Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

ul. Stelmaszczyka 4, 84-140 Jastarnia
tel. (58) 675-21-22
www:   http://jastgim.szkolnastrona.ple-mail:   jastgim@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2786 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- mało liczebne klasy
- wysokie efekty kształcenia
- udział z sukcesami w konkursach, zawodach, olimpiadach
- nauka języka kaszubskiego dla chętnych
- dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
- propagowanie zdrowego stylu życia

Gimnazjum w Jastarni zostało utworzone zgodnie z reformą systemu oświaty w dniu 15 kwietnia 1999 r. Swoją pracę dydaktyczną szkoła rozpoczęła 1 września tegoż roku.
Od początku istnienia szkoły oprócz zajęć obowiązkowych wynikających z ramowego planu nauczania funkcjonowały w niej dodatkowe zajęcia pozalekcyjne głównie sportowe i przedmiotowe w tym nauka dodatkowego języka obcego jakim był język niemiecki. Staramy kultywować tradycje regionalne poprzez naukę języka kaszubskiego oraz udział naszej młodzieży w konkursach mowy kaszubskiej. Nasi absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w wybranych przez siebie szkołach ponad-gimnazjalnych.

Realizujemy Program Wychowawczy oparty na wartościach narodowych, regionalnych i katolickich ze szczególnym uwzględnieniem nauk papieża Jana Pawła II, jego ideałów i wartości ponadczasowych. Realizujemy Program Profilaktyczny propagujący zdrowy styl życia.

Oferta i atuty szkoły
Uzyskujemy wysokie efekty kształcenia potwierdzone wynikami egzaminów gimnazjalnych.

Bierzemy udział i odnosimy sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych, szkoła posiada ośmiu finalistów konkursów przedmiotowych z biologii, chemii, matematyki i informatyki).

Prowadzimy naukę języka kaszubskiego na wniosek rodziców złożony do dyrektora gimnazjum w czasie zgłaszania dziecka do szkoły.

Organizujemy zajęcia terapii pedagogicznej, rewalidacji indywidualnej, socjoterapii dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych legitymujących się aktualną opinią lub orzeczeniem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Uczymy w małych liczebnie klasach.

Posiadamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych finansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny. Są to głównie zajęcia matematyczno - przyrodnicze i humanistyczne ukierunkowane na zajęcia wyrównawcze i przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, zajęcia językowe, informatyczne, teatralne, humanistyczne i naukowe.

Organizujemy uroczystości szkolne oraz o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym: wieczornice poetyckie, przeglądy zespołów sportowo-tanecznych, przeglądy kolęd i pastorałek, Dni Regionalne, Europejskie i Papieskie (w zależności od potrzeby).

Wychowanie
W szkole realizowany jest Program Wychowawczy, którego najważniejszymi zagadnieniami są działania związane z patronem szkoły Janem Pawłem II-gim, a także wychowanie patriotyczne obywatelskie, regionalne i ekologiczne . W oparciu o te zagadnienia szkoła organizuje uroczystości imprezy i apele zarówno szkolne oraz lokalne.

Profilaktyka
Program Profilaktyczny szkoły opiera się głównie na propagowaniu zdrowego stylu życia, a jego głównym elementem są Dni Profilaktyki, które odbywają się zawsze jesienią pod hasłem „Dziękuję...nie palę, nie piję, nie biorę". Dni te realizowane są jako projekt edukacyjno-wychowawczy finansowany głównie przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie