Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Sióstr Misjonarek Św. Rodziny

im. Bł. B. Lament

ul. Mickiewicza 43, 15-213 Białystok
tel./fax (85) 732-19-84
www:   http://www.szkola.misjonarki.ple-mail:   gimnazjum@misjonarki.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4557 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- języki obce: angielski, niemiecki
- wysoki poziom nauczania oraz wszechstronny rozwój ucznia
- wychowanie dzieci w oparciu o wartości chrześcijańskie
 

- zindywidualizowane podejście do ucznia
- spokojna i bezpieczna atmosfera
- opieka pedagogiczna, psychologiczna, logopedyczna
- nauka w klasach kilkunasto osobowych
- zajęcia z informatyki
- zajęcia fakultatywne, zgodne z zainteresowaniami dziecka
- sporty zimowe (jazda na łyżwach)
- wycieczki szkolne - krajoznawcze, historyczne i przyrodnicze
- wyjścia do kina, teatru i filharmonii
- spotkania z ciekawymi ludźmi
- udział w konkursach
- wyjazdy wakacyjne z pogłębioną formacją intelektualną i religijną
- rekolekcje dla Rodzin

Misja oraz tożsamość szkoły

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Św. Rodziny, jako organ prowadzący, dba o wysoki poziom edukacji w gimnazjum. Zapewnia uczniom jak najlepszą opiekę. Panujący w szkołach klimat tworzy poczucie bezpieczeństwa i rodzinną atmosferę.

W swej pracy jesteśmy otwarci na pozytywne, lecz sprawdzone zmiany współczesności, mające swe korzenie w Ewangelii Świętej. Wychowujemy uczniów w oparciu o jak najlepsze osiągnięcia oświaty polskiej – korzystając z jej historii. Umiejętnie czerpiąc z dorobku oświaty z przeszłości, z roztropną otwartością przyjmujemy to, co nowe. Zgromadzenie tworząc jak najlepsze warunki do nauki i wychowania w duchu i myśli Założycielki Bł. Bolesławy Lament, będącej Patronką szkoły, zachowuje tożsamość Szkoły Katolickiej i wypracowuje swoje własne tradycje oraz styl prowadzenia szkoły.

Edukacja realizowana w naszej szkole ma na celu pełny rozwój osoby, który prowadzi do wewnętrznej integracji i przygotowuje uczniów do podejmowania odpowiedzialnych wyborów dotyczących dalszej edukacji oraz wszelkich innych wyborów życiowych dokonywanych w oparciu o rozpoznawanie godności własnej osoby i zadań wobec innych.

Nasza szkoła spełnia wszelkie podstawowe wymogi oświatowe, posiada właściwą bazę materialną oraz wykwalifikowaną i dobrze ukierunkowaną duchowo kadrę pedagogiczną. Nad całokształtem działalności szkoły, opiekę i nadzór sprawuje Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Św. Rodziny z siedzibą w Komorowie. Natomiast działalność szkoły, jako instytucji oświatowej i katolickiej, zgodnie z przepisami prawa kościelnego, podlega nadzorowi i opiece Metropolity Białostockiego.

Cele i zadania szkoły pozostają w bezpośrednim związku z wiarą chrześcijańską, a wiara i etos religii katolickiej stanowią wartość nadrzędną wychowania i nauczania w szkole, co stanowi podstawę działalności statutowej placówki.

Proces wychowawczy w szkole opiera się na osobowej relacji nauczyciela i ucznia oraz na świadectwie życia dawanym wychowankom przez nauczycieli i wychowawców.

Szkoła główny nacisk w swojej pracy kładzie na opiekę, wychowanie oraz nauczanie. Stara się w szczególności przekazywać swoim uczniom miłość do Boga, Kościoła, Ojczyzny i każdego człowieka. Uczniowie zdobywając rzetelną wiedzę, uczą się umiejętności twórczego rozwiązywania problemów i podejmowania odpowiednich decyzji, a przede wszystkim kształtują w sobie dojrzałą wiarę.

Wysoki poziom nauczania szkoła zapewnia dzięki dobrze dobieranej i wykwalifikowanej, kochającej ucznia kadrze pedagogicznej, nauce w klasach kilkunastoosobowych, nauce języków obcych z podziałem na grupy zaawansowania, zajęciom przygotowującym uczniów do konkursów i olimpiad zewnętrznych.

Szkoła daje możliwość uczniom korzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych, w tym zajęć na lodowisku i basenie. Organizuje liczne wyjazdy, tj. wycieczki, kolonie, półkolonie, obozy, biwaki, spływy kajakowe. Udało się również nawiązać współpracę ze szkołami za granicą, czego rezultatem była wymiana między szkołami. Przez wyjazdy i wyjścia do teatrów, filharmonii, opery, muzeów, a także kin, umożliwiamy wychowankom kontakt ze sztuką i umiejętność właściwego jej odbioru.

W celu integracji społeczności szkolnej organizuje się "wieczory filmowe", zajęcia sportowe, bale i dyskoteki. Uczniowie biorą czynny udział w życiu Kościoła i Narodu przygotowując na terenie szkoły uroczystości religijne i patriotyczne, uczestnicząc w rekolekcjach i innych obchodach zewnętrznych.

Wiedząc, iż szkołę tworzą również Rodzice, kładzie się duży nacisk na dobrą i twórczą współpracę, poprzez bogatą ofertę skierowaną także dla nich. Są to Rekolekcje, Dni Rodziny, prelekcje i szkolenia prowadzone przez Kapłanów, Pedagogów i Psychologów.

Mamy nadzieję, że wychowywane i kształcone przez nasze szkoły dzieci i młodzież będą chlubą Kościoła i społeczeństwa.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie