Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących

ul. Webera 6, 41-902 Bytom
tel. (32) 282-34-82
www:   http://www.zsaeio.bytom.pl
e-mail:   sekretariat@zse.bytom.pl

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 5

- sprzedawca (3 lata)
- krawiec (3 lata)
 

TECHNIKUM NR 5 (4 lata)VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE(3 lata)

- klasa policyjna
- klasa psychologii społecznej
- klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej
- klasa integracyjna

Od dnia 1.09.2012 r. swoją działalność rozpoczął Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących z siedzibą w Bytomiu, przy ul. Webera 6. Zespół powstał z połączenia szkół wchodzących wcześniej w skład: Zespołu Szkół Administracyjno-Socjalnych i Zespołu Szkół Ekonomicznych. W ofercie edukacyjnej nowo powstałej placówki funkcjonować będą szkoły oferujące atrakcyjne możliwości kształcenia.

Siedzibą Zespołu jest budynek, w którym w okresie 20-lecia międzywojennego mieściła się Berufsschule. Wejście główne do szkoły ozdabiają od 1924 roku dwie betonowe figury przedstawiające uczennicę i ucznia, a uosabiające rzemiosło i handel. Autorem owych rzeźb jest Thomas Myrdek.

Atuty Szkoły
 • przyjazna atmosfera
 • kompetentni nauczyciele i wychowawcy
 • dogodna lokalizacja w centrum miasta
 • uczeń może liczyć na pomoc w każdej sytuacji
 • atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne w ramach kółek i klubów
 • zapewniamy darmową opiekę pedagogiczno -psychologiczna
 • bezpłatne konsultacje przedmaturalne
 • otwierasz sobie drogę na wyższe uczelnie
 • szkoła wyposażona w nowoczesne pracownie komputerowe, salę gimnastyczna i siłownię
 • egzaminy zewnętrzne zdawane są "na miejscu" - jesteśmy głównym ośrodkiem egzaminacyjnym
 • organizujemy dodatkowo: kurs kas fiskalnych, certyfikat metroedukacji, szkolenia warsztatowe - ambasador mediacji

Sukcesy dydaktyczne

Wśród licznych sukcesów dydaktycznych można wymienić między innymi:
  Zakwalifikowanie się do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej (finał kwiecień 2012).
  I miejsce w Konkursie "Mała matura z języka angielskiego"
  II miejsce w Konkursie Logistycznym zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Bankowości w Chorzowie.
  Prestiżowa KRAJOWA NAGRODA eTWINNING 2012 w kategorii specjalnej: Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej dla projektu "Many Reasons to Believe" przyznana przez portugalskie Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Narodowym Biurem Kontaktowym Programu eTwinning w Portugalii.
  EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI dla międzynarodowego projektu "Many Reasons to Believe" (Polska-Portugalia-Turcja-Grecja) przyznana przez Centralne Biuro Akcji eTwinning w Brukseli.
  KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI dla międzynarodowego projektu "Many Reasons to Believe" (Polska-Portugalia- Turcja-Grecja) przyznana przez Narodowe Biuro Akcji eTwinning w Warszawie.

Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących posiada bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną i sportową. Szkoła dysponuje:
 • pracowniami komputerowymi
 • 2 siłowniami
 • salą do samoobrony
 • pracownią fotograficzną
 • pracownią rysunku i liternictwa
 • pracownią ekonomiczną
 • biblioteką (30 000 woluminów) i czytelnią multimedialną

Jako absolwent możesz otrzymać prace w renomowanych firmach bytomskich, krajowych, zagranicznych, np bankach, urzędach skarbowych, urzędach miejskich, biurach rachunkowych, firmach handlowych i produkcyjnych. Kończąc technikum organizacji reklamy absolwent ma możliwość podjecie pracy w wyspecjalizowanych agencjach marketingowych, poligraficznych. graficznych, firmach public relations. w działach marketingowych różnych przedsiębiorstw gospodarczych.

Nasi byli absolwenci tworzą obecnie renomowaną grupę biznesmenów, ekonomistów, handlowców, a nawet artystów.

KLASY W LICEUM

Klasa policyjna
Obok przedmiotów ogólnokształcących uczniowie zdobywają wiedzę z prawoznawstwa, prawa administracyjnego, prawa cywilnego, prawa karnego, psychologii pracy policjanta i umiejętności w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych z samoobrony. Uczęszczają na zajęcia organizowane przez Komendę Miejską Policji w Bytomiu i biorą udział w różnych wspólnie organizowanych przedsięwzięciach. Raz w roku mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach wyjazdowych w Szczytnie prowadzonych przez kadrę dydaktyczną Wyższej Szkoły Policji. Szkoła posiada Patronat Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna

Klasa psychologii społecznej
Obok przedmiotów ogólnokształcących uczniowie zdobywają wiedzę z psychologii, socjologii i filozofii. Realizują program opracowany wspólnie przez nauczycieli ZSAE i pracowników Katedry Psychologii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Po zakończeniu nauki mogą podjąć studia na kierunkach związanych z psychologią, socjologią, pedagogiką lub innych. Kształcenie w tej klasie objęte jest Patronatem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej z Katowic.

Planowane nowości w VII Liceum Ogólnokształcące w roku 2013/2014

Klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej
Młodzież uczęszczająca do tej klasy obok realizacji standardowej podstawy kształcenia ogólnego zdobywać będzie wiedzę i umiejętności z zakresu: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w środkach transportu lotniczego, zapozna się z środkami transportu lotniczego eksploatowanymi w ruchu pasażerskim, pozna sztukę wizażu i autoprezentacji, nabędzie umiejętności obsługi klienta w ruchu lotniczym, zapozna się z zasadami przewozu osób i bagażu, jak również procedurami awaryjnymi. Dodatkowo uzyska kompetencje z zakresu zawodowego języka angielskiego. Program nasz przewiduje również zajęcia na basenie w celu nabycia umiejętności pływania.

Klasa integracyjna
Młodzież kształcąca się w tej klasie realizować będzie standardowy program kształcenia przewidziany podstawą programową dla Liceum Ogólnokształcącego. W oddziale tym uczyć się będą również uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych ( 5 osób), a liczba osób w klasie nie przekroczy 20 uczniów.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie