Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

im. Stanisława Staszica

ul. Promyka 24/26, 05-800 Pruszków
tel. (22) 728-86-54, fax (22) 758-66-75
www:   http://www.zsnr1-pruszkow.com
e-mail:   sekretariat@zsnr1-pruszkow.com

TECHNIKUM (4 lata)


GIMNAZJUM nr 2

- dodatkowe zajęcia sportowe
- język wiodący angielski, drugi do wyboru
- dobrze wyposażone sale dydaktyczne
 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
klasy wielozawodowe:

Szkoła dla ludzi z wyobraźnią - "Budowlanka" gwarancją sukcesu

Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie kształci przyszłych pracowników różnych branż. Kształcimy cenionych na rynku fachowców. Nasza oferta edukacyjna spełnia najwyższy stopień wymagań. W ogólnopolskim badaniu EWD (edukacyjna wartość dodana) po raz kolejny TECHNIKUM z naszego Zespołu uplasowało się na pozycji Szkoła Sukcesu!

Sama matura to już za mało. Nie zawsze tytuł magistra daje większe szanse zatrudnienia. Obecnie w cenie są specjaliści. Bez problemu znajdują pracę w Polsce i za granicą. Fachowcy zarabiają znacznie więcej niż niejeden absolwent szkoły wyższej. Pracodawcy coraz bardziej doceniają dobrze wykształconych młodych pracowników średniego i niższego szczebla z dyplomem potwierdzającym ich kwalifikacje zawodowe.

Tylko u nas
 • zdobędziesz poszukiwany zawód oraz gruntownie przygotujesz się do egzaminu maturalnego
 • nauczysz się wykonywać zadania zawodowe, w tym na praktykach u najlepszych pracodawców
 • dowiesz się jak efektywnie się uczyć, usprawnić swoją pamięć i koncentrację
 • nauczysz się jak zakładać własną firmę
 • dowiesz się jak skutecznie szukać pracy i dobrze wypaść w rozmowie kwalifikacyjnej
 • ułatwisz sobie start, szybciej staniesz się samodzielny i łatwiej znajdziesz pracę

W naszej szkole szczególny nacisk kładziemy na rozwój kompetencji kluczowych uczniów (sprawne posługiwanie się językiem polskim, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne, które ułatwiają rozwiązywanie problemów wynikających z codziennych sytuacji i lepsze zrozumienie świata).

Zatrudnieni w Zespole nauczyciele dokładają wszelkich starań, by zapewnić jak najwyższy poziom kształcenia. Poświęcają swój wolny czas i spotykają się na indywidualnych zajęciach z najzdolniejszymi uczniami, dbając o intensywny rozwój ich talentów. Żadna "perełka" nie umknie naszej uwagi. M.in. dzięki takim zajęciom nasi najlepsi uczniowie zajmują czołowe miejsca w konkursach, szczególnie z przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka). Nauczyciele pomagają też najsłabszym nadrobić zaległości, jeśli ci zechcą tylko przyjąć pomoc i są skłonni popracować trochę więcej.

Do dyspozycji uczniów:
 • nowoczesne pracownie lekcyjne
 • Centrum Multimedialne
 • sklepik szkolny
 • bibliotekę szkolną również wyposażoną w najnowsze pozycje zawodowe
 • pielęgniarkę szkolną
 • pomoc pedagogiczną i psychologiczną
 • sekcje sportowe i koła zainteresowań

W Zespole Szkół nr 1 ogromną wagę przywiązuje się nie tylko do rozwoju intelektualnego, ale i emocjonalnego oraz społecznego młodzieży. Każdy potrzebujący pomocy uczeń może liczyć na profesjonalne wsparcie pedagoga lub psychologa. Organizowane są liczne warsztaty rozwijające umiejętności społeczne, m.in. z zakresu komunikacji społecznej i asertywności, radzenia sobie ze stresem, a także rozwiązywania konfliktów. Uczniowie mają możliwość poznania technik efektywnego uczenia się, które pomagają w sprawnym czytaniu ze zrozumieniem i skutecznym zapamiętywaniu treści. W czasie prelekcji prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej poznają przepisy prawa oraz zasady bezpiecznych zachowań. Dla uczniów klas kończących prowadzone są warsztaty ułatwiające podjęcie decyzji dotyczącej dalszego kształcenia i radzenia sobie na rynku pracy. Ponadto, młodzież ma okazję "praktycznie" czynić dobro poprzez uczestnictwo w akcjach charytatywnych (m.in. WOŚP, na rzecz osieroconych dzieci, schronisk dla zwierząt) oraz propagujących ochronę środowiska naturalnego, rozwijając tym samym swoją wrażliwość i empatię.

WYBIERZ TO, CO DLA CIEBIE NAJLEPSZE...

Nauka w Technikum trwa 4 lata i obejmuje: przedmioty ogólnokształcące, język angielski i drugi język obcy (niemiecki, francuski lub rosyjski), przedmioty zawodowe, język angielski zawodowy, praktyki zawodowe. W trakcie nauki uczeń zdobywa wykształcenie ogólnokształcące, dzięki czemu może przystąpić do egzaminu maturalnego oraz kwalifikacje zawodowe potwierdzone egzaminami zawodowymi. Absolwent technikum może podjąć studia na wyższej uczelni lub zdobywać dodatkowe kwalifikacje na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Niektórzy uczniowie już w szkole średniej zdobywają indeksy wyższych uczelni, np. biorąc udział w olimpiadach. Technikum współpracuje z firmami, przedsiębiorcami i instytucjami zapewniającymi uczniom specjalistyczne szkolenia i wykłady. Patronat nad Technikum Budowlanym i Technikum Drogownictwa objęła firma STRABAG Sp. z o. o. Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska mogą liczyć na szkolenia m.in. w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska, a Technikum Informatyczne - w Wyższej Szkole Informatyki.

W szkole zawodowej uczą się przyszli pracownicy sektora usług (np. fryzjerzy, sprzedawcy) oraz wybranych przez siebie zawodach robotniczych różnych branż, czyli wszyscy ci, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego życia i którzy bez wątpienia pracę znajdą zawsze. Nauka trwa trzy lata. Ukończenie szkoły umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, a także dalsze kształcenie w LO dla dorosłych (od II klasy) oraz uzyskiwanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
Uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej realizuje kształcenie ogólne na terenie szkoły, kształcenie teoretyczne na kursach dokształcających, a kształcenie praktyczne w zakładach pracy. Szkoła wspomaga ucznia w znalezieniu miejsca odbywania praktyk zawodowych.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie