Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej

Hańczowa 80, 38-316 Wysowa Zdrój
tel./fax. (18) 353-20-04, 353-05-24
www:   http://www.zsr-hanczowa.pl
e-mail:   zsr-hanczowa@pro.onet.pl
 

TECHNIKUM (4 lata)ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata)


KURSY KWALIFIKACYJNE w zawodach

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej. Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją - istniejemy od 1964 roku.
Patronat naukowy nad szkołą sprawuje Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Szkoła posiada internat ze stołówką, świetlicą i siłownią, pracownie żywienia i szycia oraz poligon do nauki jazdy ciągnikiem i pracy maszynami rolniczymi.

Na warsztatach szkolnych odbywają się zajęcia z obróbki ręcznej i mechanicznej metali, spawania, obróbki cieplnej oraz naprawy maszyn i pojazdów rolniczych. Uczniowie w czasie nauki mogą zdobyć dodatkowe kwalifikacje spawacza, operatora wózków widłowych, kombajnów zbożowych, koparko-ładowarek.

Szkoła wyposażona jest w nowoczesne pracownie przedmiotowe, w tym internetową, a także centrum multimedialne w bibliotece szkolnej. Obok budynku szkolnego znajduje się sala gimnastyczna i pełnowymiarowe boisko szkolne. Przy szkole działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy. W ramach tego klubu działają między innymi sekcje piłki nożnej i narciarstwa biegowego.

Na nowych uczniów i wychowanków czeka dobrze wykwalifikowana kadra nauczycielska, zapewniająca wysoki poziom kształcenia i otwarta na problemy uczniów.

Posiadamy internat w którym znajdują się pokoje mieszkalne 3-5 osobowe, stołówka, świetlica, siłownia, sala tenisa stołowego.
W czasie wolnym młodzież może uczestniczyć w zajęciach sportowych, kulinarnych, nauki tańca i śpiewu oraz w pracowni komputerowej. W internacie panuje miła i serdeczna atmosfera.

Uczniowie technikum otrzymują stypendia pokrywające w całości koszty wyżywienia i pobytu w internacie.Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty edukacyjnej?

 • Absolwent szkoły uzyska prawo do przejmowania i prowadzenia gospodarstw rolniczych i agroturystycznych.
 • Jest to szkoła przyjazna i bezpieczna dla młodzieży. Uczeń nie jest anonimowy.
 • Przygotowuje do korzystania z funduszy strukturalnych oraz dopłat bezpośrednich z Unii Europejskiej.
 • Młodzież ma możliwość zdobywania wiedzy, rozwijania zainteresowań, udziału w olimpiadach przedmiotowych, wiedzy i umiejętności rolniczych a przez to zdobycie indeksu na wyższe uczelnie.
 • W realizacji programu nauczania uzyskuje prawo jazdy kat. B i kat T.
 • Szkoła posiada internat na 80 miejsc, a w nim kuchnia, jadalnia, stołówka, siłownia.
 • Przy szkole działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy z sekcjami piłki nożnej oraz narciarstwa biegowego.
 • Szkoła kultywuje tradycje regionalne.
 • Uczy poruszania się na rynku pracy (podstawy gospodarki finansowej i rynku, zarządzanie w agrobiznesie i rynek rolny, technologia informacyjna i języki obce).
 • Absolwenci podczas procesu kształcenia mają możliwość zdobywania różnych certyfikatów pozwalających na prowadzenie gospodarstwa zgodnie z obowiązującymi standardami.
 • Uczniowie Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej mają możliwość zdobywania dodatkowych kwalifikacji takich jak spawacz, operator ciągników gąsienicowych, operator wózków widłowych, operator kombajnów zbożowych, kucharz, obsługi kas fiskalnych.
 • Udział w programach unijnych.

Wykształcenie rolnicze ma istotne znaczenie
przy dziedziczeniu gospodarstwa po rodzicach i pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie