Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Nr 4 "SŁONECZKO" z Oddziałami Integracyjnymi

ul. Kusocińskiego 11, 88-100 Inowrocław
tel./fax (52) 357-81-30, tel. kom. 509-379-945
www:   http://www.przedszkole4sloneczko.pl
e-mail:   dyrektorp4ino@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4146 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE NR 4 "SŁONECZKO"
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- czynne jest od poniedziałku do piątku
- grupy integracyjne
- dzieciom niepełnosprawnym zapewniamy
  bezpłatną terapię specjalistyczną:
  pedagogiczną, psychologiczną,
  logopedyczną, ruchową i muzykoterapię

- bezpłatne zajęcia z gimnastyki korekcyjnej
  oraz socjoterapii

- Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju
  Dziecka

O nas

W ciągu wielu lat pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej, stworzyliśmy klimat sprzyjający wypracowaniu i kultywowaniu tradycji oraz własnego stylu pracy. Imię przedszkola to "Słoneczko", które kojarzy się z ciepłem, uśmiechem, poczuciem bezpieczeństwa i tolerancji. W lutym 2005r. nasze przedszkole uzyskało tytuł Krajowego Lidera Integracji nadany przez Centrum Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Warszawie.

Od września 2005 r. obok grup przedszkolnych masowych działają grupy integracyjne. Wszystkie grupy posiadają swoją własną nazwę: Biedronki, Pszczółki, Delfinki, Żabki, Wiewiórki, Papużki, Motylki, Myszki, Kotki. Grupę masową prowadzą dwie nauczycielki. W grupie integracyjnej oprócz nauczycieli wychowania przedszkolnego pracuje pedagog specjalny lub oligofrenopedagog.

W przedszkolu działa Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Zajęcia, w których uczestniczą dzieci i rodzice, prowadzone przez różnych terapeutów odbywają się w małych grupach 2 razy w tygodniu.

Wyposażenie

Chlubą naszego przedszkola są przestronne, kolorowe i bogato wyposażone sale dla dzieci, przedszkolny ogródek pielęgnowany przez dzieci w czterech porach roku, a założony przy współudziale rodziców oraz ekologiczny plac zabaw i ścieżka zdrowia.


Oferujemy bezpłatnie zajęcia rewalidacyjne (logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, pedagogiczne, psychologiczne, socjoterapia, muzykoterapia, zajęcia z elementami metody W. Sherborne, tyflo, surdopedagogiczne) - dla dzieci niepełnosprawnych.

Chętnym dzieciom proponujemy udział w katechezie, a zainteresowanym i zdolnym dzieciom z grup starszych w sekcjach tematycznych:

 • tanecznej
 • plastycznej
 • teatralnej
 • twórczości literackiej
 • zabawach badawczych

Proponujemy również zajęcia płatne przez rodziców: rytmikę, język angielski oraz inne zajęcia.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku. Czas pobytu dzieci jest zgodny z ich możliwościami psychofizycznymi i oczekiwaniami rodziców.


Kadra

Kadra pedagogiczna w przedszkolu to doświadczeni wychowawcy z wyższym wykształceniem pedagogicznym o różnych specjalnościach (wychowanie przedszkolne, pedagogika specjalna, rehabilitacja, logopedia, psychologia), posiadająca dodatkowe kwalifikacje dotyczące specjalności: języka migowego, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, tyflopedagogiki, oligofrenopedagogiki, neurologopedii, muzykoterapii, arteterapii, sztuki, terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej.

Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje zawodowe, dba o własne doskonalenie i podnoszenie jakości pracy z dziećmi. Nauczycielki systematycznie uczestniczą w różnego rodzaju kursach, warsztatach i szkoleniach, co udokumentowane jest zaświadczeniami w aktach osobowych nauczycielek.

Specjalizujemy się w: ruchu rozwijającym V. Sherborne, Programach Świadomości Ciała, Kontaktu i Komunikacji wg Ch.Knill'a, alternatywnych metodach nauki czytania (wg Domana, Rocławskiego, I. Majchrzak) oraz Kinezjologii Edukacyjnej wg Paula Dennisona.


Praca z dziećmi opiera się na:
 • podstawie programowej wychowania przedszkolnego
 • koncepcja pracy przedszkola
 • programie wychowania przedszkolnego "W kregu zabawy" J. Pytlarczyk
 • programach autorskich

Współpraca z rodzicami. Oferujemy:
 • zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców we wszystkich grupach wiekowych (spotkania ze specjalistami, sytuacje edukacyjne z dziećmi, wygłaszanie referatów)
 • zajęcia Ruchu Rozwijającego metodą Veroniki Sherborne dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców
 • spotkania grupy wymiany doświadczeń rodziców dzieci niepełnosprawnych
 • drzwi otwarte dla rodziców i nowo przyjętych dzieci

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie