Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 42

im. H. Sienkiewicza

ul. Świętego Jerzego 6/10, 61-546 Poznań
tel. (61) 833-38-35
www:   http://www.gimnazjum42.poznan.pl
e-mail:   gimnazjum42@interia.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4346 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Gimnazjum istnieje od 1999 roku. Wtedy to nadano oficjalnie imię szkole: Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza. Od tego momentu nasza szkoła rozwijała, kształciła, wychowywała i inspirowała setki młodych ludzi.

Dziś w naszej szkole pracuje kadra doskonale przygotowanych i wykształconych pedagogów. Nauczyciele nie tylko prowadzą w ciekawy i niebanalny sposób zajęcia edukacyjne ale pomagają uczniom rozwijać swoje zainteresowania i zdolności na licznych kolach przedmiotowych. Uczniowie mogą korzystać z szerokiego wachlarza bezpłatnych zajęć dodatkowych. Dla słabszych uczniów utworzono zajęcia wyrównawcze.

Prowadzimy również klasy ze specjalnie dostosowanym programem nauczania: klasy przysposabiające do pracy i klasy terapeutyczne. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki, czytelni, sali komputerowej, sali gimnastycznej, stołówki, sklepiku. Kilka klas wyposażono w tablice multimedialne, które nauczyciele wykorzystują w czasie prowadzenia zajęć edukacyjnych. W szkole odbywają się liczne konkursy, wystawy, imprezy, organizowane są wycieczki, apele, przedstawienia teatralne, wyjścia do kina, teatru, opery i muzeów.

Comenius w Gimnazjum nr 42

Po zaakceptowaniu projektu nasza szkoła dostała się do programu Comenius i brała w nim udział w latach 2009-2010.
Szkołami partnerskimi były: gimnazjum w Fertőd na Węgrzech i gimnazjum w Köln w Niemczech. Uczniowie zapoznali się na początku poprzez Internet (na platformie e-twinning), a nauczyciele spotkali się po raz pierwszy w Kolonii, gdzie omówili plan wspólnych działań. Koordynatorem szkoły polskiej była pani Krystyna Wilkus, nauczycielka języka niemieckiego. W pierwszym roku trwania projektu odbyliśmy podróż do Niemiec (marzec) i na Węgry (maj), a w następnym gościliśmy w Poznaniu uczniów, nauczycieli i dyrektorów z wszystkich krajów partnerskich.
Udział w projekcie pozwolił uczniom poznać inne kraje i ich kulturę, nawiązać przyjaźnie trwające do dziś i poszerzyć umiejętności z języków obcych oraz przedmiotów, których dotyczyły wybrane przez nas i opracowywane w grupach międzynarodowych tematy ( biologia, geografia, historia, muzyka)

Comenius jest programem adresowanym do nauczycieli i uczniów. Obejmuje wszystkie kraje Unii Europejskiej, Islandię, Liechtenstein, Norwegię i Turcję. Głównym jego celem jest zapoznanie młodych ludzi z kulturą innych narodów poprzez osobiste kontakty i spotkania.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie