Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych PBO Sp. z o.o.

ul. Botaniczna 77, 65-392 Zielona Góra
tel. (68) 324-59-40, fax (68) 323-88-01
www:   http://www.zszpbo.zgora.pl
ZSZ PBO na Facebooku
e-mail:   zszpbo@zg.home.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 8218 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieKWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- nowa forma uzupełniania kwalifikacji
  zawodowych dla dorosłych

- kursy w formie zaocznej
  z wykorzystaniem Internetu


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ZAOCZNE

- nauka trwa 3 lata
- dla absolwentów zasadniczych szkół
  zawodowych nauka trwa 2 lata

 

TECHNIKUM


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


NOCLEGI W INTERNACIE - OFERTA WAKACYJNA

O szkole

Szkoła powstała w 1963 roku jako szkoła przyzakładowa, kształcąca młodocianych pracowników w zawodach budowlanych i dorosłych pracowników uzupełniających wykształcenie w technikum dla dorosłych. Reforma szkolnictwa i zapotrzebowanie społeczne spowodowały ewaluację programu rozwoju szkoły zgodnie z misją "Od gimnazjum do pełnych kwalifikacji zawodowych".

Baza szkoły
Pracownie są stale modernizowane i unowocześniane. Szkoła dysponuje pracowniami informatycznymi, pracownią multimedialną, laboratorium językowym (do nauki języka obcego) oraz wieloma gabinetami wyposażonymi w pomoce naukowe do nauki przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.
Uczniowie mogą korzystać z sali gimnastycznej, siłowni, boiska do piłki nożnej i do tenisa. Szkoła ma stały dostęp do sieci Internet. Przy szkole działa Centrum Kształcenia Praktycznego.


Posiadamy akredytację Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do prowadzenia egzaminów zewnętrznych w naszym Ośrodku. Dobre przygotowanie zawodowe to credo naszej szkoły. Uczniowie odbywają zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w różnych zakładach pracy. Tak zorganizowany proces kształcenia umożliwia uczniom dobre opanowanie umiejętności praktycznych. Uczniowie w ramach tych zajęć bezpośrednio uczestniczą w procesie zarządzania i wytwarzania, zapoznając się z nowościami technicznymi i technologicznymi. Cały cykl szkolenia kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe i uzyskanie dyplomu kwalifikacyjnego.

Absolwenci naszej szkoły są chętnie przyjmowani do pracy, ponieważ ich umiejętności praktyczne są na wysokim poziomie.Atuty

 • szkoła zapewnia praktyki zawodowe
 • możliwość zamieszkania w internacie
 • smaczne i tanie obiady w szkolnej stołówce
 • opieka pielęgniarki
 • życzliwi pedagodzy
 • elektroniczny dziennik lekcyjny
 • monitoring
 • udział w licznych projektach i programach edukacyjnych oraz profilaktycznych
 • zajęcia pozalekcyjne: konsultacje przedmiotowe, zajęcia sportowe, Szkolne Koło PCK, działalność Samorządu Uczniowskiego, szkolna galeria artystyczna "Pakamera"
 • sale lekcyjne wyposażone w zestawy multimedialne
 • wymiany młodzieży
 • infrastruktura przystosowana do osób niepełnosprawnych

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Zawodowych PBO
Biblioteczny księgozbiór liczy ponad 18000 woluminów. To zarówno podręczniki jak i najnowsze bestsellery. Można również skorzystać z innych nośników informacji, takich jak DVD, kasety wideo, książki audio, czasopisma. Do dyspozycji użytkowników są stanowiska komputerowe w czytelni. Czytelnia biblioteczna wyposażona jest w rzutnik multimedialny oraz odtwarzacz DVD. Zbiory w bibliotece szkolnej zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD) i opracowane w programie komputerowym MOL 2000+.Internat

Młodzieży, która rozpocznie u nas naukę zapewniamy miejsce w internacie. Internat dysponuje świetlicą, cichymi pokojami do nauki, salą telewizyjną, stołówkę. Mieszkańcy internatu mają w pokojach dostęp do Internetu. Internat jest placówką koedukacyjną.
Wychowankowie mieszkają w trzy- i czteroosobowych przytulnych pokojach z dostępem do Internetu.

Nasza placówka dysponuje:
 • świetlicą
 • cichymi pokojami do nauki
 • salą telewizyjną
 • stołówką z trzema smacznymi posiłkami dziennie
 • infrastrukturą dla osób niepełnosprawnych
Internat oferuje:
 • boiska
 • siłownię
 • salę gimnastyczną
 • czytelnię internetową

Zapewniamy także doraźną pomoc w nauce z przedmiotów wiodących oraz całodobową opiekę powierzonych nam wychowanków.

Każdy z wychowanków znajdzie tu spokój i ciszę, jaka potrzebna jest do nauki.W ciągu roku organizujemy konkursy, gry i zabawy towarzyskie z oprawą słowno-muzyczną, w których możesz spróbować swoich sił.

Oferta wypoczynku

W okresie ferii zimowych i wakacji zapraszamy do naszej placówki większe zorganizowane grupy (do 120 osób). Zapewniamy tanią bazę noclegową, smaczne domowe posiłki i możliwość skorzystania z bazy sportowo – rekreacyjnej. Oferujemy 2 i 3 – osobowe pokoje z łazienką o podwyższonym standardzie oraz podstawowe 4–osobowe pokoje mieszkalne. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Możliwość rezerwacji i aktualne informacje znajdziecie Państwo: pod numerami telefonu (68) 323-88-03 (kierownik internatu), (68) 323-88-04 (sekretariat ZSZ PBO).Zapraszamy

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie