Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2

im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu

ul. Narutowicza 4, 05-870 Błonie
tel. (22) 725-33-02
www:   http://gim2blonie.edupage.orge-mail:   szkola@gim2.waw.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4271 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 2

- wszyscy uczniowie uczą się języka angielskiego
- drugi język obcy do wyboru: język niemiecki, język rosyjski lub język hiszpański
- uczniowie, którzy wybiorą język niemiecki, mogą zdecydować się na naukę tego języka w wymiarze rozszerzonym
- pracownia komputerowa z Internetem
- opieka pedagoga szkolnego
- biblioteka szkolna
- e-nauczanie (szkolna platforma edukacyjna)
- zajęcia sportowe
- bogata oferta zajęć dodatkowych

W wyniku reformy systemu oświaty zmienia się sieć szkół w Błoniu. Obecnie w "pałacyku" na Narutowicza funkcjonuje Gimnazjum nr 2. Szkoła powstała w 1999 roku w budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 4 – placówki, która wychowała wiele pokoleń mieszkańców naszego miasta. W roku 2003 gimnazjum zdobyło w akcji "Gazety Wyborczej" tytuł "Szkoły z klasą". Lekcje w Gimnazjum odbywają się na jedną zmianę.

Języki obce w szkole
W Gimnazjum nr 2 wszyscy uczniowie uczą się j. angielskiego. Jako drugi język obcy mogą wybrać język niemiecki, język rosyjski lub język hiszpański. Osoby, które wybiorą język niemiecki mogą zdecydować się na naukę tego języka w wymiarze rozszerzonym (to jest 3 godziny tygodniowo, nauka ta jest bezpłatna).

Nauka języka niemieckiego w wymiarze rozszerzonym umożliwi chętnym uczniom przygotowanie się do zdobycia międzynarodowego certyfikatu językowego Fit in Deutsch.

Uczniowie zainteresowani rozwijaniem swoich umiejętności z języka angielskiego mogą przygotować się do zdobycia certyfikatów językowych PET i KET.

Gimnazjum nr 2 im Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu w roku szkolnym 2011/12 przystąpiło do programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół. Projekt Art and Development. Projekt zakłada dwuletnie partnerstwo czterech szkół: z Polski - Gimnazjum nr 2 w Błoniu, z Francji - Lycée Polyvalent Paul Langevin, z Austrii - BG/BRG Hallein i z Włoch - Liceo Scienifico Statale Elio Vittorini di Lentini.

Wyposażenie szkoły
Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

W szkole są pracownie przedmiotowe wyposażone w pomoce i sprzęt multimedialny (matematyczne, historyczna, biologiczna, chemiczna, geograficzna, fizyczna, polonistyczna, pracownie języków obcych, pracownia komputerowa), gabinet pedagoga, biblioteka i czytelnia z centrum multimedialnym, nowa sala gimnastyczna z zapleczem.

Zajęcia dodatkowe
W ofercie edukacyjnej szkoły są koła zainteresowań – historyczne, chemiczne, matematyczne, biologiczne oraz konsultacje przedmiotowe dla uczniów zainteresowanych uzupełnieniem wiadomości lub poprawą ocen. Potwierdzeniem wysokiego poziomu pracy dydaktycznej w Gimnazjum są wyniki uczniów osiągane na egzaminach gimnazjalnych. Uczniowie naszego Gimnazjum osiągają także bardzo wysoki poziom języka angielskiego, potwierdzany corocznymi nagrodami w konkurach ogólnopolskich.

Nieduży kameralny budynek, wyglądem przypominający bardziej pałacyk niż szkołę powoduje, że wszyscy się tu znają. Uczniowie nawiązują przyjaźnie na lata. Nauczyciele – otwarci i przyjaźni, choć wymagający – cieszą się ich sympatią. Nasze Gimnazjum to takie miejsce, gdzie człowiek może się dobrze czuć. Integracji uczniów sprzyjają ogólnoszkolne imprezy – Wigilia, konkursy z okazji Dnia Niepodległości, andrzejkowa dyskoteka i konkurs tańca, Dzień Wiosny i Dzień Dziecka – co roku spędzanie inaczej, szkolne konkursy tematyczne. Z okazji Dnia Niepodległości nie organizujemy sztywnej akademii "ku czci", ale konkursy, które zaangażują wszystkich do działania. W ten właśnie sposób – poprzez aktywność i działanie – staramy się kształtować postawy uczniów.

Uczniowie mają wiele okazji do samodzielnego działania – pracują w samorządzie szkolnym, prowadzą radiowęzeł, prowadzą akcję zbiórki pieniędzy dla domu dziecka, organizują konkursy Klubu Europejskiego. Warto podkreślić, ze Gimnazjum nr 2 jest szkołą bezpieczną. Takie są odczucia uczniów, taką opinię wydała również szkole kuratoryjna kontrola.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia. Oferujemy uczniom możliwość uczestnictwa w licznych zajęciach dodatkowych

Gimnazjum nr 2 to szkoła bezpieczna i przyjazna uczniom, gwarantująca wysoki poziom nauczania potwierdzony wynikami egzaminów i losami absolwentów, szkoła w której panuje szczególna atmosfera. To miejsce gdzie można twórczo i ciekawie spędzić trzy lata z niełatwego życia nastolatka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie