Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Chrześcijańska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi "Uczeń"

ul. Seniorów Lotnictwa 5, 31-455 Kraków
tel. (12) 638-09-95
www:   http://www.uczen.org.pl
e-mail:   uczen_szkola@op.pl
 

CHRZEŚCIJAŃSKA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI "UCZEŃ"

- mało liczne klasy (do 16 uczniów)
- bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę
- nowoczesną edukację na wysokim
  poziomie

- program wychowawczy oparty na
  wartościach chrześcijańskich

- opiekę świetlicową w godz. 7.00-17.30
- niskie opłaty

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

- dla dzieci 5 i 6-cio letnich
- zajęcia umuzykalniające
- nauka języka angielskiego
- zajęcia "Historie biblijne"

O Nas

"Uczeń" jest normalną podstawówką. Jej oferta skierowana jest do rodziców, dla których wartości chrześcijańskie są priorytetem w życiu i chcą, aby ich dzieci nie "nasiąkały" relatywizmem postmodernistycznym, przebywając przez pół dnia pod wpływem osób o bliżej nieznanych poglądach i postawach. Do rodziców, którzy dla dobra swojego dziecka będą je dowozić nawet z drugiego końca miasta do szkoły, w której wiedzę przekazują nauczyciele w pełni utożsamiający się z chrześcijaństwem, modlący się za ich dziecko i kochający je miłością daną od Boga.

Co nas wyróżnia? Istniejemy dopiero od 2006 roku, więc wciąż się rozwijamy, jesteśmy otwarci na nowości i zmiany. Po prostu, nie mamy złych przyzwyczajeń. Chrześcijańska Szkoła Podstawowa "Uczeń" Krakowskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego jest pierwszą w Krakowie szkołą objętą patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Chrześcijańskich (ACSI), w ramach którego działa obecnie ok. 24 tys. szkół w ponad 100 krajach.

Jesteśmy szkołą ekumeniczną, a to oznacza, że nasi uczniowie reprezentują różne wyznania chrześcijańskie. Dzięki temu uczymy się, że nie warto skupiać się na różnicach, a raczej na prawdach, które nas wszystkich łączą.

Panuje u nas niemal domowa atmosfera - wszyscy dobrze się znamy i czujemy się ze sobą bezpiecznie. A to dla nas istotne, bo przecież spędzamy razem większą część dnia! Ponieważ jest nas niewielu, każdy uczeń może się poczuć ważny. Nauczyciele, uczniowie i rodzice współpracują ze sobą, dbając o to by nasza szkoła była przyjazna dla każdego dziecka i wyjątkowa. Jesteśmy szkołą bardzo kameralną.

Nasi nauczyciele rozumieją też, że nauka nie musi być nudna. Dlatego w szkole jest wiele interesujących form aktywnego rozwoju, np. Odyseja Umysłu, Kangur Matematyczny, Ortograffiti, kółko teatralne, futbol amerykański, nauka gry na instrumentach muzycznych, konkursy artystyczne, przedmiotowe i inne.

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi "Uczeń" funkcjonuje w normalnym budynku szkolnym, w szkole państwowej. Realizowany jest podstawowy program nauczania obowiązujący we wszystkich szkołach, korzystamy z ogólnie dostępnych podręczników - różnica polega tylko na tym, że nauczyciele stale wskazują dzieciom, że to, o czym im mówią rodzice i ich kościół można i należy stosować w życiu, że o Bogu można mówić nie tylko na lekcji religii, lecz i na matematyce i przyrodzie..., że samo mówienie o Bogu nie wystarczy, lecz trzeba przestrzegać Jego Słowa i stosować je, np. przy rozwiązywaniu problemów życiowych.

NAUKA

Uczymy się podobnie jak w innych szkołach przedmiotów obowiązkowych, ale mamy szerszy pakiet edukacyjny. A to oznacza, że mamy większą liczbę tych przedmiotów, które nas szczególnie interesują. Jest oczywiście język angielski, ale też język niemiecki, francuski do wyboru. W naszej szkole można również uczyć się gry na wybranym instrumencie, tańca, futbolu amerykańskiego, czy rozwijać swoją inwencję twórczą na zajęciach teatralnych lub plastycznych.

Mamy zajęcia z komunikacji interpersonalnej/psychoedukacji, kółko dziennikarskie. Mamy super zajęcia świetlicowe, w których mogą brać udział wszyscy uczniowie, od pierwszaka po szóstoklasistę.

Wspólnie uczymy się patriotyzmu, twórczego myślenia i działania, wrażliwości na piękno, współpracy z grupą i otwartości na inne kultury. Jednak przede wszystkim jesteśmy szkołą chrześcijańską i mamy niezwykle ciekawe lekcje biblijne. To na nich dowiadujemy się dlaczego Pismo Święte jest tak ważne dla każdego człowieka.

Ale chyba najważniejsze jest to, że w naszej szkole uczymy się na co dzień żyć z Jezusem i żyć jak Jezus. Jesteśmy zachęcani, by okazywać sobie wzajemnie szacunek, budować przyjaźń opartą na prawdzie, lojalności i przebaczeniu. Jednym słowem, uczymy się jak wyrosnąć na odważnych, znających swoją wartość ludzi..

ZAJĘCIA

To, że nie jesteśmy przeciętną szkołą najlepiej widać na lekcjach. Ponieważ domowa atmosfera i indywidualne podejście do ucznia są dla nas ważne, klasy nie są liczne, maksymalnie 16-osobowe. Dzięki temu nauczyciele mają czas dla każdego z nas, a poza tym w małych grupach pracuje się bardzo dobrze.

Jeśli myślicie, że cały dzień siedzimy w ławkach, to się mylicie. Lekcje są tak przygotowane, aby zachęcały nas do interakcji, ruchu i eksperymentowania. Nasi nauczyciele wierzą, że wiedzę zdobywa się nie tylko przez słuchanie, ale i działanie. Dlatego często przeprowadzamy doświadczenia, przygotowujemy projekty, oglądamy ciekawe materiały lub zapraszamy do nas interesujących ludzi.

Ale najciekawsze są lekcje poza budynkiem szkolnym, w muzeum, albo na łonie przyrody. W naszej szkole "poprzeczka jest zawieszona wysoko" i trzeba się uczyć, ale większość wiedzy i umiejętności wynosimy z lekcji.

ŚWIETLICA

Kiedy kończą się lekcje nie chcemy od razu wracać do domu, bo w naszej szkole funkcjonuje świetlica - i to prawie przez cały dzień, bo od 7:00 do 17:30. Podobno nasza świetlica też jest wyjątkowa - w zajęciach mogą brać udział wszyscy uczniowie, od pierwszaka po szóstoklasistę.

W świetlicy możemy wypocząć, albo odrobić prace domowe pod okiem naszych nauczycielek. Jak zwykle możemy się też dużo nauczyć bowiem prowadzone są dla nas zajęcia plastyczne, kulinarne, teatralne i o tematyce prozdrowotnej. A kiedy mamy już dość siedzenia przy stolikach, to czekają na nas konkursy zręcznościowe, zajęcia sportowe i wycieczki. W atmosferze zachęty i akceptacji możemy ćwiczyć, poszukiwać, rozwijać nasze talenty. A przecież właśnie po to jest szkoła!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie