Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 7

w Gdyni

ul. Stawna 4-6, 81-629 Gdynia
tel. (058) 624-04-07, fax 624-23-63
www:   http://www.zs7.gdynia.pl
e-mail:   zsgdy@poczta.gdynia.pl
bibliotekazs7@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5884 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

DZIAŁALNOŚĆ OPIEKUŃCZA


- Świetlica
- Stołówka
- Biblioteka
- Pedagog szkolny
- Psycholog szkolny
- Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
- Pielęgniarka
- Gimnastyka korekcyjna
- Terapia pedagogiczna


Szkoła realizuje nastepujące cele i zadania:
  1. Umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy oraz kształcenie umiejetności niezbędnych do nauki na kolejnych etapach edukacyjnych; wspomaga ich wszechstronny rozwój osobowy.
  2. Kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi osobowości ucznia w wymiarze intelektualnym, psychicznym, społecznym, zdrowotnym, estetycznym, moralnym i duchowym stosownie do warunków szkoły.
  3. Stwarza uczniom życzliwą atmosferę sprzyjającą chęci i gotowości do nauki.
  4. Ukierunkowuje młodego człowieka w duchu humanizmu, by w przyszłości stał się odpowiedzialnym obywatelem, aktywnym w życiu społecznym, znającym tradycje i kulturę swojego narodu, a także świadomym przynależnożci do rodziny europejskiej.
  5. Upowszechnia wiedzę ekologiczną oraz kształci właściwe postawy wobec problemów ochrony środowiska.
  6. Przygotowuje do odpowiedzi na pytania współczesnego świata, w tym zwłaszcza do sprostania wymaganiom społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.
  7. Kształtuje człowieka troszczącego się o zdrowie własne i innych.
  8. Sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły.
BIBLIOTEKA

Biblioteka Zespołu Szkół Nr 7 w Gdyni przeznaczona jest dla uczniów dwóch szkół: Szkoły Podstawowej Nr 12 oraz Gimnazjum Nr 8. Składa się z wypożyczalni i czytelni.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór, dużą ofertę czasopism dla uczniów i nauczycieli, kasety video, kasety magnetofonowe, płyty CD i DVD, foliogramy, plansze. Ponadto dysponuje telewizorem, magnetowidem, rzutnikiem multimedialnym, rzutnikiem pisma, ekranem, odtwarzaczem DVD, kserokopiarką, nagrywarką CD i DVD, laminarką oraz posiada komputerową bazę danych zgromadzoną w programie bibliotecznym MOL, z którą można zapoznać się na pięciu komputerach. Praca nad bazą danych trwa, na bieżąco opracowywane są dane do kartoteki zagadnieniowej czasopism.

W bibliotece szkolnej co roku odbywa się pasowanie uczniów pierwszej klasy na czytelników oraz liczne konkursy dla najwytrwalszych czytelników.

Uczniowie wszystkich poziomów objęci są stałą edukacją czytelniczą i medialną i co najmniej dwa razy w roku uczestniczą w tzw. lekcjach bibliotecznych, ponadto często korzystają z czytelni, w której oglądają projekcje filmów lub uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

ŚWIETLICA SZKOLNA

W szkole funkcjonuje świetlica, do której uczęszczają uczniowie kl. I-III SP, których Rodzice pracują. Nauczyciele świetlicy konsekwentnie realizują zadania wynikające z rocznego i miesięcznych planów pracy. Na terenie świetlicy odbywajš się zajęcia: umysłowe, plastyczno-techniczne, umuzykalniające, gry i zabawy oraz zajęcia rekreacyjne.

Dzieci uczęszczające do świetlicy biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych w ramach planu pracy świetlicy, a także wynikających z oferty pozaszkolnej. Nauczyciele świetlicy wraz z uczniami swoimi inicjatywami starają się włączać w imprezy o charakterze ogólnoszkolnym np. w ubiegłym roku przygotowali Jasełka oraz "Wiązankę Tańców Europejskich" z okazji Festynu Rodzinnego pt. "Dzień Wiosny w Europie". W świetlicy organizowane są również imprezy okolicznościowe, np. Andrzejki, spotkanie opłatkowe, Dzień Dziecka.

Pracownicy świetlicy na bieżąco konsultują problemy uczniów uczęszczających do świetlicy z wychowawcami klas, pedagogiem i psychologiem szkolnym w celu zwiększenia efektywności oddziaływań wychowawczych. Wychowawców informujemy również o sukcesach i przejawach pozytywnego zachowania ich uczniów.

Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 12 mogą korzystać z obiadów przygotowywanych w stołówce szkolnej. Obiady przygotowywane są ze świeżych produktów, a koszt jednego obiadu wynosi 2 zł. Oprócz obiadów pełnopłatnych w szkole przygotowywane są również obiady dla uczniów, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej - ogółem 77 obiadów bezpłatnych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie