Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół w Gródkach

Gródki, 13-204 Gródki
tel./fax (23) 696-82-77

www:   http://www.zsgrodki.cba.ple-mail:   zsgrodki@wp.pl
poczta@zsgrodki.strefa.pl


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3-letnia)

- klasa wielozawodowa
- kształcenie w wybranym przez ucznia
  zawodzie

- warunkiem przyjęcia jest posiadanie
  zaświadczenia o możliwości odbycia
  praktyki w zakładzie kształcącym
  w wybranym zawodzie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3-letnie)

- klasa policyjna
- klasa wielomundurowa
- dodatkowy przedmiot "Bezpieczeństwo
  Publiczne"

- przedmioty rozszerzone: j. obcy, WOS,
  geografia


TECHNIKUM (4-letnie)

- technikum architektury krajobrazu
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, matematyka

- technik weterynarii
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, chemia

- technik pojazdów samochodowych
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, fizyka

- technik agrobiznesu
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, język obcy

Zespół Szkół w Gródkach ma ambicje być ważnym ośrodkiem dydaktyczno-wychowawczym stymulującym twórczo różnorodne obszary życia społecznego. Wzbogacając naszą ofertę kształcenia o nowe typy szkół, odpowiadamy na potrzeby edukacyjne młodzieży. Zależy nam na tym, by w ZS realizowała ona swoje zainteresowania i gromadziła potencjał zawodowy. Dyrekcja reaguje na zapotrzebowanie rynku na nowe specjalności i szybko je uruchamia.

Proponujemy naukę na wysokim poziomie prowadzoną przez kompetentnych nauczycieli i wychowawców. Zapewnimy wygodne warunki pobytu i doskonałą jakość nauczania. Budynek jest świeżo po remoncie, sale dydaktycznie są dobrze wyposażone, a obiekty sportowe przyciągają przyszłych mistrzów różnych dyscyplin. Otoczenie szkoły dopełnia przepiękna i uspokajająca zieleń.

   Bazę materialną szkoły stanowią:
  • przestrzenny trzysegmentowy budynek szkolny, w którym znajdują się funkcjonalne klasopracownie
  • sala gimnastyczna, siłownia, stadion sportowy, kort tenisowy, boiska asfaltowe do piłki ręcznej i koszykówki
  • pracownie komputerowe (dostęp do Internetu)
  • biblioteka z czytelnią i centrum multimedialnym
  • pracownia językowa z nowoczesnym laboratorium
  • szkoła zapewnia stałą opiekę pedagoga i pielęgniarki

W bibliotece uczniowie mogą wypożyczyć wszystkie potrzebne lektury szkolne, wartościowe pozycje z literatury pięknej, literaturę dla młodzieży i fachową z zakresu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Mogą również skorzystać z bogatego księgozbioru podręcznego. Każdy może w bibliotece może skorzystać z Internetu - biblioteka dysponuje kilkoma stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu.

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. W szkole funkcjonują ciekawe koła zainteresowań: szkolne zajęcia samoobrony, szkolna kafejka internetowa, "Matematyka Reaktywacja", szkolne koło PCK. Możesz też rozwijać się w kierunku sportowym - posiadamy odpowiednie warunki do uprawiania sportu. Prowadzimy między innymi zajęcia sekcji piłki siatkowej, sekcji baseballa oraz piłki nożnej dziewcząt.

Osoby z głową pełną pomysłów mogą aktywnie działać w Samorządzie Szkolnym organizując życie kulturalne szkoły, imprezy rozrywkowe, udzielając się w akcjach charytatywnych.

KLASA POLICYJNA

Przedmioty na poziomie rozszerzonym: j. angielski, WOS i geografia. Dodatkowy przedmiot "Bezpieczeństwo Publiczne" dotyczył będzie tylko zagadnień z zakresu pracy policji.

W czasie nauki uczeń nabędzie podstawowe umiejętności i wiedzę na poziomie policjanta rozpoczynającego służbę. Uczeń doskonali swoją sprawność fizyczną oraz poznaje funkcjonowanie jednostek Policji i szkolnictwa policyjnego.

Po przyswojeniu materiału uzyska wiedzę na temat podstawowych zadań policji, praw i obowiązków policjanta. W czasie wyjazdów do jednostek terenowych zapozna się ze sprzętem i wyposażeniem Policji, zdobędzie umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej oraz umiejętności podstawowych elementów samoobrony.

KLASA WIELOMUNDUROWA

Przedmioty na poziomie rozszerzonym: j. angielski, WOS i geografia. Dodatkowy przedmiot "Bezpieczeństwo Publiczne" dotyczył będzie zagadnień pracy różnych służb funkcjonujących na terenie RP. W każdym semestrze młodzież będzie zapoznawać się z innym rodzajem służb.

klasa I
  • semestr I – Wojsko Polskie
  • semestr II – Policja
klasa II
  • semestr I – Straż Pożarna
  • semestr II – Straż Graniczna
Program poszczególnych służb ma na celu wyposażenie uczniów w potrzebną wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw wychowania obywatelskiego, bezpieczeństwa publicznego oraz zagadnieniami pracy i funkcjonowania poszczególnych służb.

Pod koniec pierwszej klasy młodzież klas mundurowych bierze udział w kilkudniowych obozach szkoleniowo-kondycyjnych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie