Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum w Żarnowie

ul. Polna 1, 26-330 Żarnów
tel./fax (44) 757-70-71
www:   http://www.gimnazjumzarnow.pl
e-mail:   gimzarnow@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3236 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM W ŻARNOWIE

- udział w konkursach
- edukacja regionalna
- radiowęzeł
- dostęp do Internetu
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- nauka języków obcych

Nasza szkoła


Gimnazjum w Żarnowie istnieje od 1999 roku. W 2003 roku oddano do użytku halę sportową. Nasza szkoła jest wyposażona w nowe meble, zakupione ze środków zewnętrznych, nie pochodzących z budżetu gminy. Znaczący wkład w wyposażenie mają sponsorzy, przekazujący różnorodny sprzęt, także sponsorzy z zagranicy. Każda szkolna klasa została w jednolity sposób umeblowana. Szkoła posiada nowoczesną pracownię informatyczną z dostępem do Internetu oraz urządzenia multimedialne najnowszej generacji. W szkole funkcjonuje lokalne radio, znajduje się tu radiowęzeł, a w każdej z klas oraz na korytarzach zainstalowane są głośniki. W ostatnim czasie ziściły się marzenia młodzieży, związane z dostępem do nowoczesnych technik informacyjnych i najnowszej technologii edukacyjnej. W każdej klasie zainstalowano tablice interaktywne z rzutnikami multimedialnymi, co jest zapewne ewenementem w środowiskach małomiasteczkowych i wiejskich naszego regionu. Ponadto szkoła posiada nowoczesny sprzęt audio-wideo, w tym wielkoformatowe telewizory LCD oraz odtwarzacze Blu-ray. Prawie stumetrowa świetlica jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu dla wszystkich.

Biblioteka jest ważnym centrum informacji szkoły. Staramy się aby była przyjazna dla uczniów, nauczycieli, absolwentów naszej szkoły oraz wszystkich osób, które chcą ze zbiorów korzystać na miejscu, w czytelni. Zbiory biblioteczne gromadzone są zgodnie z potrzebami uczniów i nauczycieli.

Z życia szkoły

Na przestrzeni lat uczniowie naszego gimnazjum dostarczali lokalnej społeczności wielu powodów do radości. Znane są spektakularne sukcesy uczennic i uczniów szkoły, zdobywających największe laury w ogólnopolskich konkursach krasomówczych i recytatorskich. Szkoła dwukrotnie mogła poszczycić się mandatami posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży, mistrzami w konkursach krajoznawczych, ekologicznych i historycznych. Pasje sportowe młodzieży miejscowa profesjonalna kadra przekuwa na liczne sukcesy, z których szkoła jest bardzo dumna. Nasi absolwenci bez żadnych kompleksów podejmują kształcenie w najbardziej renomowanych szkołach ponadgimnazjalnych.


W szkole realizowanych jest wiele programów z tzw. "edukacji regionalnej", dotyczących najnowszej historii Polski. W sposób szczególny dba się tutaj o wiedzę z dziejów Żarnowa i regionu. Od początku istnienia szkoły kolejne roczniki poznawały bohaterskie dzieje formacji zbrojnych Polski Podziemnej. Nauczyciele szkoły podejmowali trud organizacji uroczystości patriotycznych, upamiętniających martyrologię miejscowej ludności i walk partyzanckich. Gimnazjum w Żarnowie było współorganizatorem rekonstrukcji historycznej w 65 rocznicę bitwy pod Diablą Górą w dniu 22 sierpnia 2009 roku. Szkoła stale współpracuje z kombatantami AK, młodzież aktywnie zbiera informacje dotyczące przeszłości rodzinnej ziemi, m. in. uczestnicząc w cyklicznie organizowanych konkursach "Nasza mała Ojczyzna", "Cudze chwalicie - swego nie znacie...", "Ocalić od zapomnienia", "Żarnów - wczoraj i dziś", które są rozstrzygane podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

W gmachu szkolnym panuje fantastyczna atmosfera, sprzyjająca rozwojowi nastoletnich dusz.

Zapraszamy do naszej szkoły!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie