”.
3.Ekspresja słowna przy zabawie integracyjnej „ W indiańskim kręgu”.
Poznajemy rodziców - ich imiona wg reguły:
Dziecko przedstawia się nowym , indiańskim imieniem, wg schematu: dz-nazywam się Bystre Oko , rodzic-mam na imię Ola i jestem mamą Bystrego Oka.
4.,,W indiańskiej wiosce”- porównywanie 2 obrazków różniących się kilkoma szczegółami(w parach).
5.,,Indiański taniec radości”- Improwizacja ruchowa przy muzyce (wcześniej mamy malują swoim dzieciom na twarzach wzorki ,jakie noszą Indianie )
6.Praca (w parach ) - Odrysowywanie szablonu wigwamu , ozdabianie mazakami znanymi wzorami (elem. literopodpbnymi).
7. Oglądanie i wykonanie wystawki prac.
8. Spotkanie z rodzicami kończymy wspólną zabawą pt.,,Bujany walczyk"
(stojąc w kole wykonujemy gesty i ruchy wynikające z tekstu).

Wszystkim pięknie dziękujemy za wspólną zabawę
Może znów się zobaczymy, razem zatańczymy.

Ref. Raz w prawo, raz w lewo, w przód i w tył
Byś długo pamiętał, żeś z nami był. 3 x




Opracowała i przeprowadziła: Anna Fadrowska
Przedszkole Miejskie Nr 1 w Grajewie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie