Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 1

im. Marii Skłodowskiej- Curie

ul. Kochanowskiego 31, 48-100 Głubczyce
tel. (77) 485- 27-02
www:   http://www.g1glubczyce.wodip.opole.pl
e-mail:   g1glubczyce@wodip.opole.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4282 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM
im. Marii Skłodowskiej- Curie

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- przyjazna atmosfera
- wszechstronny rozwój uczniów
- języki obce: angielski, niemiecki
- dostęp do Internetu w każdej sali lekcyjnej
- sala komputerowa
- tablice interaktywne, projektory
- multimedialne sale do nauki języków obcych
- pedagog szkolny
- klasa sportowa

O NAS

Gimnazjum Nr 1 powstało w 1999 roku i mieści się w budynku dawnej Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ulicy Kochanowskiego 31 w Głubczycach. Patronką szkoły jest Maria Skłodowska-Curie, jej święto obchodzone jest 6 listopada.

Nasze gimnazjum to szkoła publiczna, posiadająca własny statut oraz plan rozwoju. W tym ostatnim ujęto podstawowe cele działalności placówki oświatowej tego typu. Są to m.in. efektywna praca dydaktyczna, opiekuńcza i wychowawcza, przygotowanie uczniów do członkostwa w Unii Europejskiej, szerzenie kultury i tradycji regionalnej.

Uczniowie gimnazjum mogą przejawiać swą aktywność angażując się w zajęcia pozalekcyjne oraz kółka przedmiotowe (np. informatyczne, ekologiczne, matematyczne, humanistyczne). Z powodzeniem biorą też udział w konkursach, m.in. "Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych". Od początku istnienia gimnazjum grupa uczniów pracuje w zespole redagującym gazetkę szkolną "Ściąga". Rozwijaniu zdolności artystycznych sprzyja działalność chóru gimnazjalnego, który już może się poszczycić sporymi sukcesami. Młodzież wraz z nauczycielami organizuje także Festyn Szkolny. Odbywa się on na terenie osiedla sąsiadującego ze szkołą i stanowi dobrą okazję do zaprezentowania dorobku gimnazjum oraz wykreowania pozytywnego obrazu placówki w środowisku.

Młodzież gimnazjum współpracuje również instytucjami lokalnymi, takimi jak Liga Ochrony Przyrody i Związek Harcerstwa Polskiego. Uczniowie biorą udział w akcjach zbierania żołędzi, konkursach i wystawach ekologicznych. Uczestniczą także w akcji "Betlejemskie Światełko Pokoju" oraz harcerskie ferie w szkole.

Gimnazjum zapewnia młodzieży rozwój w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. W tym celu powstała m.in. klasa sportowa (siatkówka), organizowane są turnieje i zawody sportowe, a także kontynuowana jest współpraca z Klubem Sportowym "Technik".

W dniach 18 – 25 września 2007roku po raz piąty młodzież z Gimnazjum nr 1 w Głubczycach została przyjęta przez rodziny partnerskie w Rockenhausen w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Program wymiany został przeprowadzony po raz kolejny przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży w Warszawie. Wymiana ta ma na celu nie tylko wzajemne poznanie nowych środowisk, ale także poznanie nowych tradycji i kultur. Ważnym przesłaniem tego międzynarodowego przedsięwzięcia jest również pokonywanie stereotypów, barier, zawieranie przyjaźni oraz poznawanie systemu i funkcjonowania szkolnictwa w Niemczech i w Polsce.

Strona niemiecka przygotowała dla młodzieży z Głubczyc wiele atrakcji (min. zwiedzanie zabytkowego miasta Trier, zwiedzanie muzeum minerałów i kopalni Weiße Grube oraz wsi celtyckiej Keltendorf, które to służyły wzajemnemu poznaniu i integracji młodzieży. Ważnym punktem tejże wymiany był również udział naszych uczniów i nauczycieli na lekcjach szkolnych, w których to brali udział wraz ze swymi niemieckimi partnerami. Dzieci wyrażały swoje opinie odnośnie przebiegu i sposobu prowadzenia lekcji a jednocześnie dostrzegały różnice w systemie organizacji i pracy na zajęciach szkolnych. Kolejną korzyścią wymiany młodzieżowej było łamanie barier i pokonywanie zahamowań w posługiwaniu się językiem obcym. Wprawdzie znajomość języków obcych naszych uczniów nie była doskonała jednak komunikacja przebiegała bez zastrzeżeń. Ostatnim pozostającym w pamięci ważnym akcentem naszego pobytu w Rockenhausen był Wieczór Europejski, który to służył ostatecznej ocenie i podsumowaniu naszej wizyty w Niemczech. Wieczorna degustacja pysznych potraw sporządzonych przez rodziny partnerskie sprzyjała wspólnym dyskusjom.

Należy przyznać, iż wymiana ta pozostawiła po sobie wiele pozytywnych refleksji. Nasza młodzież jest teraz bardziej odważna, samodzielna i dorosła a także pełna energii i chęci brania udziału w kolejnych wymianach młodzieżowych.

ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie