Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 4

im. mjr Henryka Sucharskiego

ul. Wielkopolska 30, 73-110 Stargard
tel./fax (91) 573-39-70
www:   http://sp4stargard.szkolnastrona.pl
e-mail:   sp4stargard@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 3881 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
im. mjr Henryka Sucharskiego

- oddziały przedszkolne
- język angielski od klasy I
- liczne konkursy
- ciekawe wystawy
- imprezy okolicznościowe
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera
- zajęcia sportowe
- zajęcia dodatkowe
- zajęcia wyrównawcze

O szkole

Jesienią 1955 roku, po dwuletnich staraniach rodziców rozpoczęto budowę Szkoły Podstawowej nr 4. Budynek oddano do użytku dnia 1 września 1956 roku. Celem Szkoły Podstawowej jest tworzenie uczniom możliwości pełnego rozwoju intelektualnego, psychicznego i fizycznego w poszanowaniu ich godności i wolności światopoglądowej oraz przygotowanie ich do dalszego kształcenia. Szkoła zapewnia uczniom bezpieczeństwo oraz właściwe relacje interpersonalne, wolne od agresji i przemocy. Placówka dba o wszechstronny rozwój zainteresowań i talentów uczniów, organizując dla nich zajęcia pozalekcyjne.

Nasza Szkoła wprowadza uczniów w świat wiedzy naukowej. Grono pedagogiczne to osoby wykwalifikowane, pełne zapału i chęci do najlepszego wykształcenia uczniów. Nauczyciele uczą samodzielności i pomagają w podejmowaniu decyzji dotyczącej kierunku dalszej edukacji.

Zajęcia dodatkowe

Szkoła stara się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły.
Uzdolnieni uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli, która wspiera młodzież w jej rozwoju oraz umacnia w niej poczucie własnej wartości.

W zależności od zainteresowań dzieci prowadzone są różnorodne zajęcia pozalekcyjne.
 • koło literackie
 • koło matematyczne
 • koło gramatyczne
 • koło taneczne
 • koło języka angielskiego
 • koło teatralne
 • koło informatyczne
 • zajęcia czytelnicze
 • koło misyjne
 • koło komputerowe
 • koło matematyczne
 • zabawy z tabliczką mnożenia
 • zespół wyrównawcze
 • koło plastyczne
 • zajęcia świetlicowe

Nasi uczniowie angażują się w życie szkoły poprzez udział w różnorodnych konkursach. W roku szkolnym 2014/15 odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych dzieci w młodszym wieku szkolnym, pogłębienie wiedzy i umiejętności, wdrażanie do pozytywnej rywalizacji i połączenie nauki z zabawą. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach, zdobywając punkty dla swojej szkoły. Rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne stymulujące rozwój zdolności poznawczych dziecka, wyzwalające jego twórczość i samodzielne myślenie. W konkursie wzięło udział sześć szkół podstawowych ze Stargardu. Uczniowie SP nr 4 zdobyli II miejsce.

Nasi uczniowie również zdobyli I miejsce w 47 Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym. W konkursie startowało 13 szkół - 39 uczniów. Konkurs mimo, że odbywa się w sobotę cieszy się dużą popularnością ze względu na miłą atmosferę i ciekawe nagrody. Jest to najstarszy konkurs organizowany na terenie Stargardu. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice i jako drużyna zdobyliśmy I miejsce!
Biblioteka

W Szkole Podstawowej działa biblioteka. Biblioteka udostępnia książki i inne źródła informacji uczniom, nauczycielom i rodzicom. Nauczyciele bibliotekarze organizują dla każdego oddziału zajęcia mające na celu nauczenie uczniów korzystania z różnych źródeł wiedzy, z wykorzystaniem Internetu.

Organizują również konkursy czytelnicze, wystawy i inne imprezy, których celem jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie wrażliwości kulturalnej i społecznej uczniów. Współpracują z wychowawcami, rodzicami i nauczycielami w przygotowaniu materiałów dydaktycznych, zdobywaniu informacji i zachęcaniu uczniów do samokształcenia.

W Szkole Podstawowej działa stołówka szkolna. Uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji rodzinnej lub losowej mogą korzystać z bezpłatnych posiłków w szkole na podstawie decyzji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie