Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum im. Ryszarda Koncewicza w Zespole Szkół

w Dobiegniewie

ul. Gdańska 8, 66-520 Dobiegniew
tel./fax (95) 761-11-59
www:   e-mail:   gimdobiegniew@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4252 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM IM. RYSZARDA KONCEWICZA W DOBIEGNIEWIE

- wykwalifikowana karda nauczycieli
- działalność wolontariatu
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- aktywne formy pracy
- szkoła bez przemocy
- liczne sukcesy sportowe

O nas

Działalność naszej placówki rozpoczęła się 1 września 1999 roku. Gimnazjum posiada 10 sal lekcyjnych, pracownię informatyczną, bibliotekę wraz z pracownią multimedialną i dwie sale gimnastyczne, które wykorzystuje wspólnie ze szkołą podstawową.

W grudniu 2008 roku oddany został do użytku kompleks sportowy przeznaczony dla szkoły podstawowej i gimnazjum wykonany w ramach programu "Orlik". Prowadzone są u nas zajęcia z dwóch języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego.

Oferujemy dużą ilość zajęć dodatkowych prowadzonych w ramach "godzin kartowych" przez nauczycieli lub związanych z realizowanymi programami edukacyjnymi starając się podnieść wyniki egzaminu gimnazjalnego i uzyskane przez uczniów oceny z poszczególnych przedmiotów.

W naszym gimnazjum mniejszy nacisk kładziemy na kwestię wygranej lub przegranej, natomiast sprawą podstawową jest dla nas jak najliczniejsze uczestnictwo uczniów w uprawianiu różnych dyscyplin sportowych, poprzez uczestnictwo w których uczniowie pracują nad swoim rozwojem i umiejętnością współdziałania w grupie.

Sport stanowi także źródło zabawy, kształtuje właściwe postawy sportowe poprzez dyscyplinę, współpracę, tolerancję i szacunek dla innych. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie bierze udział w zawodach różnego szczebla rywalizując m. in. w:
 • indywidualnych biegach przełajowych
 • sztafetowych biegach przełajowych
 • "Ratajadzie" - akcji "Młodzież przeciwko uzależnieniom"
 • biegach ulicznych - "Zdrowy styl życia bez uzależnień"
 • turniejach piłki nożnej i siatkowej

Dużym powodzeniem cieszą się imprezy organizowane na terenie szkoły, w które wplata się konkurencje sportowe i sprawnościowe, pokazy układów choreograficznych przygotowywanych przez uczniów wszystkich klas, a także rozgrywki sportowe w czasie realizowania projektów edukacyjnych związanych z obchodami "Dnia Dziecka", "Dnia Zdrowia" i akcji pod hasłem "Trzymaj Formę".

Uczniowie naszego gimnazjum odnoszą także corocznie sukcesy na szczeblu wojewódzkim w konkursach wiedzy o sporcie i olimpiadach organizowanych pod hasłem "Na olimpijskim szlaku". W szkole działa również Uczniowski Klub Sportowy "Dobiesław", pod opieką którego przeprowadzany jest program edukacyjny "Multimedialna Izba Pamięci" poświęcona działalności sportowej oficerów Oflagu IIC Woldenberg.

Corocznie rozgrywane są również turnieje międzyklasowe w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, unihokeja i tenisa stołowego. Gimnazjaliści uczestniczą także bardzo chętnie w wyjazdach grupowych na lodowisko, basen, w wycieczkach pieszych organizowanych po okolicy i zajęciach związanych z żeglarstwem. Jesteśmy też organizatorem spływów kajakowych związanych z realizacją projektów edukacyjnych pod hasłem: "Kajakiem przez wieś" i "Nowoczesna Edukacja".

Biblioteka szkolna...

Nasza biblioteka w istotny sposób wywiera wpływ na pracę szkoły. Z jej zbiorów korzystają uczniowie i pracownicy, a także ma w niej siedzibę Centrum Multimedialne z dostępem do Internetu. Biblioteka posiada również wideotekę dostępną dla uczniów i nauczycieli. Zawiera ona m. in. :
 • ekranizacje lektur
 • filmy przeznaczone do realizacji lekcji wychowawczych
 • filmowe adaptacje lektur szkolnych i programy edukacyjne

Posiadamy tu również czasopisma popularnonaukowe, księgozbiór naukowy i popularnonaukowy z wielu dziedzin wiedzy, pozycje literatury pięknej i zestawy lektur szkolnych.
...oraz świetlica

Świetlica w naszym gimnazjum jest przeznaczona dla wszystkich uczniów ze szczególnym uwzględnieniem uczniów, którzy dojeżdżają do szkoły. Praca wychowawcza i dydaktyczna opiera się na opracowanym rocznym planie pracy oraz tygodniowym rozkładzie zajęć. W miarę możliwości przeprowadzane są zajęcia plastyczne, techniczne, gry i zabawy edukacyjno-dydaktyczne oraz gry i zabawy ruchowe.

W ramach działalności świetlicy znaczące jest także wypełnianie zadań programu profilaktycznego, przeciwdziałanie patologiom społecznym i propagowanie profilaktyki prozdrowotnej. Ponadto corocznie przy współpracy z biblioteką szkolną organizowane są rozmaite konkursy i wyjazdy.
Zajęcia dodatkowe

Uczniowie naszej placówki mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych od wielu lat przez nauczycieli społecznie, dzięki czemu młodzież może podnosić swój poziom wiedzy i umiejętności, porównać swoje możliwości z rówieśnikami z innych szkół, zobaczyć co jest ich mocną stroną, a nad czym muszą jeszcze popracować.

Podopiecznym oferujemy:
 • kółko matematyczne
 • kółko geograficzne
 • Klub Europejski
 • kółko biologiczne
 • zajęcia piłki siatkowej dziewcząt
 • kółko biblijne
 • kółko chemiczne
 • kółko fizyczne
 • kółko historyczne
 • kółko BRD
 • kółko fizyczne dla klas II
 • zajęcia mitologiczne
 • kółko polonistyczne dla klas III
 • zajęcia muzyczno - teatralne
 • szkolne koło "Caritas"
 • Klub europejski klas III
 • kółko biologiczne dla pasjonatów
 • kółko chemiczne dla klas II
 • kółko języka niemieckiego


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie