Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2

im. Jacka Kuronia

Dziekanów Leśny, ul. Akinsa 6, 05-092 Łomianki
tel. (22) 751 56 58; tel./fax (22) 751-56-38
www:   http://www.dziekanowlesny.edu.ple-mail:   dziekanow_gimn_2@edu.apple.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4475 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 2

- pracownia informatyczka
- zajęcia dydaktyczne na wysokim poziomie
- opieka pielęgniarki, pedagoga szkolnego
- nauka dwóch języków obcych (do wyboru: j. rosyjski, j. angielski lub niemiecki)
- zajęcia wyrównawcze
- biblioteka szkolna
- działalność Samorządu Uczniowskiego

Z dniem 1 września 1999 roku założone zostało publiczne Gimnazjum nr 2 w Dziekanowie Leśnym. Jako siedzibę dla nowego gimnazjum wyznaczono budynek Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym przy ulicy Akinsa 6. Wybór patrona dla naszego Gimnazjum był sprawą od dawna oczekującą na zrealizowanie. Referendum zorganizowane w maju 2007 roku przez ówczesny samorząd szkolny wyłoniło spośród kilku kandydatów - Jacka Kuronia - nieżyjącego już działacza "Solidarności" i jednego z ludzi, którym zawdzięczamy wolną Polskę.
Święto nadania imienia Jacka Kuronia odbyło się we wtorek 23 marca 2010r. Z całą pewnością uroczystość tę trzeba zaliczyć do najważniejszych dla naszej społeczności.

Gimnazjum jest trzecim, ważnym etapem edukacyjnym w zreformowanym systemie oświaty. Skupia ono młodzież w wieku 13 – 16 lat, a więc w jej najbardziej skomplikowanym okresie rozwoju. W tym wieku młodzież jest wyjątkowo podatna na wpływy, zarówno te pozytywne jak i negatywne, ma nieugruntowany system wartości, często nie potrafi określić własnej tożsamości, znaleźć odpowiedź na nurtujące ją pytania.

Przed gimnazjum stoi zatem bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, którego zasadniczym elementem jest kształtowanie charakterów, konstruowanie spójnego systemu wartości, ułatwiającego rozumienie współczesnego świata i znalezienie w nim swojego miejsca, udzielanie odpowiedzi na ważne pytania. Cykl kształcenia trwa 3 lata, zajęcia dydaktyczne odbywają się od godziny 800.

Gimnazjaliści uczą się dwóch języków obcych wybranych spośród trzech: j. angielskiego, niemieckiego oraz języka rosyjskiego. W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące.
  • języka polskiego
  • dziennikarskie
  • dramatyczne
  • geograficzne
  • historyczne
  • matematyczne
  • fizyczne
  • chemiczne
  • ekologiczne
  • koło teatralne

Dla młodzieży której mocną stroną jest sport oferowane są zajęcia SKS. W sporcie uczniowie Gimnazjum odnoszą wiele sukcesów w różnych dziedzinach, szczególnie w unihokeju.

Szkoła wyposażona jest też w pracownię internetową z komputerami iMac, w której oprócz lekcji, odbywają się zajęcia kółka informatycznego. Nasza kadra pedagogiczna składa się wyłącznie z nauczycieli doświadczonych w swojej pracy, którzy nie boją się nowych czy trudnych wyzwań. Nauczyciele wprowadzają do swojego harmonogramu pracy nowoczesne i innowacyjne metody nauczania. Między kadrą a młodzieżą panują partnerskie stosunki oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu oraz wspólnym celu, którym jest poszerzanie wiedzy, a także zdobywanie i doskonalenie konkretnych umiejętności.

Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w dwóch salach gimnastycznych oraz na nowo wybudowanym boisku szkolnym. Szkolna biblioteka oferuje nam nie tylko dużą ilość egzemplarzy lektur szkolnych czy propozycji książkowych spoza programu, ale i inne pomoce naukowe. Warto tu wspomnieć o szkolnej filmotece, prenumerowanych tytułach prasowych czy różnego rodzaju edukacyjnych programach komputerowych. Można tu też skorzystać z Internetu albo w ciszy spędzić wolny czas.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie