Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 5

im. J. Wybickiego

ul. Hoża 3, 71-699 Szczecin
tel. (91) 44-20-901, 44-20-905
www:   http://lo18.szczecin.pl
http://gim43.szczecin.pl
e-mail:   szkola@edukacja.szczecin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 21504 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM NR 43
Szkoła oferuje następujące kierunki kształcenia:

- sportowy - żeglarstwo, piłka nożna
  chłopców, piłka siatkowa dziewcząt

- ogólny ze zwiększoną ilością zajęć
  z informatyki

- ogólny z dodatkowymi zajęciami
  teatralnymi i plastycznymi

 

XVIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Józefa Wybickiego

- klasa sportowa
 • piłka siatkowa dziewcząt
 • piłka nożna chłopców
 • żeglarstwo
(klasa pod patronatem szczecińskich klubów piłki nożnej)

- klasa dziennikarsko - teatralna
- klasa psychologiczno - pedagogiczna
  z elementami wolontariatu

- uczniowie wszystkich klas pierwszych mogą uczęszczać na zajęcia żeglarstwa regatowego i zdobywać patenty żeglarskie!
- zajęcia języka francuskiego

Zespół Szkół Nr 5

Szkoła bierze udział w projektach unijnych oraz programach edukacyjnych. Szkoła jest organizatorem akcji charytatywnej "Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości" o zasięgu ogólnomiejskim. Zapewniamy jednozmianowy system nauki.

Baza dydaktyczna szkoły:
 • dwie pracownie komputerowe
 • pracownia multimedialna do nauki języków obcych
 • sala gimnastyczna
 • siłownia
 • boisko sportowe
 • bogato wyposażona biblioteka i czytelnia ze stanowiskami komputerowymi
 • nowocześnie wyposażone pracownie przedmiotowe
 • opieka medyczna i stomatologiczna

Szkoła jest monitorowana co zwiększa opiekę nad przebywającymi w niej uczniami.

O Gimnazjum nr 43

Mocną stroną naszej szkoły jest sport. Z dumą stwierdzamy, że trenuje tu młodzież z całego Szczecina i okolic. Dlaczego? To proste. Młodzież trenuje piłkę nożną chłopców, piłkę siatkową dziewcząt i chłopców osiągając sukcesy. Zajęcia sportowe prowadzone są przez doświadczonych trenerów, byłych zawodników pierwszoligowych. W zakresie piłki nożnej szkoła współpracuje z klubem sportowym "STAL" Szczecin, a w zakresie piłki siatkowej z klubem Piast Szczecin.

Od września 2012 roku w szkole funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Sportowy. Nasze gimnazjum jest jedną z 3 szkół w województwie objętych tym programem, dzięki czemu młodzież ma możliwość korzystać z nowoczesnego sprzętu sportowego i profesjonalnych treningów. Klasa żeglarska funkcjonuje we współpracy z Akademią Morską i Euroregionalnym Centrum Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Każdy uczeń klasy żeglarskiej uzyskuje patent żeglarza.

W klasie artystycznej dodatkowe zajęcia teatralne i plastyczne prowadzone są przez profesjonalnych aktorów i plastyków, edukację teatralną wspiera Teatr Współczesny w Szczecinie, na którego scenie uczniowie mają możliwość występować.

Szkoła stwarza dobre warunki dla rozwoju osobowego ucznia i zapewnia bezpieczeństwo. Zajęcia przebiegają w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Szkoła bierze udział w projekcie "e-Akademia Przyszłości". Młodzież naszej szkoły prężnie działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu. W ramach rozrywki młodzież uczestniczy w organizowanych przez szkołę wycieczkach klasowych, obozach sportowych i dyskotekach szkolnych.

Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w imprezach szkolnych: "Iskierka Radości", "Cała polska czyta dzieciom", "Czytamy razem" organizowanej przez Polskie Towarzystwo Dyslektyczne.

Rokrocznie organizowane są konkursy i turnieje międzyszkolne min. Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny, Konkurs "Ortografia Na Medal" , Konkurs Języka Angielskiego, turnieje piłki siatkowej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Prężnie działający samorząd szkolny pozwala młodzieży realizować się i kształtować postawy prospołeczne. Mając na uwadze rozwój indywidualny ucznia szkoła organizuje zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów dyslektycznych oraz konsultacje logopedyczne. Ponadto nauczyciele wszystkich przedmiotów powadzą zajęcia wyrównawcze oraz kółka zainteresowań.

Oferta XVIII Liceum Ogólnokształcącego

Nasze doświadczenia, w pracy z młodzieżą zaowocowały stworzeniem nowych profili, które cieszą się popularnością. Uczniowie wszystkich klas pierwszych mogą uczęszczać na zajęcia żeglarstwa regatowego i zdobywać patenty żeglarskie! Oferujemy również zajęcia języka francuskiego.

Klasa sportowa
Klasa dla kandydatów interesujących się sportem i pragnących rozwijać tę pasję. Plan lekcji w tej klasie jest dostosowany do sportowych zajęć pozalekcyjnych. Patronat nad klasą obejmują szczecińskie kluby sportowe. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z uprawnieniami trenerskimi. Dzięki zajęciom edukacyjnym realizowanym w zakresie rozszerzonym z matematyki, geografii, informatyki oraz wychowania fizycznego uczniowie mogą uzyskać wysoką sprawności fizyczną i mają możliwość kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. W ramach realizacji przedmiotów rozszerzonych uczniowie mogą brać udział w projektach edukacyjnych, zajęciach terenowych i współpracują z Uniwersytetem Szczecińskim, Państwowym Instytutem Geologicznym.

Klasa dziennikarsko - teatralna
Jest
to klasa dla uczniów zainteresowanych przedmiotami humanistycznymi. W ramach tego profilu uczeń może wybrać blok dziennikarski, teatralny lub koło historyczne, jak również może uczestniczyć we wszystkich proponowanych blokach. Na warsztatach dziennikarskich uczniowie nauczą się redagowania własnych tekstów, przeprowadzania wywiadów, a swoje umiejętności będą mogli prezentować na łamach dwóch szkolnych gazet Maniak i Olewus.

Blok teatralny przeznaczony dla uczniów pragnących poznać i zgłębić tajniki teatru i warsztatu aktorskiego. Warsztaty, w ramach których odbywać się będą spotkania z ludźmi teatru, prowadzić będzie szczecińska aktorka. Zdobyte umiejętności uczniowie wykorzystają przygotowując przedstawienia teatralne, które będą wystawiane na deskach szczecińskich teatrów. W programie nauczania uwzględnione będą elementy „żywej historii” m.in. udział w inscenizacjach historycznych, pokazach i prelekcjach. Absolwenci tego kierunku zostaną przygotowani do podjęcia studiów na kierunkach: dziennikarstwo, filologie, aktorstwo, prawo, stosunki międzynarodowe, socjologia.

Klasa psychologiczno – pedagogiczna z elementami wolontariatu
Klasa dla uczniów zainteresowanych rozwojem kompetencji społecznych, chętnych do działań w ramach wolontariatu, chcących w przyszłości studiować psychologię, pedagogikę oraz kierunki medyczne (rehabilitacja, kosmetologia, fizjoterapia). Klasa ta została objęta patronatem Wyższej Szkoły Humanistycznej oraz honorowym patronatem pani poseł Renaty Zaremby.

W tym profilu proponujemy zajęcia z podstaw psychologii i pedagogiki oraz rozszerzone treści kształcenia z przedmiotów społeczno – przyrodniczych, udział uczniów w seminariach i konferencjach oraz wizyty studyjne w specjalnych ośrodkach szkolno – wychowawczych, międzynarodowe wymiany młodzieży, współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, Wyższą Szkołą Humanistyczną, Uniwersytetem Szczecińskim oraz udział uczniów w ćwiczeniach i zajęciach terenowych. Uczniowie będą mieli możliwość udziału w szkolnych akcjach charytatywnych oraz będą mogli należeć do Szkolnego Klubu Wolontariusza pod patronatem stowarzyszenia POLITES.

Nasza szkoła jako Zespół Szkół nr 5 istnieje od 1997 roku, jednak systematyczna praca z uczniami pozwala na ich udział w olimpiadach i konkursach na szczeblu szkolnym i okręgowym. Posiadamy także szeroką ofertę związaną ze sportem. Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w różnych dziedzinach.

Jako jedyna szkoła w Szczecinie jesteśmy organizatorami międzynarodowych tematycznych obozów integracyjnych dla pierwszych klas licealnych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie