Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum nr 3

im. Czesława Niemena

ul. Łuzycka 33, 66-200 Świebodzin
tel. (68) 475-09-73
www:   http://www.gim3swiebodzin.e7.pl
e-mail:   gim3@e7.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5210 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 3

- pomoc w samopoznaniu i samoocenie
- rozwijanie umiejętności akceptacji siebie
- pomoc w radzeniu sobie ze stresem
- wdrażanie podstaw asertywnych
- uczenie tolerancji i szacunku wobec ludzi, ich poglądów, wyznań
- uświadamianie zagrożeń związanych z nałogami
- przekazywanie modeli aktywnego spędzania wolnego czasu
- uczenie rozwiązywania konfliktów w sposób pokojowy
- kształtowanie podstaw obywatelskich i znajomości kwestii dotyczących Praw Człowieka
- kształtowanie nawyku kulturalnego zachowania się

Motto: „Rodzice i nauczyciele są sprzymierzeńcami w dorastaniu naszych uczniów”

Misją naszego gimnazjum jest wyposażenie uczniów nie tylko w wiedzę i umiejętności potrzebne do dalszego kształcenia, ale także pomoc w ustaleniu ideałów i wartości oraz zainicjowanie procesu pojawienia się pewnych jakości psychicznych, które – rozwijane i pielęgnowane w późniejszych etapach rozwoju – wpłyną na dobre funkcjonowanie w życiu. Biorąc pod uwagę wyzwania współczesnego świata oraz problemy nurtujące młodzież i dorosłych, postanowiliśmy działaniami wychowawczymi objąć pięć obszarów kształtowania osobowości (emocjonalny, etyczny, społeczny, intelektualny, zdrowotny).

Do gimnazjum uczęszczają dzieci o różnym poziomie wiedzy i różnych możliwościach umysłowych. Staramy się, aby nasza szkoła była szkołą nowoczesną i atrakcyjną dla ucznia. Dumni jesteśmy z pracowni internetowej, siłowni, czytelni i biblioteki, która staje się nowoczesnym centrum informacji. Znacznym udogodnieniem dla naszych uczniów, rodziców i nauczycieli jest możliwość korzystania ze stołówki szkolnej.

W szkole nauczane są języki obce: język angielski, niemiecki, rosyjski.
Należymy do sieci szkół promujących zdrowie. Zachęcamy członków naszej społeczności do życia w zgodzie z samym sobą, z innymi ludźmi i otaczającym nas światem przyrody. Nasi uczniowie reprezentują szkołę w licznych konkursach lokalnych i wojewódzkich, w zawodach sportowych i konkursach plastycznych w kraju i zagranicą, osiągając w nich wysokie lokaty.

Kadra nauczycielska
Posiadamy bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę, która otwarta jest na wszelkie nowości oraz ustawicznie doskonali i unowocześnia swój warsztat pracy. Kadra gimnazjum jest starannie dobierana. Większość nauczycieli, mimo wyższego wykształcenia i odpowiednich kwalifikacji, intensywnie dokształca się. Młodzi nauczyciele korzystają z doświadczenia starszych stażem kolegów, wprowadzają własne pomysły, nie stoją w miejscu. Wszyscy są pasjonatami zawodu, oddani swoim uczniom, swojej szkole. Są wspaniali. Pracownicy administracji i obsługi wiedzą także, że miejscem ich pracy jest szkoła. Potrafią odpowiednio reagować i zachować się w trudnych sytuacjach. Utożsamiają się ze swoją szkołą, dbają o nią, o uczniów, o nauczycieli.

Nasze dalsze działania zmierzać będą w kierunku przekształcenia naszej szkoły w placówkę nie odbiegającą od standardów europejskich. W naszych wizjach, widzimy nasze gimnazjum jako szkołę, w której uczniowie w naszej szkole będą:
  • mogli rozwijać swoje predyspozycje mając możliwość wyboru uczestnictwa w wielu kołach zainteresowań nie tylko przedmiotowych, ale także związanych z jakąś pasją np. jazda rowerem wyczynowym, fotografowanie, modelarstwo, tajniki przyrządzania potraw z różnych stron świata
  • jeździli na wycieczki i obozy, współpracowali z uczniami z innych szkół nie tylko polskich, ale i z zagranicy
  • prężnie działali w środowisku lokalnym (np. będą organizowali akcje charytatywne)
  • posiadać właściwy stosunek do nauki, pracy, zabawy i wypoczynku
  • znać i przestrzegać zasad życia społecznego a podstawową formą funkcjonowania w grupie będzie współpraca
  • współgospodarzami szkoły

Podpisanie partnerstwa ze szkołą w Friesoythe.
Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Czesława Niemena w Świebodzinie współpracę ze szkołą Heinrich – von – Oytha – Schule we Friesoythe nawiązało w 2005 roku. W roku 2008 została podpisana umowa o partnerstwie szkół, która zakłada między innymi wymianę młodzieży. We wrześniu 2008 roku nauczyciele polscy odwiedzili partnerską szkołę z okazji 700- lecia miasta Friesoythe.

Najpierw odwiedzili szkołę, zapoznali się z nauczycielami, przekazali szkole obraz namalowany przez naszych uczniów a następnie zwiedzili miasto. Wizyta trwała 5 dni. Nauczyciele obu szkół wzięli udział w paradzie z okazji 700 lecia miasta, spotkali się z burmistrzem Friesoythe Johannem Wimbergiem w ratuszu gdzie zostały omówione zasady współpracy pomiędzy szkołami. Nauczyciele wzięli także udział w koncertach zorganizowanych z okazji święta miasta, m.in. DJ Ötzi, Revolverheld oraz w uroczystej Mszy Św., podczas której został poświęcony historyczny dzwon z wieży kościoła.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie