Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

im. Henryka Sienkiewicza

ul. Pionierów 13, 74-300 Myślibórz
tel. (95) 747-26-85
www:   http://www.gimnazjummysliborz.pl
e-mail:  

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6527 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- klasa sportowa: profil lekko atletyczny
- klasa sportowa: profil trójbój nowoczesny
- klasa sportowa: profil strzelecki
- klasy ogólne
- klasa językowa z dodatkową godziną języka angielskiego i niemieckiego

- dobrze wyposażona baza dydaktyczna
- wysoki poziom nauczania
- ciekawe zajęcia sportowe
- aktywne metody pracy
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- liczne zajęcia pozalekcyjne

W klasach sportowych w ramach programu nauczania dla uczniów przewiduje się 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu; 4 godziny z siatki godzin oraz 6 godzin treningu.

Szkoła nosi nazwę Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza. Organem prowadzącym Gimnazjum jest Rada Miejska w Myśliborzu. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Gimnazjum jest trzyletnią, obowiązkową szkołą dla uczniów z obwodu szkolnego określonego w uchwale Rady Miejskiej. Granicami obwodu Gimnazjum są granice administracyjne gminy Myślibórz. Szkoła umożliwia przyjęcie ucznia spoza obwodu szkoły. Zasady przyjęcia do Gimnazjum uczniów z terenu innej gminy określa organ prowadzący szkołę.

Szkoła zapewnia:

  • kompetentnych nauczycieli i wychowawców
  • możliwość nauki języków obcych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego
  • opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji
  • poszanowanie praw ucznia
  • warunki prawidłowego rozwoju psychofizycznego i rekreacji
  • możliwość poznawania regionu i kraju

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Świetlica
W Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Myśliborzu funkcjonuje świetlica szkolna. Praca świetlicy prowadzona jest w oparciu o plan pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły. Celem działań świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrabiania prac domowych.

Prowadzenie przez świetlicę zorganizowanych zajęć ma na celu nauczenie uczniów umiejętnego zagospodarowania czasu wolnego. Chroni ich przed nudą i daje możliwość wykorzystania go zgodnie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami. Zajęcia świetlicowe mają za zadanie wspierać wielokierunkowo rozwój psychiczny i emocjonalny dzieci.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.

BEZPIECZEŃSTWO

Szkoła zapewnia bezpieczeństwo uczniom poprzez monitoring miejsc szczególnie niebezpiecznych, dyżury nauczycieli i pracowników niepedagogicznych pełnionych w czasie przerw, przed lekcjami i po ich zakończeniu, zgodnie z regulaminem dyżurów. Zainstalowanie i aktualizowanie na stanowiskach komputerowych dla uczniów oprogramowania zabezpiecza przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla prawidłowego rozwoju psychicznego i moralnego uczniów, a w szczególności treści pornograficznych, treści eksponujących brutalność i przemoc, zawierających zachowania naruszające normy obyczajowe, propagujące nienawiść i dyskryminację.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie