Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Konstytucji 3 Maja

ul. Mierosławskiego 10, 14-200 Iława
tel. (89) 648-20-61, (89) 648-83-50
www:   http://www.zs-ilawa.pl
ZS w Iławie na Facebooku
e-mail:   zsilawa@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 5072 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Nabór z praktyką w warsztatach szkolnych prowadzi sekretariat Zespołu Szkół, natomiast nabór w innych zawodach jest prowadzony przez iławskie zakłady pracy oraz Cech Rzemiosł Różnych w Iławie.

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

- ślusarz (praktyka w warsztacie szkolnym)
- klasa wielozawodowa: stolarz, sprzedawca , tapicer, piekarz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych, krawiec, kucharz, fotograf, lakiernik, murarz-tynkarz, blacharz samochodowy, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, fryzjer
- oraz inne zawody w zależności od potrzeb z zatwierdzoną praktyką w zakładach pracy

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁC ĄCE DLA DOROSŁYCH – ZAOCZNE

- na podbudowie gimnazjum i Szkoły
  Zawodowej

"Nauka - to dowiadywanie się, co już wiesz.
Czyn - to demonstrowanie, że to wiesz.
Nauczanie - to przypomnienie innym, że wiedzą to tak samo jak ty.
Wszyscy jesteśmy uczniami, wykonawcami, nauczycielami."
Richard Bach

Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie jest szkołą o bardzo bogatej tradycji. Powołana do pełnienia swych funkcji edukacyjnych w roku 1946 - wówczas jeszcze pod nazwą Publicznej Średniej Szkoły Zawodowej - zmieniała swój charakter, dostosowując profile kształcenia do potrzeb podnoszącego się z pożogi wojennej miasta.

Szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi i systematycznie dba o podnoszenie jakości kształcenia. Od 2010 roku szkoła posiada nowoczesną halę sportową. Wizytówką szkoły jest siatkówka. Od wielu lat sukcesy odnosi klub siatkarski "Zryw-Volley". Zajęcia prowadzone są przez profesjonalną kadrę trenerską.

Zespół Szkół - zwany popularnie "Mechanikiem" - szczyci się zasadami partnerstwa w relacjach nauczyciel - uczeń. Ceremoniał szkolny i wszelkiego rodzaju uroczystości to zawsze okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do zaprezentowania uczniowskich talentów.

Warsztaty Szkolne są integralną częścią Zespołu Szkół, a ich podstawowym zadaniem jest nauka zawodu, pogłębienie wiadomości zdobytych na lekcjach przedmiotów zawodowych.

Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego jest integralną częścią Zespołu Szkół. Realizuje on cele i zadania szkoły zawodowej, w części dotyczącej teoretycznego przygotowania zawodowego. Ośrodek przeznaczony jest dla pracowników młodocianych zatrudnionych w celu nauki zawodu.
W ramach kilkuletniej wymiany uczniowskiej prowadzimy wymianę polsko - niemiecką z zaprzyjaźnioną szkołą partnerską z Zwickau. Od kilku lat naszym wspólnym spotkaniom przyświeca motto: „Przez żołądek do przyjaźni”. Jest to hasło przewodnie naszego projektu.Uczniowie Szkoły maja możliwość realizacji swych pasji w różnego rodzaju kołach zainteresowań:
  • wokalne
  • językowe
  • koło plastyczne
  • koło kabaretowe
  • koła sportowe: piłka siatkowa, piłka nożna halowa

Od kilku lat co miesiąc ukazuje się szkolna gazetka "Nasza Buda", którą samodzielnie redagują uczniowie z koła dziennikarskiego.

Jesteśmy szkołą bezpieczną - nie wyrażamy zgody na agresję. Współpracujemy z rodzicami naszych wychowanków i włączamy ich do współuczestnictwa w procesie edukacyjnym. Akceptujemy każdego ucznia a jednocześnie dbamy o zachowanie szacunku w relacji nauczyciel - wychowanek. Wspieramy samorządność uczniowską.

Od 2010 roku w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja prowadzone są zajęcia w zakresie profilaktyki zdrowia. Program "Wybierz życie-pierwszy krok" dotyczy profilaktyki raka szyjki macicy oraz wirusa HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). Zajęcia dotyczące tego tematu przeprowadzane są w klasach pierwszych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie