Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum

im. Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku

ul. Nowy Świat 12, 84-100 Puck
tel./fax (058) 673-27-43
www:   http://www.puckgim.republika.pl/e-mail:   puckgim@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3269 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- czytelnia, świetlica
- dwa gabinety informatyczne
- zawody sportowe i konkursy
- zajęcia rewalidacyjne, terapii
- biblioteka z zasobnym księgozbiorem
- dwa języki obce: angielski, niemiecki
- dobrze wyposażone sale gimnastyczne
- ciekawa oferta różnych kół zainteresowań
- opieka pedagoga i psychologa szkolnego

O szkole

Szkoła zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną, fachową i rzetelną kadrę pedagogiczną, która wspomaga uczniów nie tylko w zdobywaniu wiedzy ogólnej, ale także w rozwijaniu innych umiejętności i zainteresowań.

W gimnazjum są dobrze wyposażone dwie sale gimnastyczne, dwa gabinety informatyczne jest biblioteka z zasobnym księgozbiorem, czytelnia oraz świetlica. W szkole pracują różne koła zainteresowań. Informacje o dniach i godzinach ich spotkań są w gablocie przy wejściu do szkoły.

Uczniowie startują w zawodach sportowych i konkursach. Bardzo często odnoszą sukcesy. Świadczą o tym dyplomy (powieszone na parterze) i nagrody. 17 marca 2000 roku gimnazjum otrzymało sztandar oraz imię Morskiego Dywizjonu Lotniczego.

Program wychowawczy

Nadrzędnym celem wychowawczym działań naszego gimnazjum jest skuteczne wspieranie osiągania przez uczniów pełni ich rozwoju osobowego. Kierując się:

  • zasadami zapisanymi w preambule ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,
  • wskazanymi przez nią zasadami zawartymi w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Pakcie Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Konwencji Praw Dziecka,
  • respektując chrześcijański system wartości, a za podstawę nauczania i wychowania przyjmując zasady etyki,
stawiamy sobie za cel wychowanie człowieka wrażliwego, kulturalnego, tolerancyjnego i odpowiedzialnego, mającego poczucie własnej wartości, akceptującego siebie, budującego poprawne relacje z innymi. Dążymy do rozwijania u młodzieży miłości ojczyzny, poszanowania dla polskiego i regionalnego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu na wartości kultur Europy i świata.

Nauczyciele naszego gimnazjum, wspierając rodziców w ich działaniach wychowawczych, realizują zadania zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 sierpnia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.

Biblioteka

Biblioteka gimnazjum działa od 01.09.1999 roku. Lokal oraz część zbiorów biblioteka przejęła po zlikwidowanej Szkole Podstawopwej nr 2 w Pucku. Od 2005 roku pomieszczenie czytelni zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Godziny otwarcia biblioteki umożliwiają odwiedzanie jej zarówno przed lekcjami jak i po lekcjach.

Szeroko rozbudowany warsztat informatyczny biblioteki - katalogi, kartoteki, teczki tematyczne, dostęp do Internetu - pozwalają uczniom na uzyskanie potrzebnych im informacji, które wykorzystują na lekcjach, kółkach zainteresowań, a także przygotowując się do konkursów i olimpiad. Biblioteka poza księgozbiorem, czasopismami posiada bogate zbiory multimedialne. Są to encyklopedie, atlasy i multimedialne programy nauczania do poszczególnych przedmiotów. Oprócz funkcji informacyjnej biblioteka pełni funkcję rekreacyjną. Sprzyja temu estetyczny, przyjemny, lokal biblioteczny, a także osobowość bibliotekarzy. Dla niektórych uczniów biblioteka jest miejscem gdzie czują się akceptowani, doceniani, ważni. Uczniowie ci pod kontrolą bibliotekarza wykonują różne zadania, co umożliwia w rezultacie szybką skuteczną obsługę czytelnika.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie