Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego

im. Jana Cybisa

ul. Strzelców Bytomskich 10, 45-084 Opole
tel. (77) 456-60-99, tel./fax: (77) 454-45-25
www:   http://www.plastyczniak.opole.pl
e-mail:   zppkp@plastyczniak.opole.pl
sekretariat@plastyczniak.opole.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 6692 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

OGNISKO PLASTYCZNE
poziomy:

- dziecięcy (7-12 lat) - rysunek,
  malarstwo, modelowanie

- młodzieżowy (13-20 lat) - rysunek,
  malarstwo, rzeźba, historia sztuki

- pracownie wolnego wyboru: animacji
  komputerowej, ceramiki, fotografii,
  grafiki, plakatu i ilustracji, snycerstwa,
  technik scenograficznych, tkaniny
  artystycznej

- tel. (77) 454-23-51
 

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA SZTUK PIĘKNYCH (6 lat)

- przyjmowani są uczniowie po szóstej
  klasie szkoły podstawowej

- kandydaci będą musieli podczas spotkania
  kwalifikacyjnego przedstawić swoje
  możliwości plastyczne w zakresie
  rysunku, wyczucia barw i form
  rzeźbiarskich

- nauka trwa 6 lat i obejmuje w jednolitym
  cyklu programowym gimnazjum (3 lata)
  i liceum (3 lata)


PUBLICZNE LICEUM PLASTYCZNE (4 lata)
specjalizacje:

- ceramika artystyczna
- aplikacje i tkaniny artystyczne
- snycerstwo
- wystawiennictwo
- techniki graficzne w tym grafika
  komputerowa i reklama wizualna

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego znajduje się na wyspie Pasiece, niedaleko rynku, zaledwie dziesięć minut drogi od dworca.


Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych

Szkoła realizuje program nauczania z przedmiotów ogólnokształcących (język polski, historia, matematyka, język francuski, język angielski, język niemiecki, biologia, chemia, fizyka, informatyka). Ważną częścią programu edukacyjnego jest blok przedmiotów artystycznych obejmujących wiedzę z historii sztuki, rysunek i malarstwo, rzeźbę, fotografię, projektowanie graficzne, a w ramach przedmiotu sztuka stosowana - realizację programu w pracowni (do wyboru) - ceramiki, tkaniny artystycznej, snycerstwa, grafiki użytkowej itp.

Dzięki organizowanym wycieczkom i plenerom uczniowie mają bezpośredni kontakt z kulturą oraz dziełami sztuki europejskiej. Natomiast Edukacyjny Program "Socrates-Comenius" wychodzi naprzeciw wyzwaniom jakie stawia współczesny świat. Nasi uczniowie poznają swoich kolegów ze szkół partnerskich innych krajów oraz ich historię i współczesność. Współpracujemy ze szkołami z Francji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii oraz Węgier. Bezpośrednie kontakty mają tę zaletę, że uczniowie sprawdzają w praktyce swoje umiejętności w porozumiewaniu się w obcym języku.

Uczniowie będą mogli po ukończeniu szkoły, kończącej się maturą i pracą dyplomową (malarstwo, rysunek, rzeźba), starać się o przyjęcie do Akademii Sztuk Pięknych, do czego szkoła przede wszystkim przygotowuje, a także na inne kierunki studiów.



Publiczne Liceum Plastyczne

Aby zostać uczniem Publicznego Liceum Plastycznego należy podczas spotkania kwalifikacyjnego przedstawić prace z rysunku, malarstwa oraz rzeźby. Egzaminy wstępne poprzedzone są konsultacjami, podczas których młodzi adepci sztuki spotykają się z artystami plastykami uczącymi w naszej szkole. Nauczyciel poznaje kandydata, jego możliwości i predyspozycje, udziela rad, poleca do wykonania proste zadania plastyczne. Podczas drugich konsultacji ocenia jak uczeń z tych poleceń się wywiązał. Dla ucznia jest to także możliwość poznania charakteru i wymagań szkoły.

Nauka w Publicznym Liceum Plastycznym trwa 4 lata. Obejmuje program nauczania z przedmiotów ogólnokształcących (j. polski, j. obcy, historia, matematyka, biologia, chemia, fizyka) oraz program nauczania z przedmiotów artystyczno-zawodowych. Przedmioty artystyczne obejmują zajęcia z historii sztuki, rysunku i malarstwa, rzeźby oraz zajęcia w ramach specjalizacji (ceramika artystyczna, aplikacje i tkaniny artystyczne, snycerstwo, wystawiennictwo, techniki graficzne w tym grafika komputerowa i reklama wizualna). Nauka kończy się realizacją pracy dyplomowej w zakresie wybranej specjalizacji oraz maturą.



Ognisko Plastyczne

Zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych od godz. 16.00, zarówno w budynku Ogniska Plastycznego (ul. Barlickiego 15), jak i w głównym budynku szkoły przy Strzelców Bytomskich 10. Szczegółowy plan zajęć jest opracowywany, podobnie jak w szkole, raz w roku - udostępniony w gablotach szkolnych. Słuchacze zgłaszają się na zajęcia od 1 września każdego roku szkolnego, ale istnieje możliwość zapisania się na zajęcia na przestrzeni całego roku.

Zajęcia w Ognisku prowadzone są przez znakomity zespół profesjonalistów, zatrudnionych także w Liceum Plastycznym. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem zarówno z powodu wysokich kompetencji prowadzących, jak i szczególnej atmosfery, życzliwości oraz możliwości obcowania ze sztuką na co dzień.



SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie