Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

ul. Bursztynowa 3, 83-304 Przodkowo
tel./fax (58) 681-96-95
www:   http://www.zspprzodkowo.pl
e-mail:   zsaprzodkowo@wp.pl
 

TECHNIKUM
im. Rotmistrza Witolda Pileckiego


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- kucharz
- klasa wielozawodowa: w klasie wielozawodowej istnieje możliwość podjęcia nauki w wybranym przez ucznia zawodzie zgodnym z klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego; nauka zawodu odbywa się w zakładach pracy

Szkoła posiada najnowocześniejszą, doskonale wyposażoną pracownię żywienia oraz kilka pracowni komputerowych. Od września 2001 roku mieścimy się w nowej, przestronnej szkole położonej w pięknej okolicy nad jeziorem Księże.

Bogata historia szkoły i spory dorobek, który świadczy o tym, że nasza szkoła jest szkołą środowiskową, rozwijającą się zgodnie ze zmieniającymi się trendami w gospodarce oraz zapotrzebowaniem środowiska na określone kierunki kształcenia, a co za tym idzie ma możliwość pracy, a także podejmowania działalności na własny rachunek, do czego staramy się naszych absolwentów jak najlepiej przygotować.

Troszcząc się o jak najlepsze przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu staramy się zapewnić nowoczesne wyposażenie pracowni szkolnych: pracowni żywienia człowieka, pracowni komputerowej. Wszystkie te pracownie zostały bardzo bogato wyposażone w nowoczesny sprzęt i dobrze służą nauce zawodu oraz rozwijaniu zainteresowań naszych uczniów.

W szkole realizowane są projekty unijne m.in.:
  • partnerski project Leonardo da Vinci "Food Habits change-Why"
  • "Młodzieżowa Akademia Agrobiznesu" – zajęcia z języka angielskiego, przedsiębiorczości i informatyki
  • "Szkoła Sukcesu" - zajęcia z języka angielskiego i przedsiębiorczości

Lokalna Akademia Cisco w ZSP w Przodkowie
Uczniowie naszej szkoły mogą ukończyć szkolenie IT Essentials I – „PC Hardware and Software”. Jest ono darmowe dla naszych uczniów. Szkolenie IT Essentials I - "PC Hardware and Software" przygotowuje do uzyskania certyfikatu "CompTIA - A+". Pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy na temat działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych oraz elementów składowych komputera. Jest to podstawowy certyfikat technika komputerowego w USA i Europie Zachodniej. Często nazywany jest informatyczna maturą.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia. Uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego organizują Dni Kaszubskie, podczas których społeczność szkoły pogłębia wiedzę na temat swojego regionu.

Jesteśmy szkołą środowiskową kształcącą młodzież głównie z naszego rejonu. W naszym zespole można zdobyć nie tylko ciekawy zawód, ale także średnie wykształcenie oraz maturę. Duża część naszych absolwentów kontynuuje naukę na wyższych uczelniach.

Znając trudne warunki naszych uczniów staramy się udzielać im pomocy materialnej w formie stypendiów naukowych.

Szkoła dba nie tylko o stronę merytoryczną, ale także i o poczucie estetyki ucznia, rozwijanie własnych zainteresowań poprzez działalność kół zainteresowań takich jak: historyczne, turystyczne, literackie, komputerowe i sportowe. Uczniowie naszej szkoły mogą pogłębiać swoje zainteresowania poprzez konkursy i olimpiady przedmiotowe. Dla chętnych szkoła organizuje różnorodne kursy zawodowe dofinansowywane przez organizacje i agencje zajmujące się kształceniem zawodowym (nowoczesnego sprzedawcy, żywienia, agroturystyki, informatyczne itp.)

W gminie funkcjonuje nowa doskonale wyposażona hala sportowa, w której odbywają się lekcje wychowania fizycznego. Szkoła została także wyposażona w nowe boisko sportowe. Z hali tej nasza młodzież może korzystać pod okiem nauczycieli nie tylko na zajęciach, ale także w okresie ferii.

Szkoła bierze udział we wszystkich zawodach sportowych organizowanych dla młodzieży szkolnej - nasi uczniowie mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami.


Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie