Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego

ul. Piłsudskiego 58, 41-800 Zabrze
tel./fax (32) 271-27-67
www:   http://www.zckoiz.zabrze.pl
e-mail:   zckoiz@interia.pl
 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 6


TECHNIKUM NR 6 (4 lata)

O szkole

Zespół Szkół Mechaniczno-Budowlanych w Zabrzu otwarto w 1978 roku. Szkoła ta powstała w wyniku połączenia dwóch innych szkół: Zespołu Szkół Mechanicznych w Zabrzu i Zespołu Szkół Budowlanych w Zabrzu. 1 września 2002 roku Zespół Szkół Mechaniczno-Budowlanych w Zabrzu przekształcił się w Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego.

Zmianę nazwy szkoła traktuje jako inwestycję, która będzie procentować w przyszłości, gdyż szkoła czyni starania, aby rozszerzyć ofertę edukacyjną w kierunku kształcenia dorosłych. Wychodzi naprzeciw aspiracjom lokalnej społeczności, zgodnie z koncepcją edukacji przez całe życie. Nie boi się zmian, jest placówką otwartą na innowacje oraz przyjazną dla ucznia i słuchacza. Działania szkoły mają na celu uatrakcyjnienie kierunków i form kształcenia, w ścisłym powiązaniu z zapotrzebowaniem rynku pracy.

Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego otrzymało kolejny Certyfikat Jakości. "Szkoła przedsiębiorczości" jest znakiem jakości w dziedzinie szeroko rozumianej przedsiębiorczości przyznawanym szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

Pracownie

ZCKOiZ w Zabrzu posiada dobrze wyposażone sale komputerowe, pracownie językowe, matematyczno-fizyczne, chemiczne, pracownie kształcenia zawodowego i przedmiotów humanistycznych. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Śląską i innymi uczelniami. Bierze także czynny udział w europejskich programach edukacyjnych.

Oprócz fundamentalnej roli jaką jest nauczanie, spełnia również wiele innych funkcji, które owe nauczanie uprzyjemniają. Można do nich zaliczyć możliwość korzystania z pełnowymiarowej sali gimnastycznej, sali rekreacyjnej i siłowni, w których uczniowie mogą rozwijać swoje sportowe zainteresowania. Poza godzinami lekcyjnymi prowadzone są zajęcia SKS.

Pracownia pneumatyki

Pracownia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt dydaktyczny odpowiadający najnowszym wymaganiom technicznym i technologicznym umożliwiający szkolenie z zakresu: pneumatyki, elektropneumatyki, mechatroniki, sterowania programowalnego.

Uczniowie mają możliwość samodzielnego montażu i uruchamiania zaprojektowanych układów wykonawczych i układów sterowania oraz wcześniejszego ich testowania w programach symulacyjno-treningowych. Pozwala to efektywnie przyswajać wiedzę oraz nabywać oczekiwane umiejętności. Pracownia jest systematycznie doposażana zwiększając swoje możliwości dydaktyczne.

Biblioteka

Biblioteka ZCKOiZ jest jedną z największych bibliotek szkolnych w Zabrzu. Książki na półkach ułożone są według obowiązującej Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej - od wiedzy ogólnej poprzez filozofię, psychologię, religię, nauki społeczno-polityczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki techniczne, poezję, beletrystykę, geografię, historię po biografie.

Biblioteka bardzo dobrze zaopatrzona jest w lektury szkolne oraz w książki dotyczące spraw związanych ze Śląskiem tzw. silezjana.

Posiadamy bardzo bogaty księgozbiór podręczny udostępniany uczniom w czytelni (słowniki, encyklopedie, poradniki, leksykony, albumy). Młodzież chętnie korzysta z prenumerowanych przez szkołę czasopism.

Galeria

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie