Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Katolickich

im. Jana Pawła II

ul. Rymarska 40, 81-168 Gdynia
tel. (058) 665-42-80
www:   http://www.gsd.gda.pl/katolike-mail:   wcich@diecezja.gda.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3598 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- klasa Ia - angielski
- klasa Ib - niemiecka
- klasa Ic - matematyczna

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
przedmioty rozszerzone:

- Oddział A
 • grupa filologiczna
 • grupa prawnicza

 • - Oddział B
 • grupa politechniczna
 • grupa medyczna


 • Z dumą możemy dziś powiedzieć: nasza Szkoła, skupiająca obecnie 450 uczniów, cieszy się dynamicznym rozwojem, łączy wychowanie klasyczne z wyzwaniami współczesności. Dbając o czytelność programów dydaktyczno-wychowawczych, jak również relacji międzyludzkich, w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni bardzo wyrazisty staje się, z jednej strony, Lucius Annaeus Séneca z myślą klasyczną: Jeśli nie znasz portu przeznaczenia, wiatry pomyślne nie będą ci wiały, a z drugiej, Patron Szkoły - Jan Paweł II z propozycją harmonijnego łączenia wiary i rozumu, jako dwóch skrzydeł unoszących rozum ludzki ku kontemplacji prawdy. To wszystko sprawia, że nasza Szkoła cieszy się bardzo dobrą opinią w środowisku lokalnym i zaprasza wielu kandydatów i sympatyków na wstępne egzaminy kierunkowe. Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele i Uczniowie bardzo starają się już dziś jak najlepiej pracować na dobre imię Gimnazjum i Liceum Katolickiego im. Jana Pawła II, Ojczyzny i Kościoła w przyszłości.

  Liceum i Gimnazjum Katolickie jako wspólnota osób Kościoła i rodziny są instytucją, gdzie młodzi ludzie dojrzewają do swych przyszłych, dorosłych już zadań. Społeczeństwo polskie potrzebuje dziś dobrych szkół katolickich, które nie tylko kształcą, ale i formują osobę ludzką. W jednym z numerów "Gwiazdy Morza" opublikowano wyniki ankiety, którą wśród swoich szkolnych kolegów przeprowadzili w Gdyńskim Liceum Katolickim redaktorzy "Kącika Młodych". Z pytaniem "Dlaczego szkoła katolicka?" zwrócono się do uczniów klas pierwszych. Oto ich odpowiedzi:

  • W szkołach podstawowych można wpaść w różnego rodzaju nałogi, natomiast w mojej szkole nie ma takiej możliwości. Wybrałem szkołę katolicką, ponieważ wiedziałem, że nie będzie tu papierosów, alkoholu czy narkotyków. Moje oczekiwania się spełniły. Mile zaskoczyła mnie doskonale wyszkolona kadra, a przede wszystkim jej podejście do uczniów.
  • Dlaczego szkoła katolicka? Dlatego, że: modlimy się zawsze przed lekcjami wszyscy razem, szanujemy się nawzajem, każde złe zachowanie jest surowo karane (po prostu wylatuje się ze szkoły).
  • Wybrałam się do tej szkoły, ponieważ wiedziałam, że tutaj nie spotkają mnie stresy, które towarzyszyły mi w szkole podstawowej.
  • Wybrałem tę szkołę, ponieważ chciałem uczyć się w wierze chrześcijańskiej. Szkołę zaproponowali mi rodzice, ale nie żałuję wyboru. Nauczyciele są bardzo wymagający, ale mili.
  • Moi znajomi byli zaszokowani, kiedy dowiedzieli się, że będę chodzić do katolickiej szkoły. Kojarzyło im się to z nie wiem jakimi obowiązkami. Tak mnie zdenerwowali, że zaprosiłam ich do mojej szkoły. Przyszli i ... nie chcieli wyjść. Strasznie im się tu spodobało. I teraz mi zazdroszczą.
  • Wybrałam tę szkołę, ponieważ wydała mi się lepsza od innych. Według mnie ta szkoła lepiej przygotuje mnie do matury. Jest mniej uczniów w klasach i nauczyciele więcej od nas wymagają. Poziom w szkole katolickiej jest wyższy. Poza tym wszyscy się znają i są dla siebie mili. Na konsultacjach nauczyciele pomagają w zrozumieniu materiału, którego nie opanowaliśmy. Mimo, iż nie pochodzę stąd i jestem daleko od osób, które znam, cieszę się, że podjęłam dobrą decyzję i że uczęszczam do tej szkoły. Uczniowie jak i nauczyciele bardzo serdecznie mnie przyjęli, z czego ogromnie się cieszę, a przy okazji wszystkim za to dziękuję.
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie