Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 2

im. Adama Tytusa Działyńskiego

ul. Hangarowa 14, 60-409 Poznań
tel./fax. (61) 841-74-10
www:   http://www.szkolatytusa.pl
e-mail:   zs2pg@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11028 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 22

- oddział przedszkolny
- klasa dwujęzyczna - klasa z językiem niemieckim oraz z językiem angielskim
- klasa językowa z językiem angielskim
- opieka pedagoga, psychologa
- ciekawe zajęcia edukacyjne
- od drugiej klasy prowadzona jest nauka i doskonalenie pływania
- opieka medyczna
- doskonale wyposażona biblioteka
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- świetlica, szkolna stołówka

GIMNAZJUM NR 68

- bogata oferta nauki języków obcych
- nowoczesna sala komputerowa ze stałym
łączem internetowym

- prężnie działający Samorząd Uczniowski
- owocna współpraca z rodzicami i Radą Osiedla Wola
- profesjonalna kadra nauczycielska
- sala gimnastyczna, aula

"Szkoła to miejsce,gdzie nie tylko nauczyciele,
ale przede wszystkim uczniowie,powinni się czuć dobrze."
Szkoła, przy ul. Hangarowej 14 w Poznaniu rozpoczęła swoją pracę w dniu 1 września 1965 roku, jako Szkoła Podstawowa nr 22, dla 360 uczniów.

W miarę pojawiania się kolejnych "wyży demograficznych" zaistniała konieczność dobudowania północnego skrzydła, w którym znalazły się pracownie: biologiczna, plastyczna, muzyczna, fizyko-chemiczna, polonistyczna i geograficzna.

Reforma oświaty spowodowała powstanie Gimnazjum nr 68, które, zgodnie z aktem założycielskim rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 września 1999 r. W roku 2003 powstał Zespół Szkół nr 2.

Dla różnych grup wiekowych, zgodnie z potrzebami określanymi przez nauczycieli uczących w danych klasach, prowadzone są zajęcia wyrównawcze, logopedyczne i gimnastyka korekcyjna. "Szkoła Tytusa" zapewnia profesjonalną pomoc psychologiczno-pedagogiczną (w szkole w pełnym wymiarze godzin są zatrudnieni: pedagog i psycholog).

Sale lekcyjne są sukcesywnie remontowane i wzbogacane w nowoczesny sprzęt multimedialny. Od stycznia 2012 roku szkoła ma WI-FI. Szkoła ma też salę gimnastyczną, aulę, stołówkę szkolną oraz 2 świetlice. W bibliotece szkolnej realizowany jest ciekawy i nowatorski program edukacji czytelniczej.

Zespół Szkół Nr 2 rozbudza pasję do nauki u swoich uczniów. Starannie stworzony program nauczania utrwala wiedzę potrzebną im, by przewodzić w wybranych przez uczniów zawodach. Osiągnęliśmy niezwykle wysoki poziom przeprowadzanych zajęć dzięki szerokiej gamie metod nauczania oraz zachęcaniu uczniów do brania aktywnego udziału w zajęciach lekcyjnych. Mogą oni w ten sposób poczuć, że biorą udział w procesie nauczania, co motywuje ich do dalszego działania i samodzielnej nauki pokonywania własnych barier.

Dobrowolne zajęcia pozalekcyjne pozwalają uczniom na przeniesienie teoretycznego materiału edukacyjnego poznanego na lekcjach, do praktycznego świata jego zastosowań. Nauczyciele dostarczają pomysłów i zachęcają uczniów do przejęcia inicjatywy. W ten sposób uczniowie ćwiczą kreatywność, sami ustalają sobie cele oraz nabywają cenną wiedzę praktyczną.

ATUTY SZKOŁY

Szkoła usytuowana jest w dzielnicy Wola na osiedlu domków jednorodzinnych. Ma zapewnioną stałą ochronę renomowanej firmy, posiada monitoring. Zajęcia odbywają się w przestrzennych salach.

Atuty szkoły:
 • bogata oferta języków obcych
 • prężnie działający Samorząd Uczniowski
 • owocna współpraca z rodzicami i Radą Osiedla Wola
 • Centrum informacji z biblioteką i kawiarenką internetową
 • profesjonalna kadra nauczycielska oraz opieka pedagogiczno-psychologiczna
 • pomoc medyczna
 • stołówka oferująca smaczne i tanie obiady
 • sklepik szkolny "U Tereski"
 • sala gimnastyczna, aula
 • każdy uczeń posiada osobistą szafkę zamykaną na klucz
 • boisko (sztuczna trawa) z kortem tenisowym
 • częste kontakty z Teatrem Nowym, Teatrem Animacji oraz Teatrem Wielkim
 • co roku organizujemy "Galę Prymusiaków", podczas której nagradzamy wybitnych uczniów
 • uczniowie redagują gazetkę "KERMIT"
 • uroczyście obchodzimy święta narodowe i ważne rocznice (organizujemy apele, akademie, wystawy tematyczne, przedstawienia)
 • organizujemy międzyszkolny turniej tańca oraz festyn parafialno-szkolny)

 • Program edukacyjny dostarcza wielu wartościowych doświadczeń w zróżnicowanych działach tematycznych. Wspieramy uczniów w odnajdowaniu i rozwijaniu swoich najmocniejszych stron. Pomagamy w osiąganiu doskonałych rezultatów nawet w dziedzinach, w których czekają ich najcięższe wyzwania. Nauczyciele przedstawiają praktyczne zastosowania dla każdej dziedziny wiedzy, której uczą. Motywuje to uczniów do nauki i uświadamia im, jak ważny jest to materiał. Planujemy poszczególne lekcje tak, aby były zorientowane na aktywne nauczanie, prowokowały uczniów do dalszej nauki i motywowały do samorozwoju.

  Szkoła realizuje niezwykle ciekawe projekty międzynarodowe i multikulturowe, a także realizuje projekty unijne z funduszy EFS.

  Języki obce w "Szkole Tytusa"
  W naszej ofercie edukacyjnej znajdują się dwa języki obce:
  • język angielski (od klasy pierwszej szkoły podstawowej)
  • język niemiecki (jako drugi język w gimnazjum)

  W naszej szkole uczymy języków obcych nie tylko na lekcjach, ale także podczas wielu dodatkowych zajęć takich jak: warsztaty, konkursy, dodatkowe konsultacje, imprezy kulturalne.

  Nasi nauczyciele posiadają nie tylko doświadczenie w nauczaniu, ale również doskonałe przygotowanie. Entuzjazm, szkolenia oraz monitoring postępów są podstawą sukcesu. Stawiamy na jakość nauczania języków obcych! Sale lekcyjne są wyposażone w sprzęt AV oraz narzędzia niezbędne do prowadzenia interesujących i motywujących zajęć! W sali językowej jest projektor multimedialny oraz nakładka interaktywna. Uczniowie na początku roku szkolnego piszą test kompetencji. Podział na grupy uwzględnia poziom zaawansowania języka.

  ŚWIETLICA

  W szkole funkcjonuje świetlica szkolna czynna codziennie od godziny 6.30 do 16.30.

  Świetlica zajmuje dwa pomieszczenia. Świetlica górna to miejsce odpoczynku i zabaw zerówek. Miejsce przystosowane do swobodnych zabaw naszych najmłodszych milusińskich.

  Świetlica dolna zajmuje pomieszczenie na parterze szkoły. Do tej świetlicy uczęszczają dzieci z klas I - III. Tutaj znajduje się kącik komputerowy, stoliki do odrabiania lekcji, kącik gier i zabaw oraz TV.

  W naszej szkole znajduje się także kuchnia i stołówka, wszystkie chętne dzieci mogą zjeść tutaj pyszne domowe obiady

  SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

  Dla dzieci 5 i 6-letnie uczęszczających do "zerówek" prowadzone są odrębne zajęcia według programu dla nich dostosowanego, w oddzielnym pomieszczeniu. Wiele zajęć realizowanych jest na świeżym powietrzu w ogródku przyszkolnym wyposażonym w nowoczesny, bezpieczny zestaw zabawowy.

  Odział przedszkolny i edukacja wczesnoszkolna mają zajęcia w wydzielonej części budynku. Pomieszczenia wyposażone są w odpowiednie meble, pomoce dydaktyczne i zabawki przystosowane do pracy z dziećmi od 5-lat. Oddzielna łazienka spełnia wymagania maluchów. Rodzice nie muszą się obawiać, że maluszki mogą być narażone na niewłaściwe traktowanie ze strony starszych uczniów. Wystrój korytarzy i sal przyjaźnie nastraja dzieci i rodziców do nauki i zabawy.

  W czasie ferii zimowych i wakacji letnich szkoła jest otwarta dla uczniów. W lipcu organizowane są półkolonie i wycieczki po Wielkopolsce.

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

  Wypełnij formularz >>>
  Od 20tu lat najpopularniejszy
  i największy
  informator branży edukacyjnej

  - przedszkola, szkoły, uczelnie
  -kolonie, zielone szkoły
  - inne jednostki

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie