Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 4

im. Armii Krajowej

ul. Kusocińskiego 3, 70-237 Szczecin
tel. (91) 433-30-76 (77)
www:   http://www.zs4.szczecin.pl
e-mail:   zs4@um.szczecin.pl

GIMNAZJUM NR 22 (3 lata)

- klasa ogólna z rozszerzonym językiem
  angielskim

- klasa z rozszerzonym programem
  wychowania fizycznego - koszykówka

 

TECHNIKUM KOLEJOWE (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4 (3 lata)

- elektryk
- monter elektronik
- elektromechanik - patronat Klaster Morski
- ślusarz - patronat Klaster Morski

Dla uczniów technikum i ZSZ organizujemy współfinansowane ze środków UE kursy pozwalające na zdobycie dodatkowych kwalifikacji wymaganych przez pracodawców np.:
 • kurs dla osób obsługujących podesty ruchome z mechanicznym układem podnoszenia
 • kurs dla osób obsługujących instalacje i sieci elektroenergetyczne do 1 kV
 • kurs dla osób obsługujących urządzenia klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa
 • kurs dla osób wykonujących obrót substancjami kontrolowanymi niszczącymi atmosferę
Kursy przygotowujące do egzaminów czeladniczych w zawodach pozaszkolnych np. wulkanizator, elektromechanik urządzeń chłodniczych, elektromechanik.

Bardzo dużą uwagę w naszej szkole przywiązuje się do zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nasi uczniowie przygotowani są w stopniu dobrym do założenia własnej działalności gospodarczej i świadczenia usług produkcyjnych i remontowych w różnych branżach.

Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej jest miejscem, w którym odnajdzie się każdy, kto zawita w te progi. Dzień dzisiejszy tej szkoły łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

Szkoła uzyskała tytuł "Zachodniopomorskiej Szkoły Jakości" - za sukcesy w tworzeniu szkoły nowoczesnej, wspierającej i zapewniającej wysoką jakość kształcenia oraz ciągły rozwój uczniów i nauczycieli.

Nasze korzenie sięgają istniejącego od 1960 roku Technikum Kolejowego.
Zgodnie z duchem reformy oświatowej, gościnne podwoje tej szkoły otwarły się w 1999 r. na Gimnazjum nr 22, a w 2000 r. na XV Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Profilowane i Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 4.

Nasza szkoła jest szkołą bezpieczną - obiekt jest zamknięty i monitorowany. Prowadzone są zajęcia terapeutyczne dla uczniów z dysleksją, dobrze działa Rada Rodziców. Uczniowie otrzymują pomoc stypendialną.

Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej jest placówką przyjazną dla ucznia. Dla naszych uczniów prowadzimy zajęcia promujące zdrowy tryb życia, a profilaktyka uzależnień stawiana jest na czołowym miejscu w pracy wychowawczej szkoły. Uczniom i ich rodzinom zapewniamy fachową i dyskretną opiekę pedagogów szkoły. Stała opieka medyczna w szkole czuwa nad zdrowiem naszych wychowanków. Szkoła współpracuje z instytucjami edukacyjnymi wspierającymi wszechstronny rozwój młodzieży.

Baza dydaktyczno-sportowa:
 • nowocześnie wyposażone klaso-pracownie,
 • pracownie informatyczne ze stałym dostępem do Internetu,
 • skomputeryzowana biblioteka i czytelnia,
 • multimedialne centrum informacji,
 • dwie hale sportowe,
 • nowoczesny obiekt sportowy ze sztuczną nawierzchnią,
 • stołówka i bufet szkolny,
 • internat.

Jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinie posiadającą nowoczesne laboratorium obsługi energii odnawialnej. Posiadamy specjalną pracownię dla technika spedytora wyposażoną w symulacyjne programy multimedialne. Naszym ogromnym atutem jest dobrze przygotowana baza do prowadzenia zajęć praktycznych w szkołach zawodowych, w tym m.in.:
 • pracownia sterowania, automatyki i robotyki (wyposażona m.in.: w sterowniki PLC, manipulator pneumatyczny, stanowiska solarne, roboty elektryczne, stanowiska do systemu sterowników przemysłowych, trenażery do budowy infrastruktury inteligentnych domów)
 • pracownia elektromechaniki posiadająca wszystkie rodzaje maszyn elektrycznych
 • stanowiska do ćwiczeń egzaminacyjnych, umożliwiające montaż i pomiary instalacji elektrycznych

Jesteśmy jedyną szkoła w Szczecinie, która ma tak bogaty zestaw maszyn do obróbki skrawaniem, dzięki czemu nasi uczniowie zdobywają szerszy zakres umiejętności niż wynikałoby to z profili klas, w których się uczą.


Internat Zespołu Szkół nr 4
Internat Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie oferuje 2 i 3-osobowe pokoje dla uczniów uczących się poza miejscem zamieszkania. Wyposażenie pokoi gwarantuje warunki do nauki i wypoczynku. Internat pracuje 7 dni w tygodniu, zapewniając opiekę wychowawczą oraz całodzienne wyżywienie. Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z sali TV, biblioteki, hali sportowej, świetlicy wyposażonej w gry (piłkarzyki, bilard, dart) oraz sali cichej nauki.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie