Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

im. Adama Mickiewicza

ul. Gimnazjalna 3 , 64-530 Kaźmierz
tel. (061) 29-56-092
www:   http://www.gimnazjumkazmierz.pl/5722.htmle-mail:   gimkazmierz@box43.pl
sekretariat@gimnazjumkazmierz.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1980 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- biblioteka
- pracownia komputerowa
- nauka języka niemieckiego i angielskiego
- sala gimnastyczna, boisko sportowe
- opieka pedagoga szkolnego
- Samorząd Uczniowski
- różnorodne koła zainteresowań


O szkole

W kaźmierskim gimnazjum naukę pobiera 299 gimnazjalistów zgromadzonych w 13 oddziałach. Uczniowie pochodzą z Kaźmierza i 18 okolicznych wiosek. W szkole uczy 27 nauczycieli. Do dyspozycji uczniów gimnazjum są także pani sekretarka, 10 osób personelu administracyjno-porządkowego oraz pani higienistka.

W trzecim roku istnienia naszej szkoły dzięki Radzie Rodziców oraz 35 prywatnym fundatorom szkoła otrzymała sztandar wykonany przez pracownię pp. Rynkowskich z Poznania.

Wycieczki

Nasza szkoła organizuje wspólne wycieczki, zarówno autokarowe (np. do Pragi, Krakowa, Wieliczki, śladami Adama Mickiewicza, w Góry Świętokrzyskie, w Karkonosze), jak i wycieczki rowerowe oraz piesze po najbliższej okolicy, rajdy integracyjne, wyjazdy na spektakle teatralne, na seanse filmowe do kin poznańskich, na koncerty "Pro Sinfoniki".

Projekty edukacyjne

Organizacja projektów edukacyjnych już na stałe wpisała się w tradycję naszego gimnazjum. W listopadzie obchodzimy Dzień Polski (projekt p. Anny Kubiak i p. Małgorzaty Nowak), w grudniu (od 2002 roku) Święto Gimnazjum - Dzień Patrona - projekt przygotowywany przez p. Małgorzatę Hamrol. W marcu natomist projekt pań Małgorzaty Nowak i Renaty Antkowiak - Wielcy Odkrywcy i Naukowcy. W kwietniu obchodzimy Dzień Języka Angielskiego, a 1 czerwca Dzień Ziemi przygotowany przez p. Malinowską.

Samorząd, Pedagog, Pielęgniarka Szkolna

Olbrzymią rolę w życiu szkoły odgrywa Samorząd Uczniowski, którego opiekunką jest p. Małgorzata Filipiak. Samorząd jest organizatorem dyskotek szkolnych, zbiórek makulatury oraz wspomaga akcje charytatywne - od początku istnienia Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, fundacje: NASZ DOM (Góra Grosza), SERCE, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom LIVER. Samorząd organizuje także zbiórkę żywności w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Osobą wspierającą prace SU jest pedagog szkolny p. Danuta Pielucha. Pani pedagog to dobry duszek naszego gimnazjum, która potrafi rozwiązać każdy uczniowski problem.

Akcje ekologiczne

Od kilku lat działa w naszej szkole Koło Ekolgiczne, którego opiekunką jest p. Bożena Malinowska. Koło aktywnie wspiera ochronę przyrody organizując akcje Sprzątanie Świata, Dzień Ziemi, zbiórkę surowców wtórnych oraz prowadząc ekologiczną kampanię informacyjną. W lutym 2005r. nasze gimnazjum otrzymało certyfikat za upowszechnianie działań proekologicznych w środowisku lokalnym w ramach programu "Raban! Recykling, a nie bałagan".

Szkolne Koło PCK

Szkolne Koło PCK działa w Gimnazjum w Kaźmierzu od października 2003r. Obecnie zrzesza 34 członków, a opiekunką Koła jest p. Renata Antkowiak. Głównymi zadaniami Koła jest kształtowanie wśród młodzieży postawy gotowości niesienia pomocy innym oraz uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka.

Akcje charytatywne przeprowadzone przez Koło:

  • zbiórka pieniędzy na rzecz rodzin poszkodowanych w wyniku tragicznego w skutkach zawalenia się dachu hali w Katowicach,
  • rozprowadzenie 200 cegiełek PCK "Pomóż nam pomagać",
  • zbiórka żywności w ramach akcji "Walka z Głodem".

Gimbus

  We wrześniu 2002 r. nasza szkoła otrzymała od Ministerstwa Edukacji i Sportu nowy autobus GIMBUS , dzięki któremu młodzież punktualnie dociera do szkoły,a kierowcy: G.Skabara, A. Nowacki, P. Łopata dbają o to, aby przewozy były bezpiecznie i przyjemne.

Galeria


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie