Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych

im. Stanisława Staszica

Barlewiczki 13, 82-400 Sztum
tel. (55) 640-57-00
www:   http://www.barlewiczki.pl
ZSZ na Facebooku
e-mail:   sekretariat.barlewiczki@op.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 11199 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


SZKOŁY DLA DOROSŁYCH
CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE:

- B.16. Wykonywanie robót zbrojarskich
  i betoniarskich

- B.33. Organizacja i kontrolowanie robót
  budowlanych

- B.30. Sporządzanie kosztorysów oraz
  przygotowywanie dokumentacji
  przetargowej

- A.18.Prowadzenie sprzedaży
- A.22.Prowadzenie działalności handlowej
- R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej
- R.16. Organizacja i nadzorowanie
  produkcji rolniczej

- R.6. Organizacja i prowadzenie
  przedsiębiorstwa w agrobiznesie

- T.6. Sporządzanie potraw i napojów
- M.19. Użytkowanie obrabiarek
  skrawających

- A.36. Prowadzenie rachunkowości
- A.28. Organizacja i nadzorowanie
  transportu
  możliwość uzyskania tytułu technika:

- technik budownictwa
  (B.16 + B.33. + B.30.)

- technik handlowiec (A.18. + A.22.)
- technik rolnik (R.3. + R.16.)
- technik agrobiznesu (R.6. + R.3.)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- czas nauki 3 lata dla absolwentów
  gimnazjum i szkoły podstawowej
  8-klasowej

- czas nauki 2 lata dla absolwentów ZSZ
 

SZKOŁY DLA MŁODZIEŻY

TECHNIKUM (4 lata)

- technik budownictwa
- technik hotelarstwa
- technik informatyk z innowacją
  pedagogiczną służba więzienna

- technik mechanik z innowacją
  pedagogiczną: maszyny
  i urządzenia elektryczne

- technik pojazdów samochodowych
  - bezpłatne prawo jazdy kat. B

- technik rolnik- bezpłatne prawo jazdy
  kat. T

- technik żywienia
  i usług gastronomicznych
z innowacją
  pedagogiczną: usługi hotelarskie


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

Jedyna i niepowtarzalna szkoła w Polsce, partnerstwo i zaangażowanie pro-uczniowskie młodego grona nauczycieli oraz ogólny klimat tworzący przyjazne warunki do nauki sprawiają, że aż się chce wracać tu każdego dnia!

Zespół Szkół Zawodowych w Sztumie realizuje projekty edukacyjne. W ramach projektu "Zdobywamy doświadczenie w Europie - praktyki zawodowe przymiarką do współczesnego rynku pracy" Programu Erasmus + odbyły się bezpłatne praktyki zawodowe w Wielkiej Brytanii dla grupy uczniów technikum wraz z opiekunami. Nowością w projekcie są trzymiesięczne staże zawodowe 12 absolwentów naszej szkoły, którzy po skończeniu nauki w szkole, będą mogli odbyć staże w Wielkiej Brytanii.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa oferuje kształcenie we wszystkich zawodach robotniczych, dla których istnieje możliwość realizacji zajęć praktycznych.

Zajęcia praktyczne odbywają się bezpośrednio w zakładach produkcyjnych i usługowych. Uczeń za zajęcia praktyczne otrzymuje wynagrodzenie, praktyki zapewnia i nad ich realizacją czuwa kierownik praktycznej nauki zawodu.

Dla klas w zawodach: stolarz, mechanik, sprzedawca – teoretyczne zajęcia zawodowe odbywaja się w szkole. Zajęcia praktyczne dla klasy w zawodzie kucharz odbywają się w szkolnej pracowni gastronomicznej (mogą być do niej przyjęci także absolwenci gimnazjum, którzy mają ukończone 18 lat).

W szkole zrealizowano również projekt "Dobry zawód gwarancją lepszego startu na rynku pracy" – usługi gastronomiczne. Celem głównym projektu było podniesienie poziomu edukacji w obszarze kompetencji kluczowych i zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych w Barlewiczkach. Zajęcia przeznaczone były dla wybranej grupy uczniów poprzez wdrożenie programu rozwojowego składającego się z cyklu zajęć pozalekcyjnych, zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i cyklu wyjazdów dydaktycznych. Okres realizacji projektu: 30 sierpnia 2013r. – 31.07.2015r.

W naszej szkole oferujemy różnorodne koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące. Nasi uczniowie angażują się w życie szkoły poprzez działania w Samorządzie Uczniowskim, Wolontariacie, udział w różnorodnych konkursach, turniejach, zawodach.

Baza dydaktyczna
Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Barlewiczkach posiada:
  • pracownie przedmiotowe
  • pracownię języków obcych
  • pracownie informatyczne (z dostępem do Internetu)
  • pracownię CNC
  • pracownie: stolarską, mechaniczną, elektromechaniczną
  • pracownię gastronomiczna
  • pracownię obsługi konsumenta
  • pracownię multimedialną
  • pracownię przedmiotów ekonomicznych
  • pracownię katechetyczną

Szkoła posiada dwie sale gimnastyczne, siłownię, saunę oraz boiska do koszykówki, piłki ręcznej, tenisa i piłki nożnej

Biblioteka z czytelnią wyposażoną jest w komputery z dostępem do Internetu. Gabinety szkolne wyposażone są w nowoczesne pomoce dydaktyczne; mają też miejsca na ekspozycję prac uczniowskich. Stan wyposażenia placówki dostosowany jest do kształcenia młodzieży w różnych typach szkół i zmienia się w zależności od potrzeb.W 2010 roku w szkole odnowiono elewację oraz założono solary. Ponadto dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w celu podniesienia jakości oferty edukacyjnej na poziomie ponadgimnazjalnym dwie pracownie językowe zostały doposażone w sprzęt audio, a budynek warsztatów szkolnych wzbogacono o pracownię CMC.

Współpraca
Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica przez wszystkie lata funkcjonowania prowadzi niezwykle owocną współpracę z zakładami szkolącymi uczniów. Dzięki tej współpracy uczniowie (młodociani pracownicy) uzyskują kwalifikacje, a Szkoła co roku jest doposażana w nowoczesny sprzęt. Właściciele i zarządy wszystkich współpracujących ze Szkołą zakładów dokładają starań, aby zajęcia u nich odbywały się w jak najlepszych warunkach.

Kadra
Wszyscy instruktorzy nauki zawodu szkolący naszych uczniów posiadają kwalifikacje pedagogiczne, a także doskonalą swoją wiedzę i umiejętności podczas szkoleń organizowanych między innymi przez naszą placówkę.

INTERNAT

Internat znajduje się na terenie szkoły. Dysponuje miejscami w pokojach 2, 3 i 4-osobowych. Zajmuje dwa piętra (oddzielne dla chłopców i dziewcząt). W budynku internatu można korzystać ze stołówki (posiłki przygotowywane są na miejscu) oraz ze świetlicy wyposażonej m. in. w komputer z dostępem do Internetu czy telewizję cyfrową. W godzinach popołudniowych mieszkańcy internatu mogą spędzać czas wolny w świetlicy, sali multimedialnej i czytelni szkolnej, a w ramach zajęć SKS rozwijać aktywność ruchową na sali gimnastycznej, sali do gry w tenisa stołowego lub grając w piłkarzyki.

Pod koniec stycznia 2014 roku dokonano w internacie wymiany starych, metalowych, wysłużonych już mebli. W pokojach znalazły się nowe tapczany, krzesła, szafy i szafki nocne. Mieszkańcy internatu otrzymali również nowe koce, kołdry i poduszki.

W internacie może mieszkać każdy uczeń naszej szkoły. Ponadto przyjmowani są również uczniowie z innych szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta. Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania w godzinach popołudniowych z sali multimedialnej i czytelni szkolnej.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie