Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Elektrycznych

im. Tadeusza Kościuszki

ul. Tadeusza Kościuszki 39-41, 45-062 Opole
tel./fax (77) 454-45-24, tel. (77) 454-23-10
www:   http://www.elektryk.opole.pl
ZSE na Facebooku
e-mail:   elektryk@elektryk.opole.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 8567 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NR II

- dla absolwentów ZSZ (2 lata),
- dla absolwentów 8-letniej szkoły
  podstawowej, gimnazjum (3 lata)

- nauka w systemie zaocznym
 

PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 (4 lata)


PUBLICZNA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 3


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE:

- E.7. Montaż i konserwacja maszyn
  i urządzeń elektrycznych

- E.8. Montaż i konserwacja instalacji
  elektrycznych

- E.12. Montaż i eksploatacja komputerów
  osobistych oraz urządzeń peryferyjnych

- E.15. Uruchamianie oraz utrzymanie
  terminali i przyłączy abonenckich

Historia szkoły sięga czasów, kiedy to należała ona w okresie międzywojennym do pruskiego systemu oświaty. Dziś możemy pochwalić się dobrą bazą dydaktyczną, która gwarantuje kształcenie na wysokim poziomie. Szkoła proponuje i kształci młodzież w najbardziej popularnych i rozwojowych zawodach, zapewniając zajęcia praktyczne i laboratoryjne oraz praktyki zawodowe. Szkoła gwarantuje zajęcia w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach z doświadczonymi nauczycielami, posiadającymi uprawnienia Egzaminatora OKE. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym z wieloletnim doświadczeniem, a dotychczasowa zdawalność jest na wysokim poziomie.

Publiczne Technikum nr 5 w ZSE z Opola najlepsze na Opolszczyźnie
15 miejsce w kraju!

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłoszonego przez Rzeczpospolitą i Perspektywy osobno oceniła licea i technika. Najlepszą szkołą techniczną w województwie opolskim w XVII edycji w roku 2015 Rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” jest Publiczne Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. W rankingu ogólnopolskim Technikum zajęło 15 miejsce wśród ponad 1500 szkół z Polski. Szkole przysługuje tytuł "Złotej Szkoły 2015".

Nasi uczniowie zdobywają miejsca na podium, nagrody oraz wyróżnienia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych, konkursach prac dyplomowych i konkursach związanych z kształceniem zawodowym.

Odnosimy także sukcesy poza granicami kraju (wyróżnienie w Brukseli, udział w Odysei Umysłu w Berlinie).

Szkoła gwarantuje zajęcia praktyczne w pracowniach specjalistycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ulicy Torowej 7.


Programy rozwojowe realizowane w szkole:

Zespół Szkół Elektrycznych, jako jedna z nielicznych w Polsce szkół średnich został po weryfikacji zakwalifikowany do programu DreamSpark w wersji Premium - Poziom Premium przeznaczony jest głównie dla szkół wyższych. DreamSpark Premium jest programem partnerskim dla instytucji prowadzących kursy i zajęcia z zakresu szeroko pojętej informatyki. Przynależność do programu zapewnia pełne i tanie rozwiązanie służące do utrzymania pracowni, zajęć oraz wiedzy uczniów na najwyższym poziomie technologicznym. Dzięki udziałowi w programie DreamSpark Premium mamy dostęp do najnowszych narzędzi programistycznych, systemów operacyjnych, oprogramowania serwerowego oraz dokumentacji bez dodatkowych opłat.


Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Uczestnikami kursu mogą być osoby zainteresowane zdobyciem dodatkowej kwalifikacji zawodowej – absolwenci liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej (jeśli ma 18 lat), a także osoby czynne zawodowo, bądź pozostające bez pracy, które z uwagi na potrzeby rynku pracy i pracodawców chcą się przekwalifikować. Po ukończeniu kursu, każdy uczestnik może przystąpić do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego zdobycie konkretnej kwalifikacji w zawodzie. Potwierdzeniem tego będzie świadectwo wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu.

Jako Szkoła posiadamy duże doświadczenie w tym zakresie, wyróżniające wyniki egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe, sprawdzoną kadrę nauczycielską i odpowiednie zaplecze technodydaktyczne oraz dobrą współpracę z Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu.


Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Nr II

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr II to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Jest to szkoła dla tych, którzy zakończyli edukację na poziomie ośmioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum, lub ukończyli zasadniczą szkołę zawodową. Kandydaci są przyjmowani bez egzaminów wstępnych. Nauka jest bezpłatna i trwa 2 lub 3 lata. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (dwa razy w miesiącu).

Słuchacz, który podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Nr II może równolegle uczestniczyć w kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Ukończenie liceum i zdanie egzaminów w ramach poszczególnych kwalifikacyjnych kursów zawodowych, pozwala na uzyskanie tytułu technika.


Zajęcia dodatkowe

Uczniowie dodatkowo rozwijają swoje zainteresowania w ramach szeregu zajęć dodatkowych:
 • zajęcia wyrównawcze
 • zajęcia przygotowujące do egzaminów kwalifikacyjnych
 • koło motoryzacyjne
 • przygotowanie uczniów do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
 • teologia na każdy dzień
 • zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego przygotowujące uczniów do egzaminu maturalnego
 • Szkolny Klub Europejski "Euroelektryk"
 • koło Historyczne
 • tworzenie stron WWW w oparciu o CMS
 • Cisco Academy - routing & switching
 • czytanie intertekstualne
 • platforma egzaminacyjna - etap pisemny
 • Odyseja Umysłu
 • praca z uczniem zdolnym i mającym trudności w nauce
 • Szkolne koło LOK
 • zajęcia wspomagające samokształcenie
 • Samorząd Uczniowski
 • koło technologii druku 3D
 • CCNA Security
 • elektronika w teleinformatyce
 • koło Fizyczne
 • kółko szachowe
 • kółko robotyczne
 • zajęcia konwersacyjne-rozwijanie sprawności mówienia
 • lekkoatletyka
 • piłka: nożna, ręczna, koszykowa, siatkowa
 • opis i analiza dzieł sztuki pod kątem ustnego egzaminu dojrzałości z języka polskiego
 • Szkolne Koło PCK
 • zajęcia wyrównawcze
 • zajęcia z podstaw środowiska UnityBiblioteka Zespołu Szkół Elektrycznych

Elektryczniak może poszczycić się swoimi zasobami bibliotecznymi. Oprócz potężnej kolekcji książek technicznych - jesteśmy w końcu specyficzną szkołą - gromadzimy również literaturę piękną, popularnonaukową, podręczniki i lektury.

W księgozbiorze podręcznym, znajdującym się w czytelni, dostępne są encyklopedie (ogólne i specjalistyczne), słowniki (językowe i rzeczowe), poradniki, podstawowe wydawnictwa prawne, leksykony, informatory. W czytelni udostępniamy najnowsze wydania czasopism, jakie prenumerujemy.

Biblioteka to: czytelnia, stanowiska komputerowe stanowisko katalogu elektronicznego, wypożyczalnia i część magazynowa. W wewnątrzszkolnej sieci komputerowej dostępny jest również elektroniczny katalog z programu przeglądarki internetowej pod adresem http://katalog.elektryk.opole.pl


Orkiestra Dęta


Tradycje muzyczne i kulturalne w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki sięgają lat pięćdziesiątych XX wieku.

Orkiestra Dęta jest obecnie najstarszą i jedną z nielicznych tego typu orkiestr szkolnictwa średniego - technicznego w regionie. Działała w latach 1950 - 1958 i działa po reaktywacji nieprzerwanie od 1978 roku. Jej dyrygentem jest Przemysław Ślusarczyk - kompozytor, dyrygent, animator kultury.

Repertuar orkiestry obejmuje szerokie spektrum gatunków muzycznych od marszów, standardów jazzowych poprzez muzykę taneczną, pop, opracowania muzyki poważnej i improwizację. Obecne czasy stawiają nowe wyzwania - zespół musi się rozwijać i stale doskonalić swoje umiejętności, musi być konkurencyjny wobec innych. Orkiestra osiąga to poprzez regularną pracę z dyrygentem oraz dzięki corocznym, tygodniowym warsztatom muzycznym, których inicjatorem i współorganizatorem jest dyrygent. Wtedy zespół przygotowuje nowy repertuar na kolejny sezon artystyczny. Zespół wykonuje autorskie kompozycje i aranżacje pisane specjalnie dla zespołu przez obecnego prowadzącego orkiestrę. Strona www zespołu: www.odzse.art.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie