Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Stow. Praktyków Dramy STOP-KLATKA i Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli STOP-KLATKA

ul. Strzelecka 3/12, 03-433 Warszawa
tel. 691-657-033
www:   http://stop-klatka.org.pl
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2192 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

WARSZTATY DRAMOWE

- Nasza propozycja warsztatowa skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych pracą metodą dramy; studentów, profesjonalistów pracujących w szeroko pojętym obszarze pomagania czy pracy z grupą. Naszym celem jest prezentacja metody dramy i jej szerokich możliwości w pracy z rożnymi rodzajami odbiorców; dziećmi, młodzieżą, dorosłymi.



Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA prowadzi regularne warsztaty dramowe od 2002 roku. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i chcąc zadbać o wysoki poziom merytoryczny naszej oferty szkoleniowej opracowaliśmy koncepcję szkoleniową, łączącą praktyczne doświadczenie dramowe, zdobywane podczas warsztatów dramowych, z zagadnieniami stricte teoretycznymi prezentowanymi podczas wolnych wykładów.

Program szkoleniowy podzielony został na dwa niezależne od siebie moduły: wolne wykłady i warsztaty. Dzięki temu z naszego programu warsztatowo - wykładowego mają szansę skorzystać zarówno osoby posiadające wiedzę i doświadczenie dramowe jak i osoby nie posiadające takiego zaplecza. Tworząc program szkoleniowy wzorowaliśmy się i korzystaliśmy z doświadczeń i wskazówek angielskich praktyków dramy.

Osoby prowadzące warsztaty dramowe w SPD STOP-KLATKA są przeszkolone w zakresie pracy z grupą i posiadają licencje trenerskie, bądź są w trakcie takiego szkolenia. Wszyscy prowadzący mają ukończone specjalistyczne szkolenia w zakresie pracy metodą dramy, w tym szkolenia w Wielkiej Brytanii, oraz stałą praktykę własną.

WOLNE WYKŁADY
Celem wolnych wykładów jest pokazanie słuchaczom potencjału i różnorodnych możliwości zastosowania metod dramowych i teatralnych w pracy z grupą. Dodatkowym celem wolnych wykładów jest integracja środowiska specjalistów zajmujących się tematyką dramową oraz mocne podkreślenie zaplecza teoretycznego metody dramy, często niedocenianego i niezauważanego.

Cykl wolnych wykladow składa się z 10 spotkań. Każde spotkanie poświecone jest innemu aspektowi pracy dramowo - teatralnej. Wykładowcami są zarówno praktycy jak i teoretycy dramy czy teatru; w naszej ofercie znajdziecie Państwo wykłady związane z: zastosowaniem mitu w dramie, Teatrem Forum, wykorzystaniem dramy w psychoterapii.

MISJA, CELE I WIZJA

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA powstało z inicjatywy absolwentów Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW i stypendystów programu "Socrates - Erasmus", studiujących na Wydziale Dramy Uniwersytetu w Exeter (UK).

Od 2003 roku jesteśmy członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia IDEA - The International Drama/Theatre and Education Association, zrzeszającego 71 organizacji z ponad 50 krajów świata.

Misją SPD STOP-KLATKA jest popularyzacja dramy oraz integracja środowiska specjalistów zajmujących się wykorzystaniem tej metody do szeroko rozumianej pracy grupowej. Realizujemy ją poprzez szereg działań, min. tworzenie i przeprowadzanie projektów edukacyjnych, profilaktycznych i resocjalizacyjnych. Wykorzystując techniki dramowe i teatralne stwarzamy przestrzeń do partnerskiego dialogu pomiędzy osobami, grupami i społecznościami. Dzięki temu przyczyniamy się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i dajemy szansę wielu ludziom na znaczącą poprawę jakości ich życia.

Priorytetowe działania Stowarzyszenia to:

  • Wykorzystanie wiedzy naukowej i praktycznych umiejętności dramowych i teatralnych w pracy profilaktycznej, edukacyjnej i terapeutycznej.
  • Udział w programach krajowych i międzynarodowych prowadzonych metodą DRAMY skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • Organizowanie i prowadzenie szkoleń, warsztatów, treningów, konferencji, seminariów, imprez kulturalno-oświatowych.
  • Popularyzowanie metody DRAMY poprzez działalność informacyjno - promocyjną.

Nasza wizja
Stale doskonaląc się w dziedzinie dramy, nawiązując i rozwijając kontakty z polskimi i międzynarodowymi instytucjami i organizacjami o profilu edukacyjno - profilaktycznym oraz nieustannie wzbogacając teoretyczny aspekt naszej działalności (m.in. poprzez współpracę z renomowanymi uczelniami akademickimi i ośrodkami badawczymi) zamierzamy w ciągu 3 lat stać się organizacją wiodącą w stosowaniu metody dramy w edukacji, profilaktyce i terapii i innych kontekstach życia społecznego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie