Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Męcka Wola 48, 98-200 Sieradz
tel./fax (43) 827-19-76
www:   http://meckawola.edu.pl
e-mail:   zsznr1mecka_wola@poczta.onet.pl
sekretariat@meckawola.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2202 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM


SZKOŁA POLICEALNA DLA MŁODZIEŻY (2 lata)

Męcka Wola położona jest nad rzeczką Trzebiczną, na wschodnim krańcu granic Sieradza, w bliskości malowniczego, dużego, kompleksu leśnego. W połowie XIX wieku ród Siemiątkowskich herbu Jastrzębiec wzniósł, istniejący do dziś, okazały neoklasyczny dwór. To w tym zabytkowym pałacu mieści się nasza szkoła. 1 września 1972 roku w Męckiej Woli powstała Zasadnicza Szkoła Leśna. Wrzesień 2002 roku przynosi zmianę nazwy szkoły, na: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli. W skład Zespołu wchodzą: Technikum oraz Uzupełniające Technikum Leśne dla Dorosłych. W kwietniu 2007 szkole nadano imię, wybitnego przyrodnika i fotografika Włodzimierza Puchalskiego.

SZKOŁA POLICEALNA

Nauka odbywa się w systemie dziennym, trwa 2 lata (4 semestry i jest bezpłatna). Gwarantujemy najlepsze praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu oraz naukę w przyjaznej atmosferze pod okiem doświadczonej kadry.

Umożliwimy Ci uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje technika farmaceutycznego, również w języku angielskim uznawanego w krajach Unii Europejskiej.

Oferujemy doskonałe zaplecze dydaktyczne:
  • laboratorium
  • sale wykładowe wyposażone w sprzęt audiowizualny
  • pracownie informatyczne, bibliotekę, siłownię

Posiadamy możliwość zakwaterowania w internacie słuchaczy dojeżdżających z dalszych okolic. Oferujemy również całodobowe wyżywienie w stołówce szkolne.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna stanowi integralną i bardzo ważną część Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli. Wspiera i ułatwia realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły. Uczniowie kształcący się w Technikum Ochrony Środowiska, jak i w Technikum Leśnym znajdą w niej wiele interesujących książek dotyczących swojej specjalizacji. Biblioteka dysponuje już ponad pięcioma tysiącami woluminów a księgozbiór jest ciągle uzupełniany o nowe publikacje.

Oprócz książek posiadamy również czasopisma specjalistyczne o tematyce ochrony środowiska i leśnictwa. Dysponujemy bogatą ofertą pomocy multimedialnych tj. kasety video,internet czy CD. Prowadzimy również usługi kserograficzne. Od kwietnia 2003 rozpoczęliśmy budowanie bazy w programie MOL 2000+. Program ten jest używany przez wiele szkolnych bibliotek w Polsce tworząc największą w kraju sieć bibliotek posiadających jednolite oprogramowanie, co daje możliwość wymiany informacji między nimi.

INTERNAT

Internat stanowi integralną część Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Męckiej Woli. Opiekę wychowawczą 24 godziny na dobę sprawują nad uczniami doświadczeni nauczyciele wychowawcy. Uczniowie mają również zapewnioną pomoc psychologiczną.

Młodzież mieszka w pokojach 2, 3 i 4 - osobowych, mając do dyspozycji również pomieszczenia rekreacyjne. W internacie obowiązuje dzienny rozkład zajęć. Nauka własna odbywa się w pokojach uczniów lub w sali nauki własnej. Do dyspozycji uczniów pozostaje świetlica ze sprzętem sportowym i sat-DVD-TV. Internat posiada stały dostęp do sieci internetowej z kilkoma stanowiskami komputerowymi (kafejka internetowa). Młodzież przebywająca w internacie ma również możliwość pobierania nauki gry na sygnałówce myśliwskiej. W pobliżu budynku internatu znajdują się boiska do piłki nożnej i siatkowej.

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Koło entomologiczne – założenia, efekty
  • zainteresować młodzież pięknym "światem owadów"
  • wykształcić praktyczne umiejętności wykonywania preparatów i przygotowywania zbiorów owadów
  • wspomóc rozwijanie umiejętności samodzielnego analizowania, wnioskowania i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce
  • zachęcić młodzież do rozwoju własnych zainteresowań
  • wspomóc przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
  • ułatwić nawiązywanie kontaktów z instytucjami i placówkami naukowymi, co spowoduje lepsze odnalezienie się na rynku pracy lub w szkole wyższej
SKS
Szkolny klub sportowy działa przy Policealnym Studium Medycznym. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Zainteresowana młodzież ma możliwość uprawiania zespołowych gier takich jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna. SKS ma za zadanie propagowanie i zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Koło dendrologiczne
Od października 2006 r. w Z.S.P. im. W. Puchalskiego w Męckiej Woli funkcjonuje koło dendrologiczne. Adresowane jest ono do uczniów Technikum Leśnego i ma na celu poszerzanie wiedzy z dziedziny dendrologii zdobytej w ramach przedmiotów zawodowych. Mile widziani są również uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Ochrony Środowiska. Koło prowadzi nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Architektury Krajobrazu i w Technikum Leśnym.


Koło hejnalistów
Również w internacie szkolnym prowadzi swoją działalność koło hejnalistów. Uczniowie uczą się trudnej sztuki odgrywania sygnałów myśliwskich na specjalnie do tego przystosowanych sygnałówkach. Szkolną tradycją stało się rozpoczynanie i zakończenie roku szkolnego, odgrywaniem kilku sygnałów myśliwskich przez uczniów.


Liga ochrony przyrody
Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody wznowiło swoją działalność w grudniu 2003. Członkowie SKLOP wspólnie z opiekunami przeprowadzali konkursy ekologiczne, sprzątali teren szkoły w ramach akcji "sprzątanie świata", wykonywali gazetki tematyczne, dokarmiali ptaki w okresie zimowym, oglądali filmy o tematyce ekologicznej, organizowali wycieczki do oczyszczalni ścieków, a także do Inspektoratu Ochrony Środowiska, uczestniczyli w VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Szanty "Nocne wycie na rei", którego celem profilaktyczne działania z zakresu ochrony środowiska. Uczniowie zapisują wszystkie działania podejmowane na terenie naszej szkoły na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w szkolnej kronice LOP. Tradycją szkoły są wycieczki przedmiotowe do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Sieradzu, gdzie uczniowie odbywają również praktyki zawodowe. Szkoła organizuje również co roku wyjazdy na Targi Ekologiczne POL-ECO do Poznania.

Koło fizyczne
Uczniowie na zajęciach wykonują różne doświadczenia wykraczające poza program realizowany na lekcjach fizyki. Omawiane są tylko te zagadnienia, które są zgodne z ich zainteresowaniami. Rozwijają swoje zainteresowanie fizyką i astronomią w szerokim znaczeniu tego słowa. Opiekują się pomocami naukowymi zgromadzonymi w pracowni, również je naprawiając. Zajęcia koła fizycznego odbywają się pod opieką nauczyciela fizyki, ale uczniowie zazwyczaj sami decydują o tematyce i charakterze zajęć, by mogli spełnić się jako dociekliwi, młodzi naukowcy, ciekawi zjawisk przyrody nie tylko zachodzących wokół nas ale też w najdalszych zakątkach Wszechświata.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie