Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

w Krawczykach

Krawczyki 9, 11-214 Krawczyki
tel. (89) 762-55-40
www:   http://sp-krawczyki.gmina-bartoszyce.ple-mail:   spkrawczyki@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4378 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KORCZAKA W W KRAWCZYKACH

- dobrze dobrana kadra pedagogiczna
- "Szkoła z klasą"
- organizowanie zajęć pozalekcyjnych
- sport w szkole
- organizowanie konkursów dla uczniów
- szkolne tradycje

O nas


W roku 2000 miała miejsce reforma szkolna. Wówczas powstały szkoły o sześciu klasach, gimnazja i szkoły średnie o różnych profilach. Nasza szkoła została sześcioklasową szkołą podstawową. W roku szkolnym 2003/2004 otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły z klasą" pod patronatem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz "Gazety Wyborczej". Jesteśmy bardzo dumni z uzyskania tego tytułu.

Posiadamy nowoczesną pracownię komputerową z pełnym wyposażeniem. Szkoła Podstawowa w Krawczykach była i jest ośrodkiem życia kulturalnego wsi i okolicy. Organizujemy wiele imprez środowiskowych dla uczniów i ich rodzin. Od kilku lat urządzamy festyny rodzinne, skupiające mieszkańców nie tylko Krawczyk ale też pobliskich miejscowości. Stały się one tradycją naszej placówki. Aby uatrakcyjnić proces dydaktyczny organizujemy ciekawe wycieczki i wyjazdy do kina, teatru, muzeów. Bardzo dobra współpraca rodziców z placówką i nauczycielami pozwala ciągle doskonalić i urozmaicać naszą pracę.

16 czerwca 2007 roku dzięki staraniom Dyrekcji szkoły, Rady Pedagogicznej, Rodziców i Uczniów oraz ofiarności licznych sponsorów, szkole nadano Sztandar z imieniem Patrona - Janusza Korczaka.

Galeria


NASZ PATRON

"JESTEM NIE PO TO,
ABY MNIE KOCHALI I PODZIWIALI,
ALE PO TO,
ABYM JA DZIAŁAŁ I KOCHAŁ"


Janusz Korczak (właściwe nazwisko Henryk Goldszmit) był synem warszawskiego adwokata. Jego dzieciństwo było smutne. Pierwsze lata spędził w domu pełnym zbytków i służby. Ten okres to jednak okres samotności, gdyż nie wolno mu było bawić się z biednymi rówieśnikami z podwórka.

Henryk Goldszmit w wieku siedemnastu lat przeszedł wielki kryzys, który jednak pokonał. Opiekował się najmłodszymi pacjentami w szpitalach. Rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów odbył dwie podróże do Berlina i Paryża. Zapoznał się z nowymi metodami leczenia. Po powrocie do Polski objął posadę lekarza przy ulicy Śląskiej. Leczył dzieci hrabiowskie, generalskie. Potem zaczął jednak leczyć biedotę. Podążał do chorego o każdej porze dnia i nocy. Dla Korczaka liczył się tylko człowiek, a szczególnie dziecko.

Rozpoczął pracę w Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej 92. Współpracował z "Naszym Domem" w Pruszkowie. Korczak stosował zasady pedagogiczne: równość praw i obowiązków, sprawiedliwość. Bronił słabych i cichych. Uważał, że nie ma dzieci - są ludzie. Podkreślał ogromne znaczenie szacunku dla dzieci, ich małych trosk i wielkich problemów. Gdy Niemcy przesiedlili sierociniec do getta Korczak prosił swych polskich przyjaciół o kwiaty, obrazy, aby umilić dzieciom pobyt w ich więzieniu. Nie istniały dla niego godziny policyjne, niebezpieczeństwa łapanek. Poświęcił się całkowicie dla swych dzieci. Stopniowo zaczął jednak tracić siły fizyczne. Często kładł się do łóżka w środku dnia; stawał się coraz bardziej niedołężny. Zaczął pisać swój pamiętnik. Próbował też przyzwyczajać dzieci do myśli o śmierci. Przeczuwał co je czeka.

5 sierpnia 1942 roku Korczak wraz z kolumną dzieci wyruszył spokojnie i zdecydowanie do wagonów wiozących ich do obozu koncentracyjnego. Nad śpiewającymi dziećmi powiewał zielony sztandar. Zginęli w obozie w Treblince.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie