Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Dwujęzyczne i Liceum Ogólnokształcące

w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Gen. Józefa Wybickiego

ul. Poznańska 11, 63-100 Śrem
tel. (61) 281-00-24
www:   http://losrem.ple-mail:   sekretariat@losrem.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6406 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNE

- język angielski jako drugi język nauczania
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy:

- 1a - klasa z innowacją pedagogiczną, w rozszerzeniu język polski, biologia, język angielski/niemiecki (do wyboru)
- 1b - klasa z rozszerzoną biologią i chemią (innowacja) - program nauczania przewiduje m.in. zajęcia terenowe i laboratoryjne; obowiązkowy język łaciński
- 1c - klasa z rozszerzoną biologią i chemią, bez zajęć innowacyjnych i języka łacińskiego
- 1d - klasa z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką, dla uczniów zainteresowanych studiami politechnicznymi i ekonomicznymi
- 1e - klasa z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką, dla uczniów zainteresowanych studiami politechnicznymi i ekonomicznymi
- 1f - klasa z rozszerzonym językiem polskim, historią i wiedzą o sztuce; druga grupa z innowacją z języka angielskiego Obowiązkowa filozofia, do wyboru muzyka lub plastyka, jako zajęcia fakultatywne.

Historia Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie, to dzieje wielu pokoleń ludzi, które odcisnęły swoje piętno w życiu miasta, regionu, kraju a nawet świata.

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy w nauce i sporcie. Nasi uczniowie uczestniczą z powodzeniem w wielu konkursach. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia. Oferujemy uczniom możliwość uczestnictwa w licznych zajęciach dodatkowych.

WOLONTARIAT

Szkolny Klub Wolontariatu działa na terenie naszej szkoły od stycznia 2004 roku. Uczniowie pracują jako wolontariusze w Domu Opieki Społecznej przy ulicy Farnej w Śremie Pomagają rodzinom mającym dzieci niepełnosprawne, w świetlicy socjoterapeutycznej "Kontrast" (program "Starszy brat, starsza siostra"). Tradycją są już organizowane corocznie takie akcje charytatywne, jak: "Aniołek", "Zajączek", "Placek zamiast kwiatka". Oprócz tego wolontariusze angażują się w charytatywne akcje jednorazowe (np.: "Złotówka dla Azji", "Imieniny Filipa"). Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu zostały docenione przez Stowarzyszenie "Jeden Świat" i Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu, gdzie w konkursie "Uwolnij Pomysł" uzyskaliśmy w 2005 roku wyróżnienie. Członkowie wolontariatu biorą udział w różnego rodzaju kursach na temat wolontariatu.

KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ w LO

Teatr (do) Oporu

W szkole od 2005 r. istnieje szkolna grupa teatralna, która po pewnym czasie przybrała nazwę "Teatr (do) Oporu". W ramach szkolnego Teatru (do) Oporu współpracuje od 7 do 15 osób - w zależności od etapu przygotowań do przedstawienia. Praca w grupie to przede wszystkim realizowanie projektu, jakim jest wystawienie spektaklu teatralnego. Zajęciom warsztatowym, reżyserskim i próbom towarzyszy bowiem wybieranie i przygotowywanie kostiumów, dekoracji, plakatów... Teatr współpracuje z różnymi instytucjami: Starostwo Powiatowe w Śremie, Duszpasterstwo Nauczycieli przy parafii NSPJ w Śremie, Śremski Ośrodek Kultury. Praca w zespole teatralnym integruje środowisko uczniowskie - nie tylko aktorów, ale również widzów, pomaga rozwijać artystyczne zdolności (część dekoracji do "Don Juana" przygotowała klasa artystyczna), uczy dystansu do problemów poruszanych w literackich tekstach. Poza tym - jak twierdzą specjaliści - jak każda praca pozaszkolna jest najlepszą profilaktyką uzależnień.

Kółko informatyczne

W naszej szkole od 2005 r. działa kółko informatyczne. Od programowania, poprzez grafikę komputerową, aż do projektów internetowych, uczniowie klas matematyczno-informatycznych pogłębiają swoje zdolności z zakresu multimediów. Podczas zajęć uczniowie mają również okazję do pracy z różnego rodzaju sprzętem multimedialnym. Uczą się obróbki własnoręcznie nakręconych filmów oraz pracy nad zdjęciami. Pozwala im to na późniejsze wykorzystywanie zdobytej wiedzy, nie tylko na płaszczyźnie typowo informatycznej. Tradycją już stało się szkolne LANparty, organizowane przez uczniów z kółka informatycznego.

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

Szkolny Ośrodek Kariery w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Wybickiego działa od 2003 roku. Powstał w ramach programu aktywizacji zawodowej PIERWSZA PRACA - Grant MGPiPS. Do działalności SzOK zakupiono sprzęt komputerowy, oprogramowanie, pakiet broszur i ulotek oraz książki. Działalność Szkolnego Ośrodka Kariery przewiduje:

  • udzielanie uczniom porad zawodowych i udostępnianie materiałów na temat wyboru zawodu i dalszej ścieżki kształcenia,
  • wykonywanie testów określających indywidualny profil zawodowy,
  • udostępnianie oferty edukacyjnej szkół wyższych, policealnych województwa wielkopolskiego oraz innych województw,
  • przeprowadzanie warsztatów: "Moje mocne i słabe strony", "Wybór dalszej drogi kształcenia", "Mój profil zainteresowań", "Jak napisać CV i list motywacyjny?", "Autoprezentacja", "Optymalne środowisko pracy", "Procedury uruchamiania działalności gospodarczej", "Zawody przyszłości".

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie