Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Edukacji Ogrodniczej

ul. Batalionów Chłopskich 115, 70-760 Szczecin
tel. (91) 461 23-79, fax (91) 431 73-58
www:   http://www.ceogr.edu.pl
Centrum Edukacji Ogrodniczej na Facebooku
e-mail:   ceogr@miasto.szczecin.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 14942 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieOŚRODEK DOKSZTAŁCANIA
I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO NR 4

- kształcenie zawodowe dla uczniów
  z innych szkół

- organizujemy szkolenia i kursy:
- ABC przedsiębiorczości
- obsługi kas fiskalnych
- BHP dla pracodawców
- wikliniarski
- ogrodniczy
- obsługi pilarek spalinowych
- florystyczny
- szczepienia i okulizacji
 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 7 (3 lata)

- ogrodnik
- mechanik operator pojazdów maszyn
  rolniczych

- operator maszyn leśnych

TECHNIKUM OGRODNICZE (4 lata)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NR 3

- nauka bezpłatna w trybie dziennym
  lub wieczorowym


SZKOŁA POLICEALNA NR 10


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
w zawodach:

- rolnik - kwalifikacja R.3
- ogrodnik - kwalifikacja R.5
- technik ogrodnik - kwalifikacja R.5 i R.18
- technik agrobiznesu - kwalifikacja R.3
  i R.6


Szkoła znajduje się w dzielnicy Zdroje - na prawobrzeżu Szczecina. Jest szkołą przyszłości – kształcenie zawodowe realizuje w oparciu o nowe programy nauczania, które korelują nauczanie teorii z praktyką. Daje to dobre podstawy przygotowania zawodowego. Szkolenie praktyczne i praktyki zawodowe realizowane są w warsztatach szkolnych znajdujących się na terenie placówki, a także we współpracujących ze szkołą firmach ogrodniczych, bankach, zakładach przetwórstwa spożywczego, szkółkach roślin ozdobnych i gospodarstwach agroturystycznych

Wieloletnia tradycja kształcenia młodzieży na potrzeby ogrodnictwa i agrobiznesu przyczyniła się do tego, że szkoła posiada doskonałą bazę materialną do szkolenia młodzieży w oferowanych zawodach oraz dysponuje wysoko wykwalifikowaną, o wykształceniu specjalistycznym kadrą nauczycielską.

Szkoła mieści się w pięciu budynkach, posiada gospodarstwo pomocnicze, gdzie młodzież odbywa zajęcia praktyczne oraz internat - zapewnia pobyt tym, którzy mieszkają poza Szczecinem. W budynkach szkolnych znajdują się sale lekcyjne w tym gabinety specjalistyczne: kwiaciarski, sadowniczy, warzywniczy, podstaw ogrodnictwa, mechanizacji, pracownie komputerowych, pracownie języków obcych, pracownia gospodarstwa domowego, świetlica, klub szkolny, szkolne centrum informacyjne, pawilon sportowy i nowy obiekt sportowy, stołówka szkolna.

Placówka jest przyjazna osobom niepełnosprawnym, dostosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szkoła należy do sieci "Szkół Przyjaznych" oraz współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Rodziców, posiada Certyfikat "Zachodniopomorskiej Szkoły Jakości" oraz Certyfikat "Szkoła Przedsiębiorczości".

W placówce funkcjonuje szkolne centrum informacji. Uczniowie mają możliwość korzystania ze stołówki szkolnej, z czytelni i wypożyczalni, a dla osób spoza Szczecina - szkoła oferuje miejsca w internacie szkolnym. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w ramach działalności Rady Młodzieżowej i kół zainteresowań. Wszyscy zainteresowani mają możliwość ukończenia kursu na prawo jazdy kategorii B i T oraz kursu obsługi maszyn rolniczych.

Języki obce nauczane w Technikum Ogrodniczym to język niemiecki i język angielski oraz język angielski lub niemiecki zawodowy. Zajęcia odbywają się w grupach ćwiczeniowych, tworzonych według stopnia opanowania umiejętności językowych przez ucznia.

Do najważniejszych osiągnięć szkoły należy zaliczyć:
 • współpracę zagraniczną - szkoła jest członkiem "Die Europaer", organizacji zrzeszającej szkoły ogrodnicze państw europejskich; nasi uczniowie uczestniczą w urządzaniu parków europejskich, jeden z nich powstał w 2006 roku w Szczecinie w Puszczy Bukowej
 • założenie wielu skwerów na terenie miasta Szczecina
 • stała współpraca z Lasami Miejskimi, między innymi współorganizacja ścieżki dydaktycznej w Parku Leśnym Zdroje
 • budowa boisk trawiastych w Szkole Podstawowej Nr 12 i Szkole Podstawowej Nr 16
 • od kilku lat nasz samorząd szkolny zajmuje czołowe miejsca w Konkursie pt. "Najlepszy Samorząd oczniowski" i "Pro Publico Bono", a członkowie redakcji gazetki szkolnej pt. "Pomidorówka" otrzymują Nominacje do Szkolnego Pulitzera
 • udział uczniów w różnego typu akcjach charytatywnych, między innymi w akcji "Dzieci Szczecina- Dzieciom z Biesłanu", "Podaruj Dzieciom Trochę Radości"
 • coroczna kolacja wigilijna dla dzieci niepełnosprawnych z dzielnicy Szczecin-Zdroje i Szczecin-Podjuchy
 • wprowadzenie tradycji organizowania kiermaszu ogrodniczego, wiosennego i jesiennego
 • realizacja projektów językowych
 • nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w Olimpiadzie Wiedzy I Umiejętności Rolniczych oraz w konkursach BHP, Olimpiadach Ekologicznych i Olimpiadach Ochrony Środowiska

Uczniowie odbywają praktyki zawodowe na terenie Niemiec i Holandii, dzięki czemu otrzymują Europass, dokument potwierdzający odbycie praktyki zagranicznej i umożliwiający podjęcie pracy zawodowej w krajach Unii Europejskiej
   Szkoła proponuje uczniom następujące zajęcia pozalekcyjne:
 • SKS (piłka siatkowa, piłka nożna)
 • koło florystyczne
 • koło teatralne
 • szkolne koło PCK
 • szkolne centrum informacyjne (zajęcia informatyczne)
 • szkolne koło LOP

Centrum Edukacji Ogrodniczej, jako jedna z kilkunastu szkół z województwa zachodniopomorskiego, uczestniczy w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kliknij i sprawdź jakie projekty realizowane były w szkole.

WARSZTATY SZKOLNE

Warsztaty pełnią funkcję warsztatów dydaktycznych Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie Zdrojach. W ramach zajęć praktycznych realizowane są programy kształcenia uczniów praktycznej nauki zawodu w zakresie: ogrodnik, technik ogrodnik, technik agrobiznesu.

Realizowane są zajęcia tygodniowe według harmonogramu zajęć praktycznych.

Dla poszczególnych pionów kształcenia z zakresu: sadownictwa, szkółkarstwa, warzywnictwa, roślin ozdobnych: programowe praktyki zawodowe oraz dwu i cztero tygodniowe wiosenne, letnie i jesienne.

Wewnętrzne i zewnętrzne egzaminy zawodowe w zawodach: ogrodnik i technik ogrodnik

INTERNAT

Internat CEO zapewnia uczniom całodobową opiekę od niedzieli od godz. 18 do piątku do godz. 17. W szkole działa stołówka, w której z posiłków mogą korzystać nie tylko mieszkańcy internatu, ale również pozostali uczniowie. Do dyspozycji wychowanków zostało oddanych kilkanaście pokoi 2-, 3- i 4-osobowych. Toalety i łazienki znajdują się w osobnych pomieszczeniach. Internat posiada dostęp do Internetu, a w godzinach popołudniowych uczniowie mogą skorzystać z czytelni szkolnej.

Przed budynkiem znajduje się miejsce do grillowania i rozległy teren z miejscem do rekreacji. Szkoła położona jest w pobliżu Jeziora Szmaragdowego i Puszczy Bukowej, dzięki czemu istnieje możliwość aktywnego i miłego spędzenia czasu wolnego.

W internacie organizowane są różnorodne uroczystości i imprezy okolicznościowe oraz zajęcia sportowe. Młodzież aktywnie włącza się w działania na rzecz najbardziej potrzebujących. Największym przedsięwzięciem jest organizowana przez młodzież - przy współpracy z „Caritas Polska” i Radą Osiedla „Zdroje” - uroczysta kolacja wigilijna dla dzieci z dzielnicy Zdroje i Podjuchy oraz zaproszonych gości.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie