Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Kształcenia COGITO

ul. Kopernika 8, 59-300 Lubin
tel. (76) 749-72-82, (76) 841-51-27, kom. 691-500-407
www:   http://www.cogito.edu.pl
e-mail:   okcogito34@o2.pl


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- na podbudowie szkoły podstawowej lub gimnazjum
- system - wieczorowy lub zaoczny

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
(w zawodach)


NAUKA JAZDY "COGITO"

- kursy prawa jazdy kategorii B
- szkolenie uzupełniające
- szkolenie dodatkowe
 

SZKOŁY POLICEALNE (2 lata)
KURSY JĘZYKOWE

- kurs standardowy (angielski, niemiecki,
francuski, rosyjski, hiszpański, włoski)

- kurs specjalistyczny (biznesowy)
- kursy certyfikatowe ZD, ZMP (niemiecki)
- kursy certyfikatowe FC, CAE (angielski)
- kursy dla dzieci (od 6 lat)
- kursy wakacyjne
- metody nauczania:
 • angielski: Talking Kids, Direct English, metoda Callana
 • niemiecki: SAG MAL - 4 razy szybciej niż tradycyjnie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych


KURSY GIMNAZJALNE

- z przedmiotów
 • humanistycznych: język polski, historia, WOS
 • matematyczno - przyrodniczych: matematyka + fizyka + chemia + elementy geografii i biologii

- język obcy

KURSY MATURALNE

- język polski
- język angielski
- matematyka, geografia
- biologia, chemia
- fizyka
- historia, WOS
- próbne matury
- poziom podstawowy oraz rozszerzony
- kurs kwietniowy, roczny lub dwuletni
- uczestnik kursu nie musi kupować dodatkowych książek – książki w cenie!

KURSY ZAWODOWE

- kurs dla kandydatów na wychowawców
kolonijnych

- kurs tipsów

Jesteśmy instytucją oświatową, organizujemy szkolenia, szkolenia zawodowe, kursy zawodowe i kursy językowe. Postawiliśmy na nauczanie w dziedzinach najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Wysoki poziom kształcenia gwarantuje starannie wyselekcjonowana kadra dydaktyczna. Umożliwiamy uzyskanie atrakcyjnego zawodu i zwiększenie szans na rynku pracy.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych oraz Szkoły Policealne założone i prowadzone są przez Ośrodek Kształcenia "Cogito" działają zgodnie z przepisami "Ustawy o systemie oświaty" z dnia 7 września 1991 r. z późniejszymi zmianami i są wpisane do ewidencji szkół i placówek w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

Nasze atuty
 • kształcenie e-learning bonusy cenowe dla uczniów, studentów i słuchaczy OK "COGITO"
 • kilkuletnia obecność na rynku
 • doświadczona kadra nauczycielska
 • indywidualne podejście do słuchacza
 • zajęcia prowadzone wyłącznie przez nauczycieli uczących w szkołach średnich

Baza dydaktyczna
Bazę dydaktyczna OK "Cogito" stanowi obiekt znajdujący się przy ulicy Kopernika 8. W budynku do dyspozycji są telewizory wraz odtwarzaczami DVD, odtwarzacze CD, rzutniki. W placówce znajduje się pracownia komputerowa. Posiadamy również własną pracownię kosmetyczną, masażu oraz stylizacji i wizażu. Dwupoziomowa pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości kosmetyki niezbędne do nauki w danym zawodzie, w której odbywają się zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne. Współpracujemy z zakładami, placówkami oraz gabinetami, w których słuchacze odbywają praktyki.

Prowadzimy dwa typy szkół policealnych:
 • szkoły policealne z uprawnieniami szkół publicznych. Słuchacze takiej szkoły otrzymują indeks i legitymację uprawniającą do zniżek oraz odbywają praktyki zawodowe. Słuchaczom tych szkól policealnych przysługują uprawnienia identyczne z tymi, które przysługują uczniom szkół państwowych. Zaświadczenia wydawane przez szkołę honorowane są przez instytucje państwowe, ZUS, SĄDY i inne. Kształcenie prowadzone jest według programu przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Absolwenci tego typu szkoły mogą uzyskać państwowy dyplom technika po przystąpieniu do zewnętrznych egzaminów zawodowych
 • szkoły policealne bez uprawnień (roczne). Osoby kończące szkołę bez uprawnień szkoły publicznej otrzymują dyplom ukończenia szkoły policealnej. Są to absolwenci kierunków rocznych, na których nauka prowadzona jest według programów autorskich.

Na zamówienie organizujemy tzw. szkolenia zamknięte - dla grup zorganizowanych, firm, urzędów i instytucji państwowych. Ośrodek Kształcenia "Cogito" oferuje kursy kwalifikacyjne, które umożliwiają nabywanie umiejętności potrzebnych w pracy, doskonalenie kwalifikacji, czy zdobywanie uprawnień wynikających z obowiązujących przepisów prawnych.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Minimalna liczba godzin kształcenia na tym kursie jest równa minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodach dla danej kwalifikacji. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Promocja najatrakcyjniejszych zawodów na rynku pracy!
MEGA promocje cenowe dla tych zawodów

Kadra pedagogiczna

Współpracujemy z zespołem starannie dobranych wykładowców, instruktorów, posiadających wieloletnią praktykę zawodową, rzetelną wiedzę i bogaty warsztat metodyczny. Wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia w naszej szkole to doświadczeni pedagodzy, którzy posiadają wysokie kwalifikacje oraz posiadają niezbędną wiedzę, aby przygotować do egzaminów maturalnych. Wykładowcy, którzy nauczają przedmioty zawodowe spełniają wymagania odnośnie kwalifikacji jakie powinni posiadać zgodnie z Ustawą Oświaty. Głęboka wiedza jak i ogromne doświadczenie pozwalają bardzo dobrze przygotować do egzaminów zawodowych.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.
Wydajemy bezpłatnie zaświadczenia do ZUS-u.
Aby się u nas uczyć nie musisz zdawać żadnych egzaminów - liczy się kolejność zgłoszeń.
Ilość miejsc na każdym kierunku jest jednak ograniczona.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej


Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie